SME

Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď prídem z fabriky, deti už spia. Päť príbehov slovenských jednorodičov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Nielen, nielen

Aj dvojrodici to maju so zamestnavatelmi pestre. Ked zostane rodic doma s dietatom, tak je rovno za podvodnika, prizivnika, zradcu a dalsie invektivy.

A ked zamestnavatel zisti, ze 4 deti su 4x castejsie chore ako jedno dieta to je hotova tragedia. A z cisteho platu veru hrubu mzdu opatrovatelke nezaplati velka vacsina zamestnacov. Takze smolka...
 

 

Toto je pravda. Bohužiaľ, áno. Lenže každá minca má 2 strany. Asi 2 roky sa vplyvom fluktuácie vo firme, kde som pracoval situácia vyvinula, že na oddelení sme síce zostali 4 ľudia, ale okrem mňa to boli 3 ženy s malými deťmi.

V jednom kuse doma, OČR, dovolenky. Zamestnávateľ bol ústretový, ja tiež, no pre mňa to znamenalo neustále nadčasy, zastupovanie ich práce a víkendové či večerné dobiehanie tej mojej. Samozrejme ak vyšiel štátny sviatok na štvrtok, tak som na piatkovú dovolenku nemal nárok (inak tiež mám malé deti, len manželka je doma).

Ani jeden z nás už v tej firme nepracuje. Ja pracujem medzi chlapmi a práca je rovnomerne rozložená tak isto ako čerpanie voľna. Je to ako sen, ale dvaja kolegovia idú do dôchodku a nahradiť ich majú ženy s malými deťmi po materskej - začínam mať trochu strach :)
Spomínané tri ženy si už rovnako ústretovú firmu na prácu nenašli.

Čiže ja chápem tú situáciu rodičov, sám mám malé deti, no aj tie časté OČR a voľná musí niekto odpracovať/zastúpiť. Zväčša niekto iný. Zväčša niekto, kto má aj bez toho dosť práce.
 

 

To je hrozné, ako je vnímaný ten článok...
ja keď som ho začal čítať, tak som začal rozmýšľať, ako zoženiem číla účtov tých žien - poslať im peniaze. A tu čítam úplne od veci kritiky, ktoré sú úplne od veci..

Je veľa kritiky nášho školstva. Neučia čítať a chápať veci kriticky, objektívne. Neučia chápať veci, súvislosti..

Dámy sa dostali do e x t r é m n e nezávidenoahodnej situácie. Ani sa im to nedá vyčítať. Majú hormóny, motýliky, túžbu po láske, po rodenie, robia (takmer) všetko pre fungovanie tej rodiny. Obetujú sa (3-smenná prevádzka, starostlivosť o 3? 5? 8? detí..). Peňazí nestačí ani na poriadne jedlo. Áno, aj ja ako každý chlap si myslím, že nejaké % viny je u tej ženy. Sú svojhlavé, tvrdohlavé, paranoidné, kritizujúce, sekírujúce.. Ale chlap, ten ktorý má situáciu ukočírovať - zmizne, zlyhá, opije sa, skriminálnie, a tá žena opstane sama, bez pomoci.. Ideálne riešenia?

- štát MUSÍ mať pomocný systém. MUSÍ vedieť prispeiť takej rodine pár stoviek euro!!! Deti nesmú trpieť. Žena musí mať východisko, riešenie!!!
- nový, sympatický chlap.. ktorý zastane chýbajúce miesto, pomôže, začlení sa.. Žena musí chápať takého muža a nesmie ho svojimi "hormónmi" vyhnať.. Poznám to, deje sa to..
- rozumejúce a chápajúce okolie, miestny úrad.. ľudia, ochotní pomôcť.
Ak nie? Deje sa trápenie, vyrastajú ďalšie frustrované deti, žena pomýšľa na samovraždu.

Toto - ako spoločnosť - nevieme-nechcem riešiť????
Niektorýmm doprajeme jachty a vily v Monacu, a tutakto trpia "naši" ľudia?
Ak to nedokážeme - sme slabí, sme chrapúni, sme ľahostajní, sme z b y t o č n í !!!
-
 

 

Zasa musíš uznať, že som nereagoval na článok, ale na príspevok užívateľa vyššie. Ten bol trochu mimo tému a nadväzoval na iný problém.

Ad ženy. Zväčša si solídneho chlapa vyberú až s tromi deckami na krku. Nekritizujem ich za to. Podľa mňa si za to ani nemôžu. Generalizovať sa však nedá. Faktom teda zostáva, že podpora od štátu je pre ne nedostatočná. Vlastne aj pre single mužov, ktorých je síce ako otcov dosť pomenej, ale tiež takých poznám.
 

 

oukej :)
 

ja ti rozumiem

na jednej strane chce človek pomôcť, ale na druhej strane, ktorú si okrajovo spomenul, je, že si za to môžu patrične sami. Život ťa vytrestá za akékoľvek aj neúmyselné zlyhanie. Napr. predpokladám, že väčšina tých chlapských partnerov nikdy za nič nestála, ale tak to končí, keď niekto rozmýšľa emóciami a nie hlavou. Alebo keď si niekto myslí, že dobré časy sú nemenné. Štát by mal v prvom rade vzdelávať dostatočne na to, aby si bol každý vedomý následkov svojich rozhodnutí.

Poviem ti jedno, zaslaním peňazí nič nevyriešiš, problém nie je v peniazoch, aj keď sa to tak môže zdať. Na druhú stranu na ulici neskončia, od hladu nepomrú. Len ich problémy sú jednoduchšieho charakteru ako tie tvoje.
 
Hodnoť

Hneď prvý príklad je na Kollára.

5 detí. Keby jedno, alebo dve, to sa ešte dá ako tak zniesť. ale 5 ? A každé má s iným mužom a tie svine jej neplatia. Čo by dalo mnoho bezdetných párov aj za jedno jediné dieťa. Asi som fakt naivný blbec, ak si spravím dieťa, starám sa oň, koľko vládzem a nie že kašlem. To dieťa má dvoch rodičov. A je úplne jedno, či si chceli len tak zakefovať, výsledok je dieťa a o to sa treba postarať. Obaja. Aj matka, aj otec. Jednorodič, to vymyslel asi podobný človek, ako pojmy rodič jeden, dva a tri, či ?
 

 

liberalny newspeak a bude horsie.
 

presne

sokovalo ma ze ma 5 deti a je sama.. Ovlada sice tri jazyky a mozno ma aj VS ale o antikoncepcii resp kondomoch asi nepocula..
 

beriem spat..

v tomto pripade to vzhladom na vojnu ani inak dopadnut nemohlo
 

Prečo?

Zdá sa ti, že počas vojny sa rodí viac detí? Mne ani nie. Pani zo Sniny zjavne nerátala s tým, že raz by v tej Snine mohla skončiť nadobro, navyše bez príjmu a v milosti či nemilosti slovenskej socky, čo nikdy nie je výhra. Muž sa zosypal a na krku jej ostalo 5 harantov. Nuž, tomu sa vraví riadna smola. Poučenie pre ostatné žienky: netreba mať 5 detí, chlapa de bila a bude všetko fajn.
 

pretoze

je mozne ze keby neprisla vojna, darilo by sa im celkom slusne. A ked prides o vsetko a zacinas od nuly je to tazke aj s jednym dietatom, nie este ked ich mas 5.
 

 

Tak minimalne to posledne splodili uz v case vojny kedy vedeli ze je zle. K tomu este partnera vyrazila miesto toho any ho podporila. To su 2 pomerne nezodpovedne kroky
 

neviem či počas vojny

ale po tragických udalostiach alebo obdobiach sa rodí viacej detí. Asi je to podvedomá záležitosť, čo dáva celkom zmysel. Tiež sa hovorí, že atraktivita partnera sa odlišuje od momentálnej situácie v spoločnosti, pokiaľ je hojno, tak ženy uprednostňujú menej mužných chlapov, v prípade nedostatku a krízy sú to zas silní drsní chlapi.
 

Súhlas.

Až na to, že pani nepochádza z vojnami ničeného regiónu a zjavne si nemyslela, že raz príde o všetko, inak by sa poistila a nechala si otvorené dvierka. Neviem odkiaľ pochádza jej ex, no ten situáciu tiež zjavne podcenil. navyše sa zosypal. Trvám na tom, že mať v dnešnej dobe 5 detí je maximálne nezodpovedné, ak človek nie je totálne za vodou a je jedno v ktorom kúte sveta žije. Že je to normálne napr. v Afrike, hoci každé tretie dieťa je pôdvýživené, nie je dôvod na to, aby slovenka žijúca v Afrike tiež rodila ako na páse. Navyše vo vojne táto rodina žila dlhé 4 roky! To im trvalo dosť dlho, aby pochopili, že naozaj môžu prísť o všetko. Za ten čas sa ozaj dalo si tie zadné dvierka pripraviť a otvoriť dokorán a nie utekať s holou zadnicou do bezpečia. Navyše na Slovensko, kde je sociálna pomoc štátu takmer nulová. Ako tlmočník v Írsku poznám spústu prípadov rodín, ktoré utiekli z vojnou sužovanej krajiny a štát im pomáha v rozsahu, o akom táto pani ani nesnívala. Takže nezodpovednosť spojená s totálnou smolou zapríčinila to, že pani Veronika je tam, kde je. Je mi jej ľúto, no vo veľkej miere si za to môže naozaj len sama.
 

ja netvrdím inak

má to, čo chcela, všetky jej rozhodnutia viedli do terajšej situácie, to nie je náhoda, to je systematické rozhodovanie sa a samozrejme nesie za to zodpovednosť v plnom rozsahu.

Čo sa týka počtu detí, nariadiť to nemožno, kto koľko mať môže resp. by mal mať, ale potom nech nevyplakávajú, že ich štát nevie zabezpečiť.
 

 

Krestanstvo zakazuje antikoncepciu. Mozno to je dovod.
 

 

Najlepsia antikoncepcia je zdrzanlivost!
 

si sa mohol zdrzat

komentara
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Už ste čítali?