SME

Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo je večne usmiaty Slovák podozrivý (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"Obyvatelia Slovenska podľa spomínanej medzinárodnej štúdie, ktorá skúmala rôznorodosť populácie asi päťsto rokov do minulosti, pochádzajú z asi desiatich krajín. To je dvakrát toľko ako v prípade Ruska.."


Kto toto napísal, musel byť strašný inteligent.. Vzhľadom na všeobecne známy fakt o počte národností v Ruskej federácii
 

podľa príspevku

ty budeš asi jeden z tých zamračených :-)
 

 

Rusko je síce mnohonárodnostný štát, ale cca 80% obyvateľstva sa hlási k ruskej etnickej príslušnosti:
"Ethnic Russians comprise 81% of the country's population."

https://en.wikipedia.org/wiki/...
 

 

No taka Moskva je neporovnatelne etnicky roznorodejsia v porovnani s Bratislavou. uz len taky Lenin, sikme oci, cisty Tatar.. Stalin, Gruzinec etc.
 

 

Katarina II. Velka - Nemka s podobiznou v bavorskej Walhale
 
Hodnoť

odomknite tento článok :-)

nech si ho prečíta viac ľudí, bo toľko zamračených tvárí ako na Slovensku je vidieť málokde. Jeden príklad: v budove, kde mám kancelárske priestory, sídli niekoľko desiatok firiem a niekoľkonásobne viac ľudí, logicky sa teda sa stretávame na schodoch už niekoľko rokov. Pre mňa je normálne usmiať sa na dotyčných a pozdraviť, ale 90 % ľudí, hoci sa z videnia poznáme, iba nemo odvráti zrak a iba poniektorí s pohľadom do zeme len zamumlú niečo typu mmdn, dodnes neviem, čo to znamená :-) no a samozrejme zvyšná minorita sa pekne pozrie do očí, pozdraví a občas prehodíme nejakú zdvorilostnú frázu, čo považujem i v dnešnom hektickom živote za úplne prirodzené :-)
Pekný deň všetkým usmiatym i zamračeným ľuďom :-)
 

Zazvoní mi telefón

a žoviálny hlas minimálne o dve desaťročia mladší, ktorý počujem prvýkrát, na mňa spustí "Ahoj, tu Peťo, potrebujem od teba ...". A ja horúčkovito rozmýšľam, ktorému Peťovi ten hlas patrí, lebo za boha ho neviem priradiť. OK, skúsime počúvať, čo chce, hádam sa chytím. Keď ani podľa toho chlapca nedokážem zaradiť, vyskúšam priamu otázku "PrepáčTE, nezachytil som vaše meno, ..." a začína duel. Ja vykám, on tyka. A nezvyknem prehrať. Chudák je v tom možno trochu nie len vlastnou vinou, asi príliš žral HR drísty na welcome trainingu o firemnej kultúre.
Tak, ako si tykam s tym, s kym som si potykal, ako sa sexuje s tymi, ktorých máme radi a s ktorými sexovať chceme, tak aj úsmev je vyjadrením okamžitého stavu v konkrétnej situácii a spoločnosti.
Opačne sa správať je detinstvo (týkanie), radodajnosť (sexovať s hocikým) a neuprimnosť (vždy sa usmievať).
 

...

...to presne je ten kulturny rozdiel... co je pre jedneho prirodzene, je pre ineho cudne a pre dalsieho priam urazlive... a pritom sme vsetci viac-menej rovnaki ludia... :-)
 

 

Tu kde žijem ja je úsmev samozrejmosťou.Ludia sa na seba usmievajú aj ked sa nepoznajú a nikomu to nepripadá divne.A s úsmevom ide všetko lepšie.Ci už na úrade alebo v obchode a pod.Už sa mi to mnohokrát osvedčilo.A je ešte jedna kategoria úsmevu ktorá sa v článku nespomína.Je to úsmev pri telefonovaní.Je veľký rozdiel ked sa pri telefonovaní usmievate alebo mračíte,človek na druhom konci linky to hned spozná.To isté ked spevák spieva do mikrofonu s úsmevom je to poznať či to robí z radosti alebo iba odspievané a hotovo.To je už z mojej profesie.
 
Hodnoť

 

TIez sa vela usmievam a ludia na mna zazeraju. Jedna pani mi aj povedala. ze sa mam asi velmi dobre, ked som stale tak dobre naladeny :)
 

 

Tá pani sa má tiež dobre, len si to akosi neuvedomuje. Na Zemi je 7 miliárd ľudí a ona patrí k tej šťastnejšej miliarde, 6 miliárd ľudí sa má horšie ako ona.
 

To poznám.

Mať stále dobrú náladu je spoľahlivé dráždidlo pre večne podráždených a zachmúrených :-)
 
Hodnoť

V slovenčine sýr?

Slovo sýr v slovenčine neexistuje.
 

 

Si si isty? Prave si ho napisal a ja viem, co znamena :)
 

Máš

pravdu, neexistuje, ale vieme to vysloviť a aj na slovenskej fotke je to dobré.
 
Hodnoť

Aj vcera som sa usmieval ked

som prevracal rumy. Dnes mi tak do smiechu nie je.
 

tipujem, ze dnes si len

prevracal :)
 
Hodnoť

Problém s úsmievajucimi sa ľuďmi

Moje životné skúsenosti ma nanešťastie naučili, že v drvivej väčšine prípadov, (vo väčšine, nie vždy), ľudia, ktorí sa na mňa bezdôvodne usmievali, ten úsmev nevyjadrovali úprimne. Dokonca aj priklad so spoločnosťou McDonalds potvrdzuje moje slová.
Ak v osobnom styku, mne neznáma osoba sa usmieva hneď na začiatku konverzácie, je jasné, že snaží vylepšiť svoju pozíciu pri predložení požiadavky na mňa. V MHD, v obchode, na ulici a podobne. Už viac neúprimnejšie sa dokážu tváriť len smutným trpiacim úsmevom žobráci.
V profesionálnom živote, ak sa pri odbornej debate niekto neustále usmieva, znamená to, že nemá ani potuchy o čom je reč a dúfa, že jeho empatický postoj mu pomôže zakryť jeho neschopnosť na rovinu a dôstojne povedať: "Ja to naozaj neviem.". Takýto prístup je omnoho sympatickejší a robí z uvedenej osoby normálneho človeka.
Ľudia nemusia byť zamračení, alebo priamo agresívni. Zdravá neutralita preukazuje schopnosť prijímať a spracovávať vonkajšie vnemy bez zbytočného emocionálneho balastu. Ja osobne, pri komunikácii s osobou s neutrálnym výrazom tváre viem, že výsledok našej konverzácie bude mať veľmi pravdepodobne reálny výsledok, či už pozitívny, alebo negatívny. U usmievajúceho sa človeka to je len čistá lotéria.
Na záver podčiarknem, že tieto moje zistenia sa týkajú komunikácie s novými a mne neznámimi osobami. U priateľov, alebo osôb, ktoré poznám toto pravidlo samozrejme neplatí.
 
Hodnoť

Som

Si myslel, ze clanok je o Kazimitovi... :-)
 


Už ste čítali?