SME

Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Farár Tiso mal pre Nemcov veľkú cenu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

“Jozef Tiso patrí medzi najkontroverznejšie osobnosti slovenských dejín.” Rovnako ako Marian Kocner patril medzi najkontroverznejsich podnikatelov slovenskych dejin.
 

Historia nie je čiernobiela

fakt je že dal vyvraždiť 70000 slovenských občanov.Mali mu dať doživotie obesenie bola chyba urobili z neho martýra. Nebolo to vravela moja babka že by bol antisemita bolo to skôr pahltnosť a túžba po ich majetku hlavne u gardistov a iných čo vlastne robil čo sa týka majetku aj komunisti 1948.Možno chcel previesť národ cez búrku vojny ktoorú nedokázal zastaviť no s tymi židmi sa diskvalifikoval total . Lebo človek nič nemusí len zomrieť.

Stalin v Tom čase vyvraždil medzi vojnami 20 000 000 vlastných občanov a má ešte pamätný deň a prednedavnom v Dume navrhovali jeho štátny sviatok.
A to Stalin ma na svedomi minimálne desiatky milionov vlastných vojakov ked napr nechal v Kyjevskom kotli 600 000 vojakov zahynuť miesto toho aby sa stiahli potom na NŠ vysypal popol z fajky na Chruščovovu hlavu že on to spôsobil.

Na druhej strane väčšina jednoduchých Slovakov mala rada Tisa.
Babka zvýraznila že povedal SYNOV dám OTCOV nedám a tak dedo neišiel na frontu lebo bol roľník ženaty a mal deti.

tu som našiel vyjadrenie letca najväčšieho let. ESA Jána Režnaka syna stolara z Jablonice ktorý prednedavnom zomrel prirodzenou smrťou.

Pozrite od 2,49 min :


https://www.youtube.com/watch?...
 


Už ste čítali?