SME

Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Samovražda Ivana Mistríka: Puška. Spúšť. Strela. Smrť. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

8.6.1982

som sedel v jednom z bistier za partizánom na SNP. Mal som tri dni pred maturitou, moja terajšia manželka, vtedy len nádejná čakateľka, vďaka vyššiemu rebríčkovému postaveniu dľa priezvisk to v ten deň už mala úspešne za sebou, tak sme si sadli na malú cinzánovú oslavu. Podvečer zacúval za pamätník ponurý pohrebák a z jedného z vchodov vyniesli nosidlá prekryté bielou plachtou. Zatrnulo nám, ale šok prišiel až na druhý deň, keď sme sa dozvedeli, koho už v našom milovanom divadle nikdy neuvidíme.
 
Hodnoť

 

Nerozumiem, prečo je táto udalosť v tejto chvíli na programe?
 

 

Preto lebo ide o seriál o samovraždách hercov, už boli články o Arnoštovi Garlatym a o Jánovi Jamnickom ,takže tento článok je pokračovaním , nejde teda o žiadne výročie.
 
Hodnoť

Nič nové pod slnkom.

Čítal som najmä preto, že si z tej doby niečo pamätám a myslel som sa, že po 35 rokoch konečne dozvieme pravdu o smrti populárneho herca. Som sklamaný.
 

 

Akú pravdu? Nič tajomné tam nie je. Raz som videl rozhovor s jeho bratom. Tam sa prebralo úplne všetko. Teda bol to skôr dokument, vyjadrovali sa aj priatelia resp. tí, ktorí upratovali mozog a krv na podlahe a stenách.

Preto je dobre vystreliť si mozog niekde vonku, v prírode.
 

Tak toto som asi nechcel.

Vtedy sa šírili správy, že sa zamiloval do nejakej študentky, ktorá ho okašľala.
Ako vyzerá zohavené telo a podrobnosti nie sú stredobodom môjho záujmu.
 

 

Nerozumiem. Ty si autor článku alebo toho dokumentu? Či brat? Lebo toto som ja nevymyslel, to tam bolo povedané.
 
Hodnoť

 

To naozaj rátate s tým, že niekto bude čítať siahodlhé články o samovrahoch?
 

Ale

samozrejme, že bude, lebo je to dobrý článok o vynikajúcom hercovi. To, že sa jeho život skončil samovraždou nie je podstatné.
 

 

Nie je podstatné? Nuž...nemení to nič na fakte, že bol dobrý herec. Ale samovražda je fenomén, ktorý mnohých ľudí fascinuje. V tomto zmysle to podstatné je.
 

Nie

je to podstatné z hľadiska kvality článku. O tom som s dotyčným diskutoval.
 

 

Nediskutoval si s nikým, nikto tu nediskutuje, tu sú sólo komentáre. Kvalita článku je azda to posledné...ale nič. Azda sem ľudia nenazízajú aby zistili, aká je kvalita článku? Čítajú predsa vtedy, keď ani netušia, aká je kvalita článku. Ja som napr. ani nečítal. Načo by som čítal článok od niekoho, kto v čase Ivanovej smrti ani nežil?

To si ma chcel na noc vytočiť? Gratulujem, podarilo sa. Pri takejto téme!
 

Ja zase

som si už zvykol a občania s nulovou schopnosťou kritického rozumu ma nechávajú chladným. Gaussova krivka rozdelenia intelektu v populácii nepustí.
Takže sa len vyškieram nad mudrákom, ktorý kvalitu článku bez čítania vyhodnotí ako zlú preto, lebo novinár počas udalosti ešte nežil.

Predpokladám, že o histórii v súlade so svojou logikou nič nečítaš. Veď to aj vidno. Ale jedno ti priznávam - toľko hlúpostí v pár vetách, ako si vypustil, sa len tak nevidí.
Tá, že ľudia čítajú články len vtedy, keď netušia aká je ich kvalita, je perla logiky, ktorú kolegovi, ktorý logiku učí, hneď posúvam.
.
Ešte perlička na záver - autor je ročník 1935 a s Mistríkom si tykal.
 

 

Asi sa treba ospravedlniť, nemám s tým problém. Ospravedlňujem sa, že som písal a nemal som potuchy, prečo je tu tento článok, ani kto ho písal. Predpokladal som, že nejaký študent dostal za úlohu...toto. Že je autor osemdesiatnik a s Ivanom sa poznali - to som netušil.

Tvoj text je ale nepriateľský a nepekný - takže tebe sa rozhodne neospravedlňujem. Mistríkov odchod zo scény zhodou okolností poznám, aj keď som ho videl hrať možno 2-3-krát. Iba preto, že poznám podrobnosti samovraždy som sa tu objavil - čo som nemal.

No a toho pána, o ktorom je teraz upútavka...o tom som ani nevedel, že existoval. Nenarodil som sa v ČSSR. Po slovensky ale viem vraj celkom slušne.

No a samozrejme, ak niekto ide čítať - nemôže vopred vedieť, akú kvalitu ide čítať. Ty máš to s logikou celkom zvláštne nastavené. O moju logiku sa nestaraj. Kvalitu článku som neriešil. Nejaké krivky, intelekt...to si nechaj pre seberovných.
 
Hodnoť

Pán Čomaj

výborne spracované. povrávalo sa, že druhá Ivanova žena ho deptala. Ktovie či je to pravda, alebo len výplod.
 

naznacil to... kde nemoze cert, posle

zenu...
 

 

Tá klebeta ju deptá už vyše 35 rokov. Ona ho nedeptala. Milovala ho.
Mal depresie. A svoj podiel na tom mala skôr iná osoba spomenutá v článku. :/
 

Mohol

by to byt ŠK..?
 
Hodnoť

veru, veru

kto vie , kde bola príčina jeho skonu. Patril však ku tej generácie hercov, ktorí aj na moju generáciu mali veľký morálny vplyv. Takých už u nás v podstate nemáme.
Pripomienka z jeho hereckých úloh:
https://www.csfd.cz/tvurce/190...
 

1 2 >

Už ste čítali?