SME

Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prekvapilo ju, čo telo zvládne. Prebehla najťažšiu slovenskú magistrálu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Uzasne.

Zaujimave, ze to nie je ziadna "vychrtlica". Neskutocne.
 

 

Neskutočné je že sa o tom vôbec hovorí.
S podporným tímom je to ako keby to nebolo.
Sorry.
Znie to ako rekord v skákaní cez švihadlo v telocvični.
Ešte raz: bežala a každých pár km na ňu čakali ...
To je úplne o niečom inom.
Celé zle
 

 

Presne tak. Súhlasím s tebou.

Len tak pre zaujímavosť - čo také významné, na čo si ty osobne skutočne hrdý, si dokázal? Podeľ sa, prosím. Inšpiruj. Čo tu po nejakej ženskej, ktorú každú chvíľu niekto čakal.. Pff! Však prešla iba 700+ km, denne 2.000+ výškových... To by zvládol aj predseda národnej rady, keby chcel.

Takže ešte raz - na čo si ty mimoriadne hrdý? Šport, práca, kultúra, charita. Kľudne si vyber.
 

K veci?

Keďže som tých kilometrov o nejaké tie desaťnásobky prešiel viac a naozaj som sa s tým nechválil temer nikomu a teda určite nie do novín, naozaj môžem čo to hodnotiť.
Červená značka je naozaj výzva, ale nie takto.
Ja som ju per partes prešiel celú tiež, nakoľko toľko času, koľko by vyžadovala, som nikdy nebol ochotný tomu naraz venovať.
Preto si stojím za tým, že tento "výkon" nestojí za zmienku v novinách ani keď to urobila žena. Existuje trnavská stovka od ba hlavnej stanice po dobrú vodu kde sa ide sto kilometrov po tejto ceste za nejakých 18 hodín. Áno záruby sa obchádzajú, preto som si to dal direkt po červenej aj so zárubami. Úprimne takých ľudí je stovky. Dokonca je aj štefánik trail čo je presne po tejto istej červenej cca130km akurát sa pridá 10km popri dunaji - aj to robia aj ženy - podotýkam že v kuse a bez podporného tímu.
Načo som ja mimoriadne hrdí?
Ja viem, že to nechceš vedieť iba rýpeš.
Ale šport - áno mám niečo na čo som hrdý
Práca - mám úžasnú prácu pomáha ľuďom, občas mám naprd projekty ale takto to chodí, teraz mám super obdobie a na výsledky svojej práce a kolegov som hrdý. Som hrdý na svoj mikrotím.
Kultúra - keď sa nad tým zamyslím, kultúre venujem veľa úsilia teda času aj prostriedkov - výsledky sú zatiaľ čiastočné ale už aj teraz som hrdý, je to beh na dljú trať po desiatich rokoch som v polovici.
Charita - tu nie som hrdý na nič charitu nepodporujem žiadnu, a zatiaľ neviem či by som bol schopný - nič mi to zatiaľ nehovorí.
Ak chceš úplne konkrétne - napíšem ale viem že to nemá zmysel.
A pre inšpiráciu:
Majte super rodinu, vychovávajte deti tak aby si to vážili a boli s vami radi. Ostatné sú aj tak hovadiny.
 

 

Štefánik trail má 6 oficiálnych občerstvovačiek a niekoľko kontrolných bodov, kde je tiež voda alebo aj občerstvenie. A povolený sprievod od Pezinskej baby. Po trati plno ľudí, takže aj bezpečnosť väčšia ako pri bežnom výlete osamote. Nie je to akcia bez podpory, naopak, je to komfortne zabezpečený pobyt v prírode, kde okrem pohybu vpred netreba riešiť veľa ďalších vecí.
 

Správne a preto je to pretek

prejsť červenú je o inom.
To je ako keby niekto povedal, že prebehol púť do Santiago de Compostela s podporným tímom.
je to hovadina - nedáva to žiaden zmysel prečo bežať práve po takej trase
pretože to nemá žiadnu hodnotu spájať akože trasu SNP s behom s podporou.
 

Asi sa nechapeme?

Ja cely zivot sportujem, mam najazdene desiatky tisic km na bicykli a nabehane tisicky kilometrov. Ale ked urobim chodzou na dovolenke 55 000 krokov co je zhruba 52 km, tak si na druhy den dam oddych na plazi. Takze preto obdiv. A to, ze ju kazdych 15 km cakaju a ma podporny tim, je pri ultra pretekoch bezna vec. Vobec to neznizuje hodnotu vykonu. Dokonca je to niekedy aj podmienka.
 

znižuje

pretože tá trasa je práve o tých troch týždňoch s batohom
takto je to mačkopes proste išla po trase, ale nešla tú trasu.
vyššie som písal
Gratulujem skoro k metrovému kroku
Myslím, ale v tomto nie som úplne doma, že priemerný krok po horách bude výrazne menší ako meter. Hore kopcom určite a dole sa nie vždy dá "bežať"
Ja každý deň urobím tak 7km a mobil mi nakrokuje tak 10000. Idem obvykle hlavne do kopca. samozrejme to nie je meranie naozaj - iba také mobilom.
 

LOOOL :DDD

"S podporným tímom je to ako keby to nebolo." - gratulujem, práve si z pozície samozvaného znalca zhodil KAŽDÝ vrcholový šport :D

a ešte mi povedz, ako by si chcel prejsť 800 km po lesoch ty? na chrbáte stan, spacák, varič a potrava + voda na 10 dní? 20 dní? či by si sa cestou každý večer zastavoval v najbližšej dedine v terne na nákup?
 

presne takto sa červená robí

bez tých vecí na chrbte to nemá žiadnu hodnotu - to mohla behať na kamzík a späť 10 hodín denne - to isté.
 

your argument is invalid

z osobných skúseností mám za sebou iba dve dlhšie (jednodňové) túry. Jedna po Malých Karpatoch (cca 30 km), druhá v Tatrách (20 km). Po tej 30-tke ma museli odviezť domov autom a od únavy som nespal. Po Tatrách sa mi nohy hojili 10 dní. V oboch prípadoch som bol nabalený na ľahko (max. 5 kg batožina). Môžem tiež potvrdiť, že cca 20 km zvyknem dávať po kopcoch (Malé Karpaty), keď som na hríboch a rovno ti poviem, že sa to nedá porovnať.

Ona dala cca 60 km denne 12 dní za sebou. A to je niečo, čo by som nedal ani ja s takým týmom. A ty?
 

 

Ja hej a čo? Aj bez tímu ;)
A teraz čo?
 

tak to sprav

a zdokumentuj to, nebudem jediný, čo by si to tu pozrel.
 

Na tvoj rozkaz?

Alebo ako to myslíš, bude ma to stáť dosť času - čo dáš ako protihodnotu aby si získal dôkaz?
Si naozaj naivný,
Ja na rozdiel od teba som prešiel za sebou niekoľko krát +- 50, 60 km niekoľko dní za sebou . Okrem toho poznám magistrálu SNP a viem o čom hovorím.

Hovorím o tom, že výkon je bežný aj keď úctyhodný akurát posunutím na magistrálu je absolútne zbytočný, takpovediac marketingový a nezaslúži si toľko pozornosti. Je totiž na takej istej úrovni ako keby to robila na jednom okruhu napríklad BA hlavná stanica - Kamzík.

Celý článok je totiž blud, červená značka cesty SNP rozhodne nie je najťažšia magistrála - určite je najdlhšia. Najťažší úsek ide cez hrebeň nízkych tatier. Magistrála vo vysokých tatrách ide na kratšom úseku cez ťažší terén.

Na slovenské hory už nechodím ale pamätám si, že za cca 10 hodín som prešiel z Harmanca do Ružomberka - celá hrebeňovka veľkej fatry, každú hrebeńovku malej fatry som urobil za necelý deň aj severnú aj južnú - časy si nepamätám a to aj v zime. Nízke tatry - teda najťažšiu časť som od telgartu po donovali dal za necle 3 dni - celý čas pršalo a naozaj som mal ten batoh aj so stanom.
Dnes sa to robí naraz za jeden deň

Môžem ti dať trasu na neustále prevýšenie - teda ideš v kuse iba hore kopcom - ani meter dole 3718 metrov - môj čas 12 hodín hore a 10 dole - zhruba 55km. Samozrejme nie na Slovensku.
Pozri si tie veci na mape - kukni koľko je to kilometrov - stačí aj veľká mapa nemusí byť presná, tie vzdialenosti uvidíš aj na mapách s veľkou mierkou.

A hlavne:
Takých ako ja sú stovky a nikto nevypisuje o najťažšej magistrále a rekordoch.
 

???

rozkaz? protihodnotu? ja som iba chcel, aby tvoje slovo malo nejakú váhu.

Bavíme sa tu o tom, že si si dovolil napísať "S podporným tímom je to ako keby to nebolo." a tým si zhodil celý jej výkon a snahu.
 

 

stojím si za tým,
pretože tú snahu a ten výkon spojila so známou trasou od ktorej prejdenie sa očakáva niečo iné.

Takže v skutočnosti si zhodila ten výkon sama, samotným spojením asistovanoého behu s750km trasou ktorá sa robí všeobecne iným spôsobom.
Dá sa povedať, že absurdným spôsobom zrušila všetkých tých čo to urobili poctivo, pretože 750km prejsť s batohom na chrbte alebo naľahko je niečo iné ale hlavne naľahko sa to proste nedá, lebo nikto nevydrží toľko dní bez jedenia, že áno.

Ako som niekde písal, je to to isté ako by robil púť do Santiaga de Compostela s podporou - tá púť by nemala zmysel.

Ale nechaj tak, aj tak nadávam na žurnalistu nie na tú pani. Je to naozaj o nevedomosti kontextu.
 

hmm

rozumiem, čo ti vadí. Je to iné, ale išlo aj o to, že to nemal byť štandard, bol to beh s týmovou podporou a je to úplne v poriadku. V tomto chápaní by to malo byť tolerovateľné.
 

 

Púť do Santiaga de Compostella robí drvivá väčšina ľudí s podporou. Majú dohodnuté ubytovanie, chodia sa niekde najesť. Poznám viacerých ľudí ktorý tam boli a žiaden z nich si so sebou nebral stan ani jedlo na celú cestu. Takže podľa je to ako keby tam ani neboli?
 
Hodnoť

 

Super výkon. Ale ten posledný odstavec o tom, že to bolo len tak z radosti kvôli behu bez zmyslu to by som netvrdil. Kvôli radosti z behu si človek nevytvorí podporný tím, ktorý so mnou pôjde 800 km, aby som sa mohol venovať len behu. Na druhú stranu so stanom a výstrojom na pleciach by sa asi ťažko bežalo :) Gratulujem k rekordu :)
 
Hodnoť

 

Mňa skôr zaujala tá časť, že za celý čas nepribrala ani neschudla....
 

1 2 >

Už ste čítali?