SME

Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa slovenskí otcovia prebili do pôrodných sál (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ta reportaz danskej odbornicky o slovenskej porodnickej praxi je absolutne zdrvujuca. Vraj tak velky urobeny nastrih za svojej praxe nevidela. To je absolutne poskodzovanie a ulizenie na zdravi, a zjavne, deje sa to! Cudujem sa, ze zeny maju doveru ist rodit, aj ked im de facto nic ine nezostava. Tolko krat sa tu omielalo o otcoch pri porode, uz nejakych 30 rokov, a stale to nie je ono. Otcovia su stale z roznych udavanych operacnych dovodov v porodniciach vynechavani z porodov. Nejasnosti, klamstva. Mam silny dojem, ze s tou porodnickou rutinou je treba poriadne zatriast, prehodnotit a vydat klinicke postupy tak aby bolo jasne co sa moze a co nie.
 
Hodnoť

Otcovia sú vítaní.. ale

Zdravotníci jednoducho nehorázne klamú. Otcovia moc vítaní nie sú. Prečo potom personál chce určovať kedy už "môže byť otec pri pôrode" a kedy nie?
O tom má právo rozhodovať len rodička a nikto iný.
Ale vysvetlite to slovenským zdravotníkom, ktorí neovládajú ani základné právne nároky pacientov a ľudským právam jednoducho nie sú schopní porozumieť.
 
Hodnoť

 

ja ako otec som na pôrode bol, lebo si to želala manželka, ak by to bolo iba na mne, tak by som tam nešiel.
Ono ked absolvujete prípravu, tak vám povedia, že budete stáť pri hlave manželky, budete ju držať za ruku a hladkať a podobné reči.
Realita bola asi taká, že som žene držal nohu na koze, lebo jej padala dole a mal som super výhľad, ktorý sa dosť ťažko vymazáva z hlavy, taký pôrod placenty je fakt chuťovka.
Takže ak sa chystáte na pôrod, rátajte aj s nečakaným, aby vás ako doprovod nemuseli zbierať zo zeme :-)
 

 

No, keby ste dostali inú prípravu, boli by ste pripravený...vedeli by ste ako vyzerá placenta a neboli by ste z toho znechutený...a láskavo si uvedomte, že placenta živila vaše dieťa....zaujímavé, že nespomínate nástrih - to je násilie, ktorému otcovia asistujú bez rečí - veď medicína....dostali ste prípravu podľa predstáv nášho pôrodníctva...otec je taký ***** čo poslúcha rozkazy personálu...takže ste poslušne držali nohu vašej manželky, miesto toho,aby ste jej vybojovali normálnu pôrodnú polohu, kedy by pôrod bežal lepšie a nemali by ste výhľad na to, čo nechcete....lebo by ste nerobili asitenta neschopným slovenským lekárom pri násilí pri pôrode....poloha v ľahu je podľa OSN násilím, lebo je pre ženu aj dieťa nevhodná až nebezpečná...
 

 

ked idem s autom do servisu, tak tam predpokladám človeka čo sa v tom vyzná, takisto ked idem na predpôrodnú prípravu tak čakám že tam stretnem ľudí čo vedia o čo ide.
keby som mal preverovať všetko čoho sa dotknem alebo idem urobiť, tak sa môžme vrátiť do lesa.
 
Hodnoť

 

nechápem, na čo je potrebné furt citovať takých "odborníkov" ako Borovský, ktorí verejne odsudzujú sprievodné osoby žien, napríklad duly, pretože vôbec nechápu psychologické aspekty podpory ženy...teraz tu šíria ňuňu rečoičky, ako sú za prítomnosť otcov...ale otec je tam len taký ***** čo má byť ticho a prizerať sa násiliu...môjmu mužovi sa viac ráz vyhrážali, že pôjde von, lebo protestoval proti úkonom bez informovaného súhlasu, áno, na Antolskej nášho veľkého odborníka MZ....takže otcov na sále chcú len preto, že za to boli prachy v podobe poplatkov...nič iné...poplatky UNB zrušila len preto, že po filme Medzi nami sa tvárili, že niečo riešia...akože...ani nepoznajú štúdie, ktoré dokazujú, že prítomnosť duly znižuje počet cisárskych, užitých liekov a dlžku pôrodu...ale to našich lekárov nezaujíma, lebo oni cisárske, lieky majú radi a dlhý pôrod automaticky končí urýchľovaním alebo cisárskym, aby sa náhodou neprepracovali...prítomnosť otca si nevysvetľujú tak, že je tam aj pre dieťa, že dieťa má právo na otca...že treba podporiť kontakt otca s dieťaťom...nie, tak ako ho nepodporujú s matkou, odopieraním bondingu....dať otcovi zabalené dieťa, nie je bonding....to nie je o dobrej praxi....len formalita, aby sa tvárili, akí sú už pokrokoví....článok sa tvári akože objektívne, ale v skutočnosti zase len devalvuje hlas rodičov....lebo klamstvá pána Borovského tu majú miesto bez kritickej reflexie. fuj.
 
Hodnoť

 

a to ani nehovorím o tej škandálnej fotke, ktorá ukazuje nebezpečnú pôrodnú polohu, ešte aj s latentným násilím, kedy tam pridŕžajú žene nohy....odporné skutočne. len normalizujete to násilie.
 


Už ste čítali?