SME

Štvrtok, 9. júl, 2020 | Meniny má LujzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dvadsať rokov šikany. Prečo Dubček podpísal obuškový zákon? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

To bol vtedy hlasovaci valec:

Kdo je za? Vsichni.
Je nekdo proti? Nikdo.
Zdrzel se nekdo hlasovani? Neni tomu tak.
Konstatuji, ze zakon byl prijat jednomyslne.

A islo sa na dalsi zakon. Samozrejme, nebolo to live, len v spravach sme videli vzdy tuto scenku.
 
Hodnoť

Dubček za zachovanie si koryta

bol ochotný predať i vlastnú tvár - musel vedieť, že sa mu to nepodarí. Pristúpil i na divadlo s išiel za veľvyslanca do turecka. A po nežnej sa cítil ukrivdený, že sa nestal prezidentom. Zmeny po roku 1989 vôbec nepochopil
 

ani nemohol

bol a zostal komunistom
 

presne tak

,,,,
 

Ty chumaj

Dubcek zostal sam , nikto sa ho nezastal vsetci vacsina ktori boli do 1968 za neho sa mu otocili chrbtom a opustili ho .... ty hrdina ...co by si urobil ty ? Somar !!!!
 
Hodnoť

Celé zle

Dubček urobil obrovskú chybu, že sa aj po okupácii vrátil do funkcie. Aj pri svojej dobráckej naivite mohol a mal čakať, čo príde. Takto sa (voľne podľa Kinderu) "stal spojencom svojich hrobárov".
 
Hodnoť

Spomienka

Bol som vtedy puberťák a spomínam si, že vždy, keď krátko po invázii v televízii ukazovali zábery ľudí oslavujúcich Dubčeka, otec si vzdychol: "Ako mu môžu veriť? Veď to je len obyčajný populárny komunista."
 

Popularny komunista ?

Pozri, okrem Dubceka boli vo vedeni ekonomovia , ludia ktori videli kam socializmus smeruje , bol tam s nimi aj Ludvik Svoboda , ktory s rusmi oslobodzoval Europu od fasizmu .... Co urobil Svoboda ? NIC !!!! Vsetci sa vyvrsili na Dubcekovi.Ale na druhej strane suhlasim , ked videl co sa deje , ako sa vsetci vratane Svobodu skakali do spodarov , mal rezolutne odstupit a povedat im ze je to na ich zodpovednosti co urobili s krajinou.Dubcek nebol zbabelec , bol maky clovek ale zbabelec to nie.Zomlela ho doba.Chcel by som kazdeho z vas kritikov vidiet na jeho mieste.Ked sa sem dorutili vsetky zbrane Varsavskej zmluvy na cele s bolsevikom Breznevom !!!
 

 

Zomlela ho jeho rodná strana. Prvý tajomníkom ÚV KSČ sa nik nemohol stať nejakým nedopatrením, musel presne vedieť, do čoho ide, a ctiť si ideály zriadenia, ktoré stihlo zničiť životy spúste ľudí, tak ako si mohol myslieť, že netvor môže mať tú mýtickú "ľudskú tvár"? Otázka nestojí tak, ako by sme sa na jeho mieste zachovali my, ale tak, že ako by sme sa mohli dostať na jeho miesto a nevedieť, o čom to je?
 
Hodnoť

keby D. nebol zbabelec,

nepodpisal by Moskovsky protokol. Uz vtedy mal odstupit.
 

Jannoga

Chcel by som ta vidiet na jeho mieste , za uvedomenia si Dubceka ze je sam , ze ho vsetci opustili a co dokaze KGB na cele s bolsevikom a opilcom Breznevom.... Chcel by som ta naozaj vidiet ty statista !!!
 
Hodnoť

 

Nikdy som komunistom nebol,to by bolo pod moju dôstojnosť!!.Ale s Pražským jarom a s Dubčekom, prišiel závan slobody v tých pomeroch, ktoré tu dovtedy vládli, ale sloboda trvala len do 21 augusta!! Áno podpísal Šaňo Dubček pendrekový zákon, ale mal na výber ?? Myslíte si,že bez jeho podpisu by ho kolaboranti na čele s politickým basmanom a kremeľským riťolízačom Husákom, tupím kolaborantom a krajčírom Biľakom,Švestkom,trasorítkou Lenártom,tak ho nazval Husák,Jakešom,Indrom,a ďalšími lotrami neboli prijali a uplatnili ho, to vážne?? Ako by sa mnohí iní zachovali v jeho situácií,pod nátlakom okupantov?? Dobre on poznal Kremeľsku boľševickú verchušku v Moskve,čoho je schopná,keď ich odvliekli vo vojenskom transportnom dobytčáku pod hlavňámi kalašnikov na raport Brežnevovi do Kremľa!! Čo sa vtedy odohrávalo v ich hlavách,keď sa vzpriečili proti Moskovskému boľševickému diktátu, dúfam, že si to mnohí vedia predstaviť.Ale podstatné bolo to,keď kolaboranta Husáka zo zločineckého komunistického režimu,ktorého vlastní komunistickí zločinci posadili za mreže, zaradili do súťaže o populárnu osobnosť Slovenska! To sa mohlo stať len na Slovensku!!
 
Hodnoť

 

Po roku 1989 sa nemala robiť žiadna hrubá čiara. Celá tá boľševická banda mala byť braná na zodpovednosť a potrestaná. Čo sa týka Dubčeka /večný komunista/, bol v tej dobe nádejou na slobodnejší život, ale po okupácii bolo jasné, že bude daný na vedľajšiu koľaj. A podpísať to jednoducho musel, málokto by sa postavil tej boľševickej zberbe vedenej KGB a ŠTB, ktorá by bola schopná umlčať a zlikvidovať postupne celú jeho rodinu.
 


Už ste čítali?