SME

Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Môžu kamenné veže poprieť gravitáciu? Z fenoménu sa stáva pohroma (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Citácia z článku: "Samozrejme, že akútnejším problémom sú masívne výruby, no existencia jedného problému neznamená, že neexistujú aj iné negatívne javy."
petoo123
<< < 1 2 3 > >>

 

no ved klasika, ako ked NP Mala Fatra zahajil boj s turistami ktori prespavaju na hrebeni. pytam sa a ako sa snazia riesit tie masivne vyruby... odpoved... bohuzial na to nemame kompetencie ale prespavanie je porusenie navstevneho poriadku a na to kompetencie mame... tak ok, len do toho. toto je to iste. zakratko tu budeme mat mesacnu krajinu ale riesit sa budu kamenni muzici, tak fajn, a kopec dalsich prikladov by som mohol, nikdy sa tu prioritne neriesia najvacsie problemy , len sa vykazuje cinnost
 

ALE

To je síce pravda, ale odvádzanie pozornosti na riešenie maličkostí je vždy spoľahlivo fungujúci spôsob, ako odviesť pozornosť od tých podstatných vecí.
 
Hodnoť

 

Tento článok vyšiel aj v tlačenej verzii.A táto informácia nie je hodná toho stromu z ktorého ten papier vyrobili.Toto nie je ekológia,to je šírenie paniky.
 
Hodnoť

 

Bolo by načase zakázať aj povodne!
Máte vy vôbec predstavu, koľko kameňa, piesku, hliny, dreva, hmyzu a zvierat sa popri takej povodni popremiestňuje alebo zahynie? Nemáte? Tak potom nepíšte bludy ohľadne kamenných vežičiek :-P
 

 

Presne, nevidím síce veľmi pridanú hodnotu stavby vežičiek, no jeden prívalový lejak presunie rádovo viac materiálu než stavba tisícok takýchto dielok. Dtto. pohyb ľadu v korytách v zime/na jar, polom, ťažba, lesná technika. Tu už aj ochranárom/správcom z tej možnosti niečo regulovať dokonale hrabe.
 

 

Super, takže súčasné obrovské požiare na Sibíri sú pre Vás argumentom, že môžme v malom zakladať ohne v našich lesoch. Alebo ich aspoň pár kusov v každom lese vypíliť. Veď na Sibíri teraz zmizli milióny, možno viac, stromov, tak čože...
 

 

Keď to takto vidíte, nech sa páči. Porovnávate neporovnateľné.
 

 

Ešte by som sa rád spýtal, čo si myslíte o stavaní krížov krížom-kráž po horách, národných parkoch atď. Keď už Vám vadia tieto kamenné ' veže '.
 

 

Čítali ste tento článok? A to, v čom spočíva nebezpečenstvo resp. environmentálna záťaž týchto vežičiek? Neviem o tom, že by existencia kríža niekde ohrozovala environmentálnu stabilitu.
 

 

Neviete? Domysleli ste to do konca?
Takže pri stavaní krížov to bolo v poriadku a pri stavaní kameňov nie? Ak existencia krížov nikde neohrozuje environmentálnu stabilitu, tak ani existencia kamenných vežičiek.
 
Hodnoť

Getting tu vlastne ani nevie, čo chce

Nešikovne napísané bez jednoznečného stanoviska k problematike. Autor by mal mať jasno, či on sám je proti alebo za i keď by rád ostať objektívnym.
 

 

Netreba ku všetkému jednoznačné stanovisko , aj keď v tomto prípade som ho tam videl , ochrana prírody a balansing nie sú v rozpore , len môžu byť
 
Hodnoť

 

Mám pocit, že naši mili ochrancovia prírody by boli najšťastnejší, keby sa zakázal vstup ľuďom do všetkých národných parkov, chránených krajinných oblasti, lesov, poli, lúk, hájov a vôbec do všetkých parkov. Najradšej by boli, keby bola všade džungľa a prales a ľudia by sedeli doma alebo v nákupných centrách.
 

 

neviem,kto to tvrdi, ale idea zanechat len odtlacky topanok po navsteve prirody je zla?
 

 

A ja zas mám dojem, že zo súčasných turistov by mnohí za sebou zanechali v prírode najradšej zakaždým aj podpis alebo nejakú tabuľku "Tu som bol" ako bola nedávna kauza na jednom z tatranských štítov.
 
Hodnoť

Zakážeme...

...stavanie kamenných vežičiek v chránených územiach a za odmenu, že sa nám to podarilo, vyrúbeme 10ha lesa.
 

 

Stavanie vežičiek je rovnako neprípustné ako výrub lesov. Bodka. Žiadne za odmenu.
 

.

Zakaz by mohol byt oznameny ludom poštou. Normalne listom. Do všetkych 1 300 000 domacnosti na slovensku.
 
Hodnoť

 

"...ale rozumné argumenty určite dokáže každý pochopiť.“
Povedzme si o tom niečo dva dni po voľbách.
 
Hodnoť

 

Pri pohľade na holoruby, ktoré som videl v okolí Oravského Bieleho potoku tento týždeň, tento článok je nanajvýš trápny a redaktor je buď neznalý alebo ....!!!
 

<< < 1 2 3 > >>

Už ste čítali?