SME

Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rado Baťo: Politická elita sa zbláznila (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Velkost intelektuala

Velkost intektuala a zreleho cloveka sa v prvom rade rata schopnostou sebareflexie a kritiky aj do vlastnych radov. Je zrejme, ze vek nie je hendykepom, ale ani vyhodou. Samozerejme je nutne hodnotit individualne.

Trochu mi na dnesnych poradcoch chyba nadhlad a ochota pomenovat zlyhania ludi, s ktorymi sympatizujeme. Nemoze byt predsa ucelom spievat lubozvucne arie len preto, ze to rad niekto pocuva.

Napr. pri vyjadreniach prezidenta A. Kisku mnohokrat vidim inspiraciu v prejave zahranicneho statnika. Niezeby to bolo zle, ale taketo pravidlo by platit nemalo, pretoze nielekdy posobi prejav ako sutaz krasy MISS, kde si kazda sutaziaca zela svetovy mier.

Nicmenej, treba uznat, ze posun komunikacie prezidenta s verejnostou je vyrazne inde, ako tomu bolo v minulosti a prezident si svoju reprezentativnu funkciu vzhladom na to, ze je novacikom a v zahranici velkou neznamou, plni suverenne. Co by mi bolo luto je najma to, ak by sa prezident pokusal sympatie ziskavat servilitou k nazorom a strategiam, ktore nemusia byt v zaujme SR.
 
Hodnoť

Zbytočná otázka:

"Čo budete radiť prezidentovi pri jeho rozhodovaní sa, či skúsiť ešte pokračovať v úrade?"

Viete si to predstaviť, aby poradca prezidenta mu radil, že už by to mal nechať a do ďalšieho obdobia nekandidovať? Však poradcovi ide o lukratívny chlebíček a s prezidentom odchádza aj celá jeho partia. A samozrejme, ak on je poradca, tak všetko, čo robí prezident, je bez chyby a treba v tom pokračovať.
 

 

Áno! Aj ja spolu s Tebou mu závidím!!! To je katastrófa, ako tí ľudia jedia tie lukratívne chlebíčky! A my, čo pomáhame tejto republike konzumáciou piva a borovičky (koľko zaplatíme štátu len na DPH!), žerieme len suchý chlieb s malokarpatskou salámou! Toto treba zmeniť! Fi co na hrad! Kali na hrad! A vôbec, skoro všetci na hrad!
 
Hodnoť

Aj ja dám môj názor:

Mne sa ten rozhovor páčil. Pán Baťo evidentne nie je svetlošedý alebo "trochu tmavšie šedý", tj priemerný. Prejavuje sa ako osobnosť, a to je dobre, ak sú okolo prezidenta takí ľudia, ktorí majú jasne vyhranený názor, a vedia ho povedať poriadne nahlas. Sú to moderné názory, v dnešnej dobe tvorby veľmi priemerných alebo zamútených názorov jasne vyprofilované názory. Po dlhšej dobe vidím na "opačnej strane spektra" (opačnej od Mečiara, Fica, populistov) schopnosť aj trochu predvídať a predbiehať dobu. Napríklad neliknavá reakcia na výtky ohľadne lietadla zoberie vietor z plachiet oponentom v ďalšej predvolebnej kampani. To je dobré, a predvídavé. Nakoniec, nie je to ťažké, stačí byť úprimným, serióznym, férovým. Držím palce tomuto zdravému protiprúdu, ktorý predstavuje Kiska, a v tomto rozhovore predstavil aj jeho poradca! :)
 
Hodnoť

Suhlas s Batom

je to poradca na svojom mieste. Rozhovor bol hutny, a mal hlavu a pätu. Potrebovali by sme takych viac.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Janko aj adodan,

pripájam sa k Vašim názorom.
 
Hodnoť

za tie tri roky, volený priamo-jedinečne

a byť apolitickým. Bola to šanca na zlepšenie. Máte však vnútorný pocit, že sa od roku 2014 niečo reálne zlepšilo ?
Porazil vo voľbách predsedu vlády. Predseda však predsedá ďalej a parlament zhnedol. Most premostil s novou SNS a pán Bugár je hádam jediný už 25 rokov v parlamente, ale do výkonnej moci nikdy nesadol a je tam (v politike ) stále. Ja zmenu k lepšiemu nevidím.
 

Veru bola.

To máš tak, prezident nemôže ludom rozkázať že koho majú voliť. Môže byž jedine príkladom, a ním aj je. Bohužial, pri mentálnom nastavení velkej časti slovenského národa je to akoby hrach na stenu hádzal.
Preto je predsedom vlády bradavičnatý komunista a v paramente je aj fašistický sedliak.


Nemáš za čo.
 

znižovanie kompetencií

voličov je ten problém. Volia podľa prehlásení politikov a keď sa most premostí klesajú stranám preferencie, len voľby majú byť až 2020 a s tým sa počíta. Hnedosť a multiocko sú volení, pretože volič už neverí "štandardným" a aj tak sa im podarilo (tým štandardným ) pokračovať v tom čo robili a ešte viac moci a ovládania financií presadiť. Len sa musia traja deliť a teda bude to zase drahšie, toto spravovanie štátu.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Takže jediného dlhodobého obdobia ked malo Slovensko dobrú vládu.
Ožobračovanie Slovenska v stovkách megakáuz a podvodov ktoré trvá doteraz počas Ficovej vlády riešiť teraz nebudem, s tebou by to ani nemalo význam.

Tu máš svoho birmovaného komunistu.
http://www.pozoruhodnachrbtica...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Tuším si naletel s plk birkomovi, že je to kauza IBA dzurindu....
Tak potom fakt je darmo čokoľvek ti vysvetľovať.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Z kontextu vašich príspevkov vyššie to tak vyznieva.
Ak vás uráža moja fantázia,tak za to skutočne nemôžem :-))
 
Hodnoť

Dobrý rozhovor

a mierna útecha, že nie som sama, ktorá má podobný názor.
 
Hodnoť

ako z toho von

Jednoducho, nevoliť kotleby a filcky!
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 2 >

Už ste čítali?