SME

Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Radičová, Kňažko, Bútora a iní spomínajú na Havla (anketa) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

ASi najvacsi slnieckar na svete

Mesiackari by ho vedeli roztrhat v zuboch, len preto, ze bojoval za to, ze clovek ma byt za kazdych okolnosti clovekom.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

bol to prezident csfr za ktoreho som sa nemusel hanbit.
nastastie uz aj dnes na svk mame podobneho prezidenta - tiez sa nemusim hanbit
 
Hodnoť

Mal som ho

- a stale mám - veľmi rád. Bol to Človek.

A som rád, že náš súčasný prezident má na to podobný názor.
 
Hodnoť

 

Slušný človek, ktorý morálne vyhral nad zvráteným post-totalitným režimom gulášového komunizmu.
.
Dokázal ukočírovať nežnú revolúciu presne podľa predstavy, ktorú 5 rokov predtým vyjadril Milan Šimečka (myslím že v Kruhovej obrane) - komunistom sa sľúbi, že sa im nič nestane, a oni vlastne veľmi ľahko odovzdajú moc.
.
Vďaka tomu, že zabezpečil takéto hladké odovzdanie moci, sme tu nemali krvavé represálie ako v Rumunsku alebo občiansku vojnu ako na Balkáne. Tí, čo dnes ľutujú, že komunisti neviseli na kandelábroch, si neuvedomujú, k akému rozvratu spoločnosti na dlhé roky to reálne mohlo viesť.
.
K celistvému pohľadu na Havla nám ešte chýba pár podrobných historických štúdií, ktoré by sa realisticky pozreli aj na jeho bohémsky a sexuálny život, majetkové pozadie, a aj politické omyly. Ale jeho význam ako politika a štátnika je nepochybný.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Nemusia byť podrobnosti. Ale sexuálny život bol súčasťou metód, ako bývalý režim držal niektorých "za gulle". Napríklad taký prípad Jiřího Muchu (Alfonsov synátor, spisovateľ) a ŠTB nahrávaných sexuálnych párty uňho. Tak by ma zaujímalo, čo je pravdy na tých všetkých fámach o rôznych ženách sem a tam, ešte aj keď mal pani Dagmar. Napríklad, či mohol byť aj pre to vydierateľný.
.
Bohatý sexuálny život takého Dominika Tatarku je pomerne verejne známy, dokonca sa to stalo akousi súčasťou jeho kultu a tradovanej charizmy. Tak prečo nie u pána prezidenta.
.
Bill sa do toho zamotal sám, Procházkovským štýlom. Keby bol vyklopil, že ten sex mal, a že sa za to hanbí, tak by samu to dalo odpustiť. Ale on verejne klamal, že nie, aj keď mu muselo byť jasné, že to naňho majú to trasenie mieškom komplet zdokmentované.
 

 

No, ja som sa nikdy nepachtil sa podrobnosťami o sexuálnom živote iných. Pravda, ak sa niekto nezmestí so sexuálnym ukájaním do manželskej postele, vystavuje sa nebezpečenstvu vydierania.

Čo sa týka Billa, sotva môže povedať bez klamania, že za sex s Monikou sa hanbí, keďže si ho evidentne užíval. Bill urobil dobre, keď prominentnej novinárke na tlačovke v bielom dome na otázku o ďalších podrobnostiach odpovedal Next question.
 

 

Jasné, "next question" bola určite lepšia odpoveď, než "I never had sex with that woman".
 

 

Možno aj druhá odpoveď bola dosť dobrá, keď erotické aktivity pod stolom bral len ako fyziologickú nutnosť a ani nevedel, ktorá ich realizuje. Ale to sa už dostávam do oblasti, kde nechcem byť.
 

 

Za účelom objasnenia kultúrnych odlišností v tom, čo sa tam pokladá za sex, som sa pre istotu raz pýtal reálneho američana, čo si pod tým predstavuje. Odpoveď bola v štýle "when you stick a dick into her". Takže možno Bill chcel len povedať, že to neprekročilo americký štandard mimokoitálnych aktivít, ktoré u nich nepredstavujú žiadnu ujmu na počestnosti mladej dámy. However, americké publikum to evidentne, na rozdiel od neho, neuspokojilo.
 

 

Ako som už písal, moja fantázia nestačí na predstavu, ako by mohla Hillary uspokojiť pri svojej pracovnej záťaži takého vitálneho muža ako je Bill. Možno naozaj nebol dick into her, only cigara. Možno Bill len smutne podal pod stôl cigaru a službukonajúca praktikantka mu ju vrátila zakalenú.
 
Hodnoť

 

Bol to Pán Prezident
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

No,skúste sa spýtať M.Kňažka na jeho

súkromný názor na V.Havla.Ten je už roky odlišný od toho,čo nám tu chce v médiách Kňažko prezentovať.Prednedávnom,na jednej súkromnej párty s kamarátmi,zhruba pred pol rokom pri jednej príležitosti hovoril o ňom len ako o k *******i,ož****vi a neschponom "politikovi" uvodzovkách.No ale,chápem M.Kňažka.Je stále hercom,stále chce hrať .A každá príležitosť na zviditeľnenie sa, je dobrá.
 

treba si spomenúť

za akú ligu vtedy Kňažko hral. A áno Havel nebol politik ale štátnik
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

fajčil si Húsku,

Mečiara, Prokeša, aj Lexu
 

 

Rozpad federácie spískal v prvom rade Klaus, ale Havel sa dal opiť jeho rohlíkom, keď obviňoval z rozpadu Slovákov a demonštratívne sa vzdal funkcie federálneho prezidenta.
 

1 2 >

Už ste čítali?