SME

Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vlajka nad Berlínom: Sovietsky vojak nie je zlodej, hodinky musia preč! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

este na ZDS-ke kolovala otazka

ako spolahlivo urcit svetove strany. Staci upazit a zacat sa krutit. V momente ked z lavej ruky zmiznu hodinky je 100 % iste ze ukazuje na vychod (ale nie slnka). Na ruskom jizyke: Davaj casy (sem s hodinkami)!! Aj preto Bilak zaviedol pojem "vecne casy" - teda so ZSSR na vecne casy a nikdy inak, nakolko ked casy zmizli, tak ich nahradili tie vecne co este strasia v hlave miestnym bolsevikom...
 
Hodnoť

Zaujímavé

Ak tú fotografiu zväčšíte, tak za vojakom v strede ulice uvidíte obrysy ženskej tváre
 

Volá sa to

tank s ľudskou tvárou.
 

A na dvoch hodinach za nou

ja tvar smejuceho sa tucneho muza.
 

Fakt zaujímavé

tá tvár je tak jasná a bezchybná, že to nemôže byť náhodný zhluk niečoho
 
Hodnoť

?

Toto je retuš? Lebo ten vojak čo ho pridrza stále má na oboch rukách hodinky..
 

...

a nie je toto tá pôvodná fotografia - neretušovaná? A v tej upravenej už by jedny hodinky nemal mať
 

 

A koľko ich ešte má pod rukávmi.
 
Hodnoť

 

Je to fakt zaujímavé, ako pomaly, trpezlivo a dôsledne sa odbúrava a ničí všetko, čo by bolo na osoh či na chválu rusov. Po stretnutí vojakov pri obkľúčení Paulusa, cez Gagarina tu máme fotku na Rajstágu. Z fotky, ako američania vztyčovali na Ivodžime, urobili sochu. Ale ruskú z Berlína oprdíme.
 

Nik ti nebráni vymodelovať si do záhrady

trpaslíka v ruskej uniforme akože nad Reichstagom... a pokojne aj s dvomi kukučkovými hodinkami, o to originálnejšie
 

 

Momentálne ma zaujíma niečo iné. V čase vypuknutia hnutia metoo sa objavila kresba inšpirovaná vztyčovaním vlajky na Ivodžime. Ibaže americkí vojaci na nej namiesto zástavy dvíhali sukňu dievčine. Vtedy som kresbu nedocenil a neprevzal do svojej zbierky Funny Pics. Teraz to zaboha neviem násť.
 

 

Nuž tú na Ivodžime vztyčoval slovák.
 

 

To som nevedel. A prežil? Lebo tak hovoria, že do týždňa bola polovica vojakov vztyčujúcich vlajku mrtvá. Až potom napadlo amerických veliteľov, ktorí si váľali zadky na lodiach, aby navláčili na Ivodžimu všetok dynamit čo mali sebou a odpálili ho nad komplexom podzemných tunelov. Japonci už odtiaľ viac nevystrčili nos.
 

 

Neprežil.Ako píšeš do týždňa padol. Ale toť nedávno, myslím že predošlý US prezident ho nejakým spôsobom uctil. Šrank sa tuším volal a bol veliteľom družstva, ktoré malo za úlohu vztýčiť tú vlajku.
 

 

Vďaka za info a česť nášmu rodákovi.
 

však na Iwodžime bolo plno

dievčin v sukni, takže asi pravda.
Kdežto krasnoarmejci nikdy nehovorili: davaj časy! davaj devušku! nelúpili, neznásilňovali. Boli tio vyhlásební gavalieri, heh
 

 

Brali časy, lúpili a pýtali dievušky. Hlavne nevypaľovali dediny ako nemeckí fašisti pri postupe na Moskvu.

Keď chceš vedieť, ako šlo zúžitie s dievuškami na východe, vypočuj si spomiekny veteránov Druhej maďarskej armády. Po odvysielaní 6-teho dielu (je ich 28, vyhľadaj na jutube heslo "kronika don kanyar") kvôli tomu televízia zastavila vyslielanie.

Maďarskí vojaci civilizovane poľúbovali aj starenky pre nedostatok mladších ročníkov. Len občas im prešla chuť na hacacáré, keď prechádzli po usadlostiach, kde už tiahla nemecká armáda a vo vyhorených domoch, kde boli rozoznateľné zhorené telá včítane detí.
 

Odkiaľ máš tú informáciu,

že Nemci vypaľovali ruské dediny? Od Rusov? Ahaa. Tak tí len pravdu...
 

 

Ako vidíš vyššie, mám to od maďarov. Aní tým neveríš? Čítal si niečo o maršalovi Modelovi? Terajší pohrobkovia fašistov ho chvália, že na rozdiel od Paulusa si statočne vpálil guľku do hlavy, keď mal padnúť do rúk američanom.

Nezdá sa ti to divné? Američania vítali každého. Tak prečo sa strieľal? Za Modelovou statočnosťou bolo, že ho šli vyreklamovali rusi kvôli jeho taktike spálenej zeme, ktorá zahrňovala aj vyvraždenie všetkého obyvateľstva.
 
Hodnoť

Mňa

teda zaujalo, že ten pán fotograf si nevšimol dvoje hodiniek ako rušivý moment na tej fotke. Asi to bola bežná vec, a aj on mal dvoje :)
 

1 2 >

Už ste čítali?