Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Reportér rakúskej ORF: Prekvapilo ma toľko odvážnych Slovákov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Strata legitimity

Vraždenie a únosy novinárov posledných rokov i po páde komunizmu opäť dokazujú, ako sa potomkovia policajných štátov bývalého východného bloku ešte stále držia na najvplyvnejších pozíciách vo svojich krajinách, nech sa práve vládnuce poliitické strany volajú akokoľvek.

V Maďarsku a Rusku sú dokonca úplne alebo niekedy len čiastočne likvidované celé redakcie a denníky s opozičnou orientáciou, v Rusku bol novinár zastrelený na ulici priamo pod oknami Kremľa. Novinár financovaný zo zahraničia tu býva bežne označonaný ako protiruský agent, u nás ako prosilovenská špinavá prostitútka - žijeme v krajine ostentavívne demonštrujúcej slobodu prejavu.

Po tragických udalostich v súvislosti s novinármi zastupujúcimi verejnosť sa voliči často pýtajú, ako môže volič svojej slobodne zvolenej vláde na obdobie štyroch rokov už po dvoch rokoch dokázať jej stratu legitimity?

Začalo to správne - verejnými zhromaždeniami, protestami a skončí to možno logicky najneskôr o dva roky novými voľbami. Zvoliť však tú istú garnitúru tri krát po sebe prináša so sebou riziko udomácnenia sa mafiánskych spôsobov a chaosu na najvyšších miestach ako sme toho svedkami dnes. Dejiny nech poučujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Svieckova bola najsilnejsia v prahe, vela ludi v zahranici pod ruskou okupaciou malo fotky z novin povystrihovane a fandili nam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?