SME

Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Môžu kamenné veže poprieť gravitáciu? Z fenoménu sa stáva pohroma (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Pri pohľade na holoruby, ktoré som videl v okolí Oravského Bieleho potoku tento týždeň, tento článok je nanajvýš trápny a redaktor je buď neznalý alebo ....!!!
Hercules Rockefeller
<< < 1 2 3

 

Holoruby sú katastrofa, to však predsa neznamená že sa nemá poukázať aj na iné neduhy ...
 

 

treba zájsť do našich hôr, a potom uvidíš skutočné problémy, ver mi, vežičky to nie sú. Od klávesnice v izbe to nie je tak vidieť (Som si 100% istý, keby si tam zavítal, toto by si tu nepísal).
 

 

V sobotu som bol na celodennej túre v Nízkych Tatrách. Nedávno som poukazoval na Chodník v korunách stromov, kde už pomaly žiadne stromy nie sú. Ja viem o čom hovoríš a súhlasím s Tebou, až na to že tie blbé vežičky odsudzujem tiež.
 

Ale veru aj od klávesnice

Stačí si otvoriť Google mapy v satelitnom zobrazení, a chce sa plakať, koľko toho už tie kôrovce vyťažili. Kedysi bohyňa Diana lovila jelene v hustých lesoch Grécka. Teraz by som tam vyhnal všetkých lesníkov, nech sa idú učiť, ako sa sadí les na holú skalu. Onedlho to budú potrebovať.
 

 

Existencia jedného väčšieho problému ešte neznamená neexistenciu menších problémov. Ono väčšinou sa dá riešiť v živote viac vecí súčasne.
 

 

napríklad, keď ti horí dom, tak kým prídu hasiči vytrháš burinu v predzáhradke! Tak si to myslel? Lebo to je porovnateľné s tvojim uvažovaním.

Inak v zásade s tebou súhlasím, pokiaľ sa jedná o porovnateľné problémy.
 
Hodnoť

 

Ľuďom už od nudy a prebytku všetkého (statkov/zážitkov/informácií) j*** - návštevníkom aj ochranárom.
 
Hodnoť

komu neni z hury dano,

v apatece nekoupi. V tom clanku bolo vsetko vysvetlene,ale ludia proste nechapu. A preto tu musime mat zakazy. A osvetu.
 

 

Jj, jen houšť a větší kapky - viac regulácií a byrokratov všetkých úrovní na ich vymýšľanie a uplatňovanie. Prípadne kamerový systém alebo dohľadové drony pozdĺž všetkých turistických chodníkov. Aby niekto niekde nepostavil pyramídku...
 

 

To je taký problém prísť do chráneného územia, alebo prosto do prírody, a niečo tam nedoyebať?
Napríklad vziať si všetky odpadky(obaly z jedla, pitia, vajgly,...) so sebou a vyhodiť to až v "civilizácii"? Nezanechávať po sebe rôzne "podpisy", neplašiť zver,...

Vážne je to až taký problém, že keď na sme píšu o tom drbnutom ľudskom zvyku, tak tu bude obdĺžnik vypisovať ***** o byrokracii a reguláciách, miesto toho, aby sa správal v a k prírode slušne?
 

 

Ja sa osobne snažím dodržiavať všetko, čo spomínaš, odpadky vrátane cudzích zbieram a znášam, odkedy chodievam do lesa, tzn. ~30 rokov, podpisy po sebe nechávam tak nanajvýš vo vrcholových knihách alebo príležitostne v logbookoch v keškách, atď.

Napriek tomu to, čo sa rieši v čl. považujem za dokonale bizarnú ujetú marginalitu a ukážkovo upjatú formu ochrany/regulácie, zvlášť potom v kontexte toho, aké rádovo brutálnejšie ľudské zásahy sa rutinne dejú (aj) v chránených zónach na Slovensku a aké rádovo brutálnejšie procesy sa rutinne dejú v prírode úplne prirodzene.
 

 

Máš pravdu v tom, že sa dejú aj o dosť brutálnejšie zásahy, ktoré poškodzujú prírodu. Ale:
1. Ak sa dejú tie, prečo pridávať ďalšie?
2. Prečo nenechať prírodu (aspoň) v NP zo strany turistov v čo najviac neporušenom, "prírodnom" stave?
3. Keď sa niekde udeje aj prirodzene zásah do prírody (napr. povodeň), tak tento zásah je jednorazový a po odoznení má príroda opäť šancu zotaviť sa a organizmy opäť dostanú možnosť osídliť pôvodný biotop. Kdežto v prípade týchto vežičiek ide o trvalý jav, lebo blbí turisti chodia dennodenne. Navyše to, čo je vidieť na foto č.6 - 8, je z môjho pohľadu drastické a nemožno povedať, že tu ide iba o nejakú jednorazovú alebo ojedinelú záležitosť. Proste tie drobné živočíchy žijúce po skalami sú tam každý deň ohrozované a poškodzované týmito staviteľmi vežičiek.
 
Hodnoť

ked som minule isiel na turu

tak so cestou vsetky taketo vezicky zvalil
 
Hodnoť

"Značené chodníky"

Už nie raz sa mi stalo, že značený chodník sa stratil v rúbanisku väčšom ako futbalové ihrisko a boli to práve tí mužíci, ktorí mi spolu s kompasom a mapou pomohli nájsť pokračovanie. Súhlasím, že ísť do národného parku ukladať kamene kvôli meditácii a fotkám je choré. A áno, treba to spomenúť. Súhlasím ale aj s tým, že najskôr by sme mali hasiť väčšie problémy. Nech sa nestane že ochranári NAPANT a TANAP sa nám budú vyjadrovať ku kamienkom, ktoré nie sú politicky citlivé, ale k holorubom sa im už nebude chcieť, pretože by sa šéfko žiga mohol nahnevať a pripraviť ich o príjem. Riešte výruby!
 
Hodnoť

Pozor na mužíkov

Vraj zničenie takého mužíka prináša smolu. Takto pred rokom bagrovali so súhlasom TANAPu Bélu - to súdruhom nevadilo?
 
Hodnoť

"tento stav"

"tento stav"...myslim tym uplne normalny flow https://en.wikipedia.org/wiki/...(psychology) ktory moze dosiahnut aj pri okopavani zahradky ak sa do toho zahlbi a nemusi poskodzovat prirodu v parkoch...ono totizto vsetko je sranda, dokym sa to neskaluje na to, ze ludi je 8 miliard, akonahle to zacne robit 1.5 miliard cinanov, tak akakolvek sranda vzdy konci...ludia toto casto nechapu, casto veci su nevinne ano, ale ked si vyjdem na rysy ako som vysiel minule a videl ten gazilion poliakov, tak si clovek musi uvedomit veci skalovat na mieru
 

neviem

preco to tu skracuje linky, ale ok, ten (psychology)
 
Hodnoť

 

...ak niekto chodieva do prírody /to nie sú len Tatry/ rád a často, tak ho zabolí KAŽDÝ zásah to pôvodne čistej a krásnej harmónie ...
A ak niekto znevažuje riešenie tých "malých" problémov, tak akosi neverím, že robí niečo pre riešenie tých veľkých.....
 
Hodnoť

Všetko s mierou

Myslím, že dôsledky tohto správania sa sú poriadne prehnané a nie je to to, čo je treba riešiť. Je treba v prvom rade zachrániť čo najviac lesov. Ďalšia vec je, že dávať tomu priestor v médiách automaticky = popularizovať toto zatiaľ nevinné správanie. Ak to nebude medializované, nebude o to záujem.. Môj názor.
 

Ľud si žiada zábavu !

Stačí zariadiť jednu TV šou v JOJke kde budú celebritky alebo baby z Farmy COOL COOL COOL rozkopávať vežičky a navždy bude po vašom probléme.
 

<< < 1 2 3

Už ste čítali?