SME

Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Richard Sulík: Som alternatíva voči Ficovi, ale neurobím pre to čokoľvek (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Sulík v sebe nemá ani štipku
sebareflexie. Ambície do neba, silné názory na všetko, no je to len ďalší potenciálny novodobý slovenský feudálny šľachtic, ktorý má tendenciu uznávať práva len tých jemu rovných. Sťažuje sa na to, čo Fico napáchal, no už asi zabudol, ako Ficovi pred pár rokmi svojou naivitou a hlúposťou dopomohol k moci. Nebyť Sulíka, Fica by sme dnes možno ani neriešili. A on sa teraz ide stavať do pozície, že tu chce nahradiť Fica??? Ani náhodou. Nemá šancu.
Viliam66 2 bodka 0
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Dajte toho,

kto má! Alebo sa mám spýtať o dvadsať rokov? Tak vydržať!
 

Remišová, Mihál, Beblavý...

Vhodných kandidátov je dosť. Sulík nie je jediná alternatíva. On v skutočnosti už asi nie je žiadna alternatíva, no možno o tom ešte nevie.
Pán Osuský, nechcete to náhodou zobrať Vy? Vám by som hlas aj s radosťou dal.
 

Ako starý skúsený technik by som Vám

mohol robiť poradcu pre otázky rozvoja liberalizmu na Slovensku.
 

...samozrejme bezplatne

žiadalo by sa napísať.
 

Vaša ponuka je mi cťou,

ale Sulík nie je síce "jediná" (s týmto slovom v tejto diskusii polemizujem na viacerých miestach), ale reálne hlavná (a pritom v pomere k Ficovi hádam prívlastkov na tému "aká" ani netreba a ku komukoľvek inému súcemu DOBRÁ) alternatíva. A iste lepšia, ako by som bol ja. Neberte to, ako moju prehnanú skromnosť.
Záverom historická reminiscencia: Malý unavený Joe (Migaš) vstúpil do môjho povedomia známou vetou: "Kto sa chce hrať, musí mať na stole žetóny". A celkom reálne, "jediná alternatíva" ich má mať pomerne dosť, ak chce byť spomedzi všetkých "jediných" tou "jedinou". Tak to chodí, ako píše Vonnegut. A Sas ich má a bude mať dosť, s odborne nemalými hodnotami.
 

zetonY

... "A Sas ich má a bude mať dosť, s odborne nemalými hodnotami." ... v novej pravicovej hre to bude potrebne ...
 

A v nej sa o miesto za stolom

uchádzame, lebo na rozdiel od niektorých "tradičných" čakateľov na nového spasiteľa vieme, že bez SaS "rien ne va plus".
 
Hodnoť

 

to sa ani nedalo dočítať do konca. Hocijaký písalek si natiera Sulíka na chlieb, kvôli jeho prostorekosti. Ten chlap nie že nie štátnik, on totižto nie je ani politik.
Za desať rokov nebol schopný predať odvodový bonus ani presvedčiť slovákov že vysoké daňové zaťaženie práce nikdy neprinesie slovákom dorovnanie západných platov.

Triviálne veci.
 

Mám na Tebe otázku

Zvládnul bys průměrně vzdělanému člověku vysvětlit tyto souvislosti? Jsem ze školy již dlouho, učil jsem se základy ekonomie v době, kdy na tomto území zuřilo plánované hospodářství. Můžeš začít u mne:) A pokud by ses k tomu náhodou odhodlal, kolik času Ti to zabere? Jakou formu zvolíš? Na jakých příkladech bys mi to vysvětloval? Jaké médium by sis vzal na pomoc (kniha, internet, skripta)? Nemusíš mi nic prodávat. Stačí smysluplné vysvětlení pojmů a jejich vzájemných vztahů. A potom zkus to samé vysvětlit někomu, kdo na škole neměl ani jednu hodinu ekonomie. Pro takového člověka je pochopení Tvých triviálních věcí zvela mimo jeho schopnosti. Neměl ani jen teoretickou možnost se s problematikou seznámit, neto jí porozumět. Dnes je rád, že najde práci, která mu zabere veškerý volný čas a na další vzdělávání nemá ani ten čas, ani sílu. Tak prosím ukaž, jak takovému člověku vysvětlíš, že by se mohl mít alespoň trochu líp, pokud umožní někomu v parlamentě se alespoň pokusit změnit věci k lepšímu. Protože i od něj pak bude záležet, jaké prostředí pro Tvůj život parlament schváli a prosadí či neprosadí do praxe.
 

 

Príkklad socialistického "moru" v praxi:

Problematika rastu platov.

Ak povieš *Ficovoličovi, že zaťaženie práce je neprimerane vysoké /40% a viac/, tak ti odpovie, že veď v Nemecku je tiež také vysoké. No tak potom na to Ficovoličovi odpoviem: No v poriadku, vďaka na nahratie na smeč. Teraz si poďme zrátať, ako nám rástli platy posledných 10 rokov:

Nemec: pred 10timi rokmi 1500 eur / mesiac, 2% valorizácia, súčasný plat 2000 eur
Slovák: pred 10 timi rokmi 300 eur, 2% valorizácia, súčasný plat 400 eur.

Taký veľký problém?
 

Problém? Jak pro koho

Pokud Ti nedělá problém spočítat procenta, event. složený úrok, tak s tím problém nemáš. Nevím proč, ale setkávám se s tím, že jakmile se vzpomenou procenta, nechápavě na mne koukají a neví, o čem to točím. Jsem toho názoru, nauč se počítat procenta a v životě jsi vyhrál jackpot. Jednoduchý příklad, pro Tebe jistě hračka: Máš úvěr s úrokem 5%. Banka Ti v dalším období upravila úrok na 6%. Otázka zní, o kolik % se Tvůj úvěr prodražil?
Polož tu otázku svým známým a nebudeš se stačit divit:( Potom mi dej vědět, jak dopadla Tvá sonda. A při té příložitosti zkus jen tak mimochodem zjistit, kdo byl jejich favorit v posledních volbách:)
Také bych si u mnohých nebyl jist významem slova "valorizace", zda jej chápou správně. Cizí slova jsou problém:( Navýšení-tomu by porozumělo podstatně víc lidí. Ale dost možná, že je silně podceňuji, předem se omlouvám:)
Všem příjemný den:)
 
Hodnoť

SaS je pre chudobných voličov?

Trochu nepresvedčivý marketing smerom na nízkopríjmové skupiny voličov. A tá obsesia Sulíka imigrantami, to je už asi trvalý stav. Na hlavného kandidáta opozície na premiéra by som diplomaticky povedal, že je to mierne povedané nedôstojné.
 
Hodnoť

Treba viac rozmýšľať aj robiť.

Neviem si predstaviť, že by Babiš odišiel do bruselského parlamentu ako predseda ANO a odtiaľ by chcel poraziť Sobotku. Žiadne sporadické blogy, alebo akokoľvek dlhé rozhovory poskytované raz do mesiaca, nemôžu nahradiť denné aktuálne stanoviská predsedu najväčšej opozičnej strany k pohybom na slovenskej politickej scéne. On musí byť tou osobou, ktorá vždy bude v reálnom čase (okamžite) konfrontovaná k dianiu a stanoviskám predsedu vlády, alebo predsedom koaličných strán a je nenahraditeľný inými z vedenia jeho strany. Pre voličov opozície je jasné, že Remišová to robí. Riešenie je iba jedno, odísť z Bruselu a začať sa s 200% aktivitou venovať politike na Slovensku. Ak toto Sulík dokáže, potom si viem prestaviť prekročenie magickej 20% hranice v prieskumoch verejnej mienky.

Pre všetkých normálnych a poctivých občanov je už teraz zrejmé, že popri Ficovi je absolútne neakceptovateľným politikom do vládnej koalície aj Danko. Preto nie je možné mlčky naznačovať, že SNS na čele s týmto človekom je možné prípadne po voľbách akceptovať a urobiť s touto „osobou“ vládnu koalíciu. Väčšina občanov-voličov (opozície) nebude súhlasiť a nepochopí fakt, že v koalícii so Smerom už dva krát SNS kradla, ale v novej koalícii so SaS už kradnúť nebude, lebo ... a preto takúto stranu (SaS) s takýmito názormi jej predsedu odmietne voliť. Skrátka občania už nebudú chcieť vo vláde ani náznaky zločineckého smradu.

Ak je absolútne neakceptovateľné pre Sulíka, že poľská vláda bude voliť sudcov, ale sú akceptovateľné kroky Orbána, tak by som chcel odpoveď na otázku, v čom sa títo dvaja vodcovia (Kaczyński a Orbán) v otázke sudcov až tak líšia. Orbán ešte pred šiestimi rokmi presadil zmenu ústavy, ktorá zásadne okresala právomoci Ústavného súdu, takže nemôže mnohé zákonné rozhodnutia Orbána zrušiť. Zároveň navrhol v parlamente a svojou väčšinou schválil kandidátov na ústavných sudcov, pričom opozícia nedostala vôbec šancu navrhnúť svojich kandidátov. Týmto si vytvoril v Ústavnom súde fakticky väčšinu sudcov, ktorí boli vyberaní, navrhnutí a schválení Orbánovými poslancami. Nepripomína to náhodou Sulíkovi niečo podobné so schválenými kandidátmi na ústavných sudcov Ficovou väčšinou v parlamente ? A nie je to náhodou iná forma výberu ústavných sudcov podľa poľskej metódy?
 

Mám obavu, že popri tom všetkom vyššie

Sulík je na predsedu vlády príliš bohémsky typ.

Prebrať kormidlo po precedovi Ficovi a začať čistiť chliev bude práca na 2 plné úväzky a dlhé roky pre každého, kto ju bude ochotný a schopný na seba zobrať. Bude to musieť byť človek pevne zakotveného charakteru a vysokých morálnych kvalít. Lebo rôznych pokušení a tlakov z rôznych strán bude určite veľa. A bude to musieť byť aj človek psychický odolný, lebo pri tom čistení chlieva si určite narobí aj nemálo nepriateľov. Nechce sa mi veriť, žeby práve Sulík vykazoval takého kvality. Mám obavu, že on by síce bol schopný zobrať tú funkciu, no asi nenechal by sa ňou príliš obmedzovať.

Napríklad ako ten Trump. Tak zúrivo bojoval o prezidentúru a teraz, uprostred čoraz intenzívnejšej víchrice okolo neho, si naplánoval tri týždne golfu na svojom súkromnom ihrisku tisíce kilometrov od Bieleho Domu, ako keby sa nechumelilo.
 
Hodnoť

 

sulik by sa nemal dostat moci, bol by z neho orban v.2
 

Alebo skôr

brouk Pytlík (chrobák Truhlík) v.2.
 
Hodnoť

Skoda

Sulikovi som vzdy drzal palce,ale bohuzial na premiera nema. A to nie preto ze by nebol lepsi ako Fico,ale preto ze neponuka STABILITU. Bohuzial stale nedorastol na spickoveho politika, meni nazory, jeho komunikacna stranka je stale slaba. V rukach sikovneho (agresivneho) novinara sa da jeho myslienkovy pochod rozlozit. Jeho prchkost a bevypocitatelnost sa nezmenili od cias Radicovej vlady. Na premiera zdaleka nedorastol. Plus sa obavam ze jeho (anti) EU agenda je prenho dolezitejsia ako slovenska agenda. Povedat ze je stranou pre podnikatelov je absolutne hruba chyba ktora im zamedzi v buducom raste. Koncim len citaciou ktora je ukazkou jeho lajdackosti (lahkomyselnost?, nepreciznosti?) ktory si vrcholovy politik nemoze dovolit:

...bavíme sa o o dvoch desatinách percent HDP, ktoré chýbajú. Stačí zmeniť nejaký koeficient... TYPICKY SULIK

Skoda
 
Hodnoť

Progresívne Slovensko zamieša karty

SaSka je celkom v pohode strana, ktorá zatiaľ nemala asi žiadnu skutočnú kauzu. Ale mám pocit, že je zložená z fanatikov, ktorí keď majú odlišné pohľady na niečo, tak sa rozhádajú (viď odchod Mihála). Ako keby to bola strana riadená z jedného bodu - od Sulíka.

Veľmi nádejne vyzerá pokus novovznikajúcej strany/hnutia Progresívne Slovensko. Viem, že už teraz je to zložené z ľudí, ktorí sa odlišujú v názoroch na niektoré veci, ktoré by pre niekoho boli zásadné. Sú tam "ľavičiari" aj "pravičiari" aj "liberáli". Na čele ľudia, ktorí vzišli z biznisu a dlhšiu dobu sa venovali aktivizmu. Ak niekto prejde takú cestu, tak pochybujem že sa ide do politiky nabaliť.

A to je to. Teraz je dôležité sa zamerať na efektívne fungovanie štátu (aby sa nevyhadzovali peniaze na zbytočné projekty). Či sa bude zvyšovať minimálna mzda a o koľko, alebo či sa zavedie odvodový bonus, prípadne či príjmeme tých chudákov migrantov, to sú také rozhodnutia, ktoré nie je možné s istotou označiť za správne alebo nesprávne. Každý má na to iný názor, tak nech sa hlasuje.
Nie fanaticky si stáť za svojim názorom. Dôležitejšie je aj tak potom to finálne prevedenie.
 

Mne sa tiez PS

paci, oni kradnut nebudu, su proeurospki a mozu doniest do politiky nove myslienky.
 
Hodnoť

 

Znovu niekolko veci pre ktore nie je Sulik alternativa (SAS buz neho mozno ano) - SNS, je pre neho prijatelny partner a okrem temy migrantov nevie uz o nicom hovorit. A s tym Orbanom to tiez zabil.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Už ste čítali?