SME

Streda, 27. máj, 2020 | Meniny má IvetaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mozart nebol ani chudobný, ani vznešený. Miloval vulgarizmy a výsmech (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Huncutovi som tukol po nose, ale nedajboze ho skrotit! Pecka. :-))
 
Hodnoť

nech je ako chce,

jeho hudba je geniálna. Requiem vo mne vždy vyvoláva zimomriavky.
 
Hodnoť

Nič sa nezmenilo

Dnes robíme to isté, hoci doba je úplne iná. Pripisujeme géniom výnimočne vlastnosti aj v súkromnom živote, a ak nezapadnú do škatuľky, zavrhneme ich.
Ideálnym príkladom je M. Jackson, pretože mal rád deti trocha viac... v niektorých krajinách ho už nehrajú, napriek tomu, že málokto pochybuje o jeho duševnom zdraví, čo inak ospravedlňuje aj vraždu.

Iným príkladom je kauza Truban. Istá časť sk populácie hľadá mesiáša, ktorý konečne vyvedie krajinu z púšte. Laťka je nastavená vysoko. R. Sulíka maloverní už zavrhli, prešli k PS. Teraz zistili, že ani tam nie sú anjeli, jeden bývalý červený holí štát rovnako ako jeho bývalí kamaráti, druhý neovláda základ remesla politik, a to klamať tak, aby ho pri tom neprichytili. Asi nie náhodou som včera čítal v komentároch tu istú vetu od rôznych autorov: “Tak budem voliť Kisku!” s vetou medzi riadkami “keď som sa už sklamal v SAS a PS”... Chlapci a dievčatá, aj keby došiel Ježiš, tak by ste na ňom našli chybu. Ak aj nie, tak nakoniec poviete, že je Žid.
Čo tým chcem povedať? Posudzuje človeka ako korporát, t.z. podľa výkonu na pracovisku, podľa činov. Ak bude Sulík hájiť záujmy sk a Truban, či Matovič nebudú kradnúť a dohadzovať kšefty oligarchom, potom nech si vo voľnom čase chodia v dámskom prádle alebo fajčia maryšku, čo na tom záleží ... howg.
 

Múdro vravíš,

až mi je to divnô.
 


Už ste čítali?