SME

Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neriadený tank zničil dom a zabil človeka. Prípad utajili (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Mali to dať na bubon? Nebuďte naivní. Keď pohnete armádou, je prirodzený "odpad". Keď som bol na vojne, takmer pri každom výjazde motostreleckého pluku doniesli späť jednu dve mrtvoly. A mohlo to byť občas aj lepšie, napríklad keď muničný voz vošiel do križovatky na červenú. Zistite si, koľko plukov mali invázne vojská Varšavskej zmluvy, vynásobte dvoma a dostanete dosť dobrý odhad počtu mrtvých.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Presne tak,máte pravdu= plánované straty.
 

tvoj cynizmus ma neprekvapuje.

musis byt riadny mrzak.
U nas v rodine je jedna obet. Mal tyzdem po svadbe. Isiel do prace, dostal stelu do zatylku. Jeho najbizsia rodina sa z toho nikdy nespamatala.
Skoda, ze to nedostal niekto z tvojej rodiny. Chcel by som citat potom tvoje prispevky nasobene dvoma a tak.
 
Hodnoť

 

Prave davaju na CT2 perfektny dokument, kde rozpravaju ludia postreleny v 68 Ruskymi okupantami.

Svine Ruske, nikdy nezabudneme !!!
 

Upresnenie

Nesmieme to zabudnúť týmto vpadnuvším Rusom, Poliakom, Maďarom, Nemcom a Bulharom. (Paradoxne, rumunský diktátor Ceausescu odmietol inváziu a ustál tlak Moskvy.)

O to viac ma mrzí, že my sami sme o 30 rokov neskôr ochotne pustili lietadlá, ktoré išli ponad naše územie na mierovú pomoc (smutne známym "humanitárnym bombardovaním") do štátov bývalej Juhoslávie. Mali sme horkú skúsenosť z roku 1968 ale sami sme nerozoznali, že "pomáhame" pri inej agresii, lebo sme vtedy nepochybovali, že je správna. Smutná retrospektíva. Niekto tam má teraz dôvody podobne nenávidieť agresorské štáty vrátane nášho. Ľudstvo je slepé a nepoučiteľné.
 

 

Šlo o politiku, o nič iné= inak súhlas s vami.
 

Objednavatelom

Bola Moskva.
Ostatné armády tam boli v minimálnom počte a robili iba krovie, aby sa to mohlo nazvať internacionály pomoc.
 

Pan cavefish

V 1968 Rusi nam povedali bud nas budete počuvať alebo vas napadneme, V 1999 USA povedali buť prestanete zabijať Kosovčanov v Kosove alebo vas prepadneme. Ani Dubček ani Miloševič neposluchli. To je ta retrospektiva. Aj vy ste slepý a nepoučitelný.
 
Hodnoť

...

Dnes mam narodeniny. Tak ako každý rok. Každý rok sem v tento deň napíšem pod súvisiaci článok. My všetci cechoslovaci a je jedno a týka sa to aj tých nar po rozdelení republík. My všetci nesmieme zabudnúť co je ten rusak zač. Reálne by nemal existovať cechoslovak ktorý tomu ruskému smradu verí co i len slovo. Preto ma udivuje keď mi dnes pamätníci rozprávajú ako je USA zlo. Pre cechoslovaka je v prvom rade zlo Rus pretože s nim mame priamu skúsenosť. Rus nás tu obohnal ostnatým drôtom Rus a jeho patolizali. A o tomto nehodlám diskutovať pretože toto je Fakt a pravda pre našinca jediná.
Česť pamiatke tých ktorí zahynuli. Nezabudneme
 

presne tak.

100% suhlas
 
Hodnoť

 

Zažil som august 1968 ako aj "normalizačné obdobie". Súhlasím s kolegami Scott, Zenger pre mňa bolo a aj navždy bude najväčšie zlo politika Ruska (vtedy Brežnev, teraz Putin). Neviem si vysvetliť, keď niekto kladie na tú istú úroveň vstup okupačných vojsk štátov "Varšavskej zmluvy" pod vedením ZSSR do Československa a zásah NATO v býv. Juhoslávii.Len pár faktov: Rusi vstúpili do Československa na územie svojho spojenca, kde neboli žiadne nepokoje ani konflikty, jediné, čo ľudia v ČSSR chceli bolo: žiť bez diktátu Moskvy. Po vstupe vojsk tu zostali a ničili túto krajinu fyzicky i morálne temer 20 rokov. V býv. Juhoslávii bola regulárna vojna, genocída jedného etnika s hromadnými vraždami s dôsledkami pre celý Balkán.
 


Už ste čítali?