Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O čo naozaj ide Georgeovi Sorosovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

To bude

zase v diskusii "nablito".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

najviac ma pobavilo ze imigranti uz nechodia, no chodia, len si zmenili trasu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No prinajmensom je kontroverzna osobnost, ale to skor kvoli spekulaciam akymi ziskal svoje peniaze. Na druhej strane ohlupovancia kampan ktoru vlada proti nemu spustila v Madarsku je totalne iracionalna a na smiech. Horsie je to ze je to smiech cez slzy ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jak spekulant zbohatl

Liber se zbavoval v rámci short selling - obchodník spekuluje na oslabení měny. Soros si vypůjčil libry, které následně vyměnil za marky.
Na spekulaci si Soros vypůjčil 5,26 miliardy liber. Marka stála 0,378 libry. Za 5,26 mld. liber dostal celkem 14,1 miliardy marek.
Libra v následujících týdnech oslabila na 0,423 libry za marku. Zpátky dostal 5,965 miliardy liber.
Tímto způsobem si jen během prvního měsíce zvládl vydělat dvě miliardy dolarů.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

treba dodať, že 7. najbohatší na svete

tento pád libry spustil masívnym výpredajom svojich librových zásob. Takže nie že mal "geniálny odhad a finančnícky inštinkt" ale túto situáciu najprv vyvolal a potom na nej zarobil.

A dokázal to spojiť s politikou. Vtedy bol proti tomu, aby GB bola súčasťou eu výmenného mechanizku , ktorý viedol k € - samozrejme, že Soros bol proti €, pretože v € prostredí nemohol špekulovať s pohybom výmenných kurzov.

Tu je celá podstata euroskeptikov. Celkom "náhodou" sú všetci prepojení na špekulatívny kapitál.

Problém je v tom, že finanční šmejdi hrajú hru s nulovým súčtom. Platia so oficiálnu propagandu, ako ich ekonomická ideológia pomáha ekonomike. Medzi seba však prijmú len toho, kto ticho akceptuje nulový súčet:
Každý zisk finančníka znamená niečiu stratu. Oni nič netvoria, iba špekulatívne presúvajú peniaze.

Najhoršie je, že podnikajú s požičanými peniazmi. Poctiví podnikatelia sa už k úverom za slušných podmienok nedostanú, pretože pre banky je výhodnejšie požičiavať špekulantom, pretože bankárski insideri a špekulanti sa o zisk korupčne delia.


To neznamená, že Soros nemohol urobiť aj veľa správneho, podporiť správne projekty. A ešte stále v rámci Wall Street patrí k tým "slušnejším". Lenže tým, že každý $ je peňazí je zarobený nemorálne, nabíja guľomet nepriateľom skutočne voľného trhu a otvorenej spoločnosti.

Pritom koncept otvorenej spoločnosti je dobrý, aj keď samozrejme všetko sa dá použiť na niečo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Idem si požičať,

Idem si požičať, ale to by som musel mať jachtu a kontakt aspoň na jedného ministra financií, čo by prijal pozvanie a povedal mi niečo o teplotách v politike. Inak dobrý článok, kedy ma napadá len záverečná veta, ktorú by som adresoval do Maďarska predovšetkým, lebo Orbán je ťažký prípad, ked dopustí tie kampane proti škole, proti osobe, proti davom utekajúcich ľudí pred hrôzou vojny. Otvorená spoločnosť, ako otvorená hlava.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otvorená spoločnosť je podľa mňa

celkom správny koncept, aj keď ho podporuje Soros.

Utečeneckú spôsobili kruhy blízke Sorosovi, všetky reakcie - viac alebo menej správne či rozumné - sú dôsledkom čohosi.

Dnes väčšinová spoločnosť prijala manipuláciu, že príčinou utečeneckej krízy sú tí, ktorí deklarujú súcit s utečencami. To je šialené.

Toto pomätenie mozgov je ešte nebezpečnejšie, ako 2 milióny utečencov.

O čo je lepší domáci rodák od utečenca, akí šíri úplne pomätené idey, ktoré sú rovnaké ako tie, čo stáli na začiatku fašizmu?

O čo sú hrošie 2 milióny ponížených chudákov (teroristi sa sem dostanú medzi nimi rovnako aj bez nich ako 2 milióny pomätených domácich fašistov, ktorí naviac disponujú majetkom, kontaktami a dokonca vážnymi právomocami a zbraňami?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oprava

Utečeneckú spôsobili kruhy blízke Sorosovi
má byť
Utečeneckú krízu nespôsobili kruhy blízke Sorosovi
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja som sa pokusal

najst na internete co zle soros spravil ale nejak mi to nejde,..teda okrem financnych fint ktore mu zarobili tazke prechy, finty ktore by som urobil aj ja kebyze na to mam.ale tie ozajstne svinstva by som si chcel precitat niekde, nemas nejaky tip?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak vystúpi v sídle EÚ to nie je "ZLE", ak jeho syn odcestuje do istych krajín, kde ho vítajú ako statnika , to tiež nie je zle, keď špekulatívne získava peniaze na úkor niekoho iného (a potom sa hraje na filantropa) tomu sa tiež nedá nič vytknúť, predsa to robia aj iní.
Ale keď človek hlbšie skúma prečo vystúpil v EP, prečo jeho syn tak nenapadne cestuje a stretáva sa oficiálne s najvyššími štátnymi predstaviteľmi tak sa dostaneme k tomu ze jeho nezistnym cieľom je ovplyvniť beh udalosti a v tom je problém.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mozno sa jeho syn chce

angazovat v politike, ved predsa vela ludi co maju peniaze sa chce angazovat v politke, su rodiny kde sa to traduje v generaciach, a vtedy je normalne ze sa stretavaju s najvyssimi stastnymi predstavitelmi alebo sa mylim?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

súhlasím s článkom, ALE

je zase jednostranný. Preto pripájam informácie:

1. Útok na britskú libru
predávali libru v takom rozsahu, že Bank of England nemohla kurz libry udržať
2. Menová kríza v Malajzii
Po triumfálnom útoku na britskú libru sa hedžové fondy zapáčili ďalším boháčom, a tak sa Soros rozhodol brať to ako zahrievacie kolo. Neskôr podobným spôsobom zaútočil na malajzijskú menu. Malajzijský premiér Mohathir Mohamad verejne obvinil Sorosa zo zničenia ekonomiky svojej krajiny
3. Menová kríza v Thajsku
spolu s fondom Juliana Robertsona zaútočil na thajskú menu. Nasledoval prudký odliv kapitálu z krajiny a rast nezamestnanosti. Skolaboval finančný sektor, začali bankrotovať podniky a ustala výstavba infraštruktúry a nehnuteľností. Thajský baht sa stal prvou ázijskou padlou menou, ktorá 2. júla 1997 odštartovala ázijskú menovú krízu
4. Útok na Hong Kong - tentoraz neúspešný
5. Krátenia daní
Soros hovorí, že ľudia s vysokými príjmami by mali platiť vyššie dane. Sám však využíva medzery v daňových zákonoch. Bloomberg odhadol, že si "odložil" daňovú povinnosť vo výške 13 miliárd dolárov. Úplne legálne to nebolo, americká vláda mu prikázala viac ako polovicu z toho splatiť. Odvtedy si Soros peniaze radšej posiela do Írska.

6,. Insider trading
mal profitovať z toho, že sa dozvedel o plánovanom prevzatí francúzskej banky Société Générale. Dostal za to v roku 2002 pokutu 2,2 milióna eur,Treba povedať, že Soros patrí ešte medzi tých slušnejších finančníkov, a tiež že libertariáni všetky tieto udalosti dokážu inetpretovať ako veľmi správne konanie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nespravil nic zasadne zle (myslim ze nejake obvinenia z insider tradingu a pod., ale to asi vacsinu ludi netrapi).Prave naopak, snazi sa o otvorenu spolocnost co bude fungovat pre vsetkych, a to je trnom v oku xenofobom, bigotom a diktatorom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pomenovanie KONTRAVERZNÝ je pravdivé

Problém kontroverzných je, že robia dobré aj zlé veci.

Problémom je, že urobili dobré veci, ktorým ale niekto môže aj nerozumieť, a keďže k autorovi týchto skutkov sa priraďujú negatívne charakteristiky, nakoniec aj to, čo je dobré, je označené za zlé.

Možno označenie dobra za zlo je ešte nebezpečnejšie, ako to skutočné zlo. Diabolsky nebezpečné.

Ľudia prestávajú veriť na dobro, a je tragédia, že aj celkom normálni ľudia sa stávajú služobníkmi a vykonávateľmi zla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

suhlas nic netreba zakazovat

ale vsetko spriehladnit
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prosím uviesť

konkrétne krajiny, kde je na neho vydaný zatykač a do ktorých krajín má zakázaný vstup ako osoba a z akých dôvodov, ak Vás to nebude obťažovať, ďakujem pekne.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?