SME

Štvrtok, 9. júl, 2020 | Meniny má LujzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Po takej dlhej prestávke nebude ľahké deti upratať do lavíc (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

upratať môžete tak svoj neporiadok

na polici, alebo na stole, upratať môžete byt, alebo kanceláriu, ale určite nie deti do školských lavíc ! Takéto vyjadrenia do úst pedagóga určite nepatria.
 

Pointa

To Vás práve toto a len toto zaujalo na tom článku ? Upratať deti je metafora, no problémy tých deti metaforické nie sú ani zamak. Mnohé sú až príliš reálne.
 

Nadpis urobil, co mal - provokoval

Myslim, ze ten nadpis, ktory je v ostrom kontraste s clankom, chcel provokovat. Naznacit opak toho, za cim p.Krizo stoji. Ak sa len trochu zaoberate skolstvom, to meno Vam musi byt povedome.
 
Hodnoť

slabý clanok

malo nastoľuje témy v školstve, čo napr. ta dobrovoľnosti? nezhorší to ešte viac rozdiely medzi deťmi? teoreticky majú ísť deti o 2 týždne do školy - nikto nevie ako, kedy, kde, za akých podmienok, koľko detí tam vojde, čo s tými čo sa nevojdu, skúste sa toto pýtať kompetentných, pani novinári. a ako to vôbec riaditelia škôl môžu za pár dní zvládnuť organizovať. Lebo systém že kaderník branci niečo povie cez víkend v telke, premiérko ho za to v pondelok potento, v utorok sa branci pomáha a o týždeň majú byť školy ready asi nebude sláviť veľký úspech... ja mám školopovinné deti a doteraz nemám ani tieň vedomosti o tom, ako sa mám zariadiť, ako to zladiť s mojimi pracovnými a inými povinnosťami, o plánovaní dovolenky ani nehovorím, takže mi ostáva len aplaudovat "schopnostiam" tejto vlady...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

S tou absenciou sociálnych kontaktov by som to nevidel až tak čierne. Deti sa so spolužiakmi a s inými kamarátmi v pohode stretávali vonku. Viem, že nie všade - sú prípady, keď je dieťa izolované v mieste bydliska od iných detí, ktoré bývajú úplne inde a nikoho v rovnakom veku nepozná alebo tam nikto taký nebýva, stáva sa. Ale generalizovať to na všetky deti je nezmysel. Videl som, ako prebiehali sociálne kontakty detí v našom meste aj mimo školy.
 
Hodnoť

Cielom je spomalit

Presne tak spomalit, co najviac, aby neinteligentne deti nemali pocit, ze nieco nezvladaju. Vyborne! Vsetko prisposobime najhlupejsim najlenivejsim a najznevyhodnenejsim. To sa budeme mat. To bude ta vzdelanostna ekonomika.

Riesenie su vyberove skoly v kazdom kraji a v kazdom okrese. Ked uz musia ist nejake deti pomaly alebo naucenie zvysoka kaslu, tak nesmu zdrziavat tie deti, ktore su vzdelavatelne!
 
Hodnoť

obsah učiva

Čo tie deti učia o ruskej okupácií, čo ich učia o mafii, čo ich učia o korupcii, čo ich učia o tom ako nás chce Rusko zničiť a urobiť z nás nevoľníkov, čo ich učia o tom ako by to asi malo byť, alebo naopak ?
 


Už ste čítali?