SME

Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď v osade vidia, že prichádza, berú do rúk metlu. Pracuje ako profesionálny vajda (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

x

Takychto ludi ako tento pan potrebuje slovensko viac.
Na nom vidno ze ked sa chce a hlavne ked sa nieco robi ide vsetko.
 
Hodnoť

Tento článok som čítala

naozaj s radosťou a spokojnosťou. Nestačí kritizovať, odsudzovať, je potrebná aj reálna pomoc, aj od štátu v podporovaní takýchto postupov. Nedávať "ryby", ale naučiť ľudí si ich chytať.
Treba si uvedomiť, že v osadách už vyrástli celé generácie detí, ktoré sa nemajú možnosť naučiť, že žiť sa dá aj inak a čo pre to treba robiť. A veru, keď čítam v diskusiách nenávistné a pohŕdavé útoky proti Rómom, vždy mi napadne, že pisateľ ani sám nevie, aké šťastie mal, že sa nenarodil v osade.
 
Hodnoť

Jedna lastovička leto neurobí,

ale ...

Slovensko je veľké. Chcelo by to ešte niečo proti
kradnutiu.
 

Súhlasím.

Ale ako na to? Na Slovensku žije veľmi veľa veriacich, teda, v zmysle náboženskom a jedno z prikázaní hovorí: Nepokradneš. Kto teda kradne? Alebo aj v kostole existuje "účinná ľútosť" a teda je všetko v poriadku? Lebo nekradne sa len tam celkom hore, ale myslím, že asi na všetkých úrovniach. Nuž čo, taký je slovenský naturel. Podotýkam, som tiež Slovenka:-) A aj som kradla. Ale bolo to už dávno, mala som asi 5 rokov a vtedy som zistila, že radosť z nadobudnutého prstienka za 1 korunu je oveľa menšia ako trápenie sa so svedomím.
 

 

Stačil by odstrašujúci príklad keby najväčší zlodeji z koalície išli sedieť.Možno by potom aj títo malý zlodejíčkovia dostali strach z trestu.Ale ked oni môžu kradnúť a vo veľkom tak prečo by sme nemohli aj my v malom?Ako to napísal ten vajda?"Ked od nich niečo chcem tak musím ísť príkladom" Oni sa riadia podľa toho.
 
Hodnoť

 

Ja si myslím, že je to všetko "náhradné" konanie, aj keď je chvályhodné, že miestny úrad sa snaží aspoň nejako zakročiť. Tu totiž máme zákony štátu, platené inštitúcie a plno úradov, ktoré by to mali v kompetencii riešiť, neviem o takom zákone, ktorý stanovuje"vajdu" a jeho právomoci..Nekonanie úradov v prípade jasného porušovania pravidiel spolunažívania, rozhadzovania smetí, ohrozovania ostatných infekciami zo špiny, nechodenie detí do povinnej školy, stačí jedna taká rodina v obci a ostatní musia znášať peklo.Pekne to vidíme na príklade "hrajúceho domu" v Štúrove alebo v osadách, ktoré sa pomaly stávajú "no go" zónami. Jedna lastovička ....
 


Už ste čítali?