SME

Štvrtok, 9. júl, 2020 | Meniny má LujzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Masaryk veril, že budeme ako Belgičania. Z dvoch národov jeden (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Čo...

... sa toho "z dvoch národov jeden" týka, tak to bol očividne blázon. Ani v tom Belgicku to tak nie je, ako pravidelne vidíme pri belgických parlamentých volbách.
 

 

Treba pozorne čítať a rozmýšľať. Idea československého národa nevznikla z pomútenia mysle, ale naopak pragmatických racionálnych dôvodov. Inak idea národa by už mohla konečne zdochnúť, všetci sme občania EÚ. Nacionalizmus je zlo.
 

 

Tiež mam ten názor, že už sme dávno mohli mat Spojené Štáty Európske nebyť týchto nacionalistických hlupákov, ktorí viac ako vlastnú štátnosť sledujú vlastne záujmy.
 
Hodnoť

 

Cooo cooo cooo o com to hovoril ved belgicko tvori iba jeden narod - belgicania.
 

v Belgicku

ziju Flámi a Valóni.
 
Hodnoť

Nedobre vybratý názov nového štátu

Ak by sa nový štát nevolal Československo, ale Slavonia, Slovania, alebo iná odvodenina od slova Slovan, mali by Slováci o jeden dôvod viac na spokojný spoločný život s Čechmi. Takto mali naši predkovia dojem, že spod jarma maďarizácie sme sa spojením s Čechmi síce vyšmykli, ale vzápätí im bolo "ponúkané" české jarmo.
 

+

A Moravania by neboli nadobudli dojem, že sa na nich pri vzniku nového štátu pred sto rokmi úplne zabudlo hoci boli "uprostred".
 

Moravania?

to je nejaký národ?
 

 

Ano je. Slovenská republika Moravanov uznala.
 

:-)

ale oni sami sa za narod nepovazuju
 
Hodnoť

 

Masaryk, Štefánik boli osobnosti, žiaľ od tej doby akoby tieto dva národy mali len smolu na hlupákov ... ktorých snáď netreba ani menovať.
 
Hodnoť

Nemohli program na Vitkove

predĺžiť o pol minúty? Aby tá blondínka stihla zaspievať kompletnú slovenskú hymnu.
Alebo, ten inteligent po nej mohol vypustiť pár viet o neuctivÿch Slovákoch.
 
Hodnoť

 

Masarykov nazor je logicky, kedze sa vyjadril: Niet slovenského naroda!
 

 

Zase trepeš ty platený brigádnik.
 
Hodnoť

Masaryk sa preratal

So Slovákmi sa nedá budovať nič (už vôbec nie stat), keďže to jeden ufrflany, ustavične nespokojný národ, ktorý nehľadá za vlastné zlyhania chybu v sebe ale zásadne v iných.
Raz sú to Maďari, potom Česi, neskôr Židia - najnovšie Sörös - vždy je nejaký externý vinník zodpovedný za situáciu v ktorej sa Slováci nachádzajú.
Co s národom, ktorý nie je schopný spravovať ani vlastný štát teraz, keď ho ma a nechá v ňom safari mafiu.
 

 

Hlavne keď bežný Slováčisko hádže zodpovednosť za svoje problémy na všetkých okolo len nie na seba, to je asi národný folklór.
 

Ak si to chcel podoprieť

osobným príkladom, tvoj príspevok na sto percent má všetky tebou uvedené atribúty.
 

Pekne si sa popísal

Ufrflaný, hľadajúci vinníka za svoje zlyhania v národe.
My máme svoj štát, je to štát solídny, bezproblémový, kvôli Slovensku nebolo ohrozené euro, kvôli Slovensku netreba eurovaly, kvôli Slovensku tu nie je migračná kríza.
Slovensko od 1993 nie je zlyhanie, ale jednoznačný úspech. A frflajúci gastarbeitri, sú len komický folklór.
 

Solidny stat

zalozeny a vlastneny mafiou.

To ma teda podz...

Slovensko od r 1993 je cesta na kraj platobnej neschopnosti (1993-1998), potom do roku 2006 svitanie na lepšie časy a od roku 2006 takmer nepretrzite smeracke drancovanie štátnej kasy a eurofondov, so všetkými sprievodnými znakmi ako je vyrabovane zdravotnictvo, školstvo v úpadku a skorumpovana polícia a sudy.

Ak toto nazyvas solídne a bezproblemove, zrejme budeš jeden z tych, co zbohatli na úkor štátnej kasy alebo si mozno len nevidis ďalej ako 5 cm od nosa.
 

1 2 >

Už ste čítali?