SME

Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Marián Leško: Smer je za bodom zlomu, kopíruje krivku HZDS (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Nemyslím, že Fico skončí tak skoro... Tých 20 percent bude mať ešte dlho...Nerobí také chyby ako Mečiar, také okaté. Baštrnák je síce sedlácka kauza, ťím si naštval všetkých ludí, ktorí plitiku sledujú, ale pokial bude rozdávať vianočné dôchodky, tak mu ludia dovolia kradnúť kolko chcú.
 

 

ale toto ma tiež dostalo:
Fico: "...„nechcem skončiť v politike ako nenávidený človek“...."

my ho všetci máme radi:)
 

pán leško ...

vzal si inšpiráciu z môjho blogu?? kde som síce len povrchne , ale s rovnakým cieľom rozobral práve toto porovnanie a predpovedal konie smeru.. :) dobré.. mohol by aspoň poďakovať za inšpiráciu.. samoeutanázia smeru... tu http://simon22.blog.pravda.sk/... a urobil som aj druhý diel.. čo bude po roku nula.. teda po páde smeru.. pán leško kedy to rozpracuješ?? http://simon22.blog.pravda.sk/...
som rád že som ťa inšpiroval..
 

jááj vidím z trendu

tam mu to vyšlo skôr. tak sa ospravedlňujem.. mali sme rovnaký nápad v rovnakom čase..
 

 

No zase až taký obrovský objav to nie je, každému kto ovláda malú násobilku muselo byť už dávno jasné, že Fico ide Mečiarovou cestou. Rozdiel by mal byť ale v koncovke, že na rozdiel od Mečiara, Fico nezostane v Bonaparte, ale v menšom zamrežovanom apartmáne.
 

 

No trošku blbé je, že ty si ten blogerský príspevok uverejnil 26.júla a Leškovi tento článok vyšiel v Trende už 22.júla.
 

 

No a blbé je mať aj 10 minút rozpísaný príspevok (medzitým tu bol sused), takže si na to prišiel aj sám. :-)
 

 

pravda je povolná kalimu, teda smeru, preto nie je čítaná.
 

Mečiar nemal Eurofondy ako má Fico

Mečiar nemal zahraničné fabriky, ktoré zamestnávajú, spoľahlivo platia a fungujú nezávisle od štátu.
Mečiar bol odpílený zvyškom Európy.
Mečiar a kumpáni zlikvidoval bankový systém, ktorý dnes funguje nezávisle od štátu.
.................................
Fico zlizol všetku smotanu. Dostal krajinu zapojenú v EU, v NATO na ktoré môže kydať, fungujúce hospodárstvo, Euro ktorého hodnota nezávisí od situácie v SR, oddĺžené zdravotníctvo a naštartované hospodárstvo.... ale môže kydať na predchodcov.
Smutná Ficova vizitka. Smutná vizitka voličov.
 

eurofondy

nekončia náhodou pre Slovensko 2021?ja som myslel že kôli tomu sa všetci dali dokopy.
 

 

Áno, nemal eu fondy. Mal však neobmedzenú moc rozdávať podniky svojím známym. A tí developerom pozemky, na akých stáli či zahraničným investorom. Dobrý biznis. Mnoho privatizérov žije v lepšej vile, ako Bonaparte...
 

Ja som chcel povedať to,

že Mečiar a jeho kumpáni krajinu ekonomicky aj politiky zruinovali - a preto skončil.
Dnes vďaka ekonomike nezávislej na vláde, mene EUR nezávislej na vláde, a masívnemu prílevu Eurofondov nezávislom na vláde krach krajinky nehrozí a preto odchod Fica a jeho majiteľov nebude taký jednoduchý a rýchly.
Navyše dnes neexistuje ani schopný protivník ako boli Dzurinda a Mikloš....
 

 

No to nie je vôbec také isté s prosperitou Slovenska, Kažimír už ide zvyšovať dane, karusely veselo vyciciavajú DPH, teta Anka funguje akoby sa nechumelilo, školám a vedcom určené peniaze idú kravám. Fico už vidí,že mu to dlho nevydrží, tak zvyšný čas využije na ďalšie lúpeže a povie si, po nás potopa!
 

 

Je nechutne ked niekto volí SMER kvôli vianočnému dôcodku, tie peniaze sú smiešne malé.
 

ficovláde

sa úspesne darí udrziavat a rozsirovat sociálne a mentálne slabsiu skupinu obyvatelov. To je jeho elektorát a tých je väcsina. Tí chcú "istotu" dnes a okamzite. Investície do budúcnosti ich nezaujímajú.
 

No vidíš

a takému tupo pardon ficovoličovi stačí aj taka malá almužnička. Malý človiečik (nemám na mysli telesnú výšku ale trpasličiu osobnosť) má malé nároky a stačí mu aj tých pár omrviniek zo stola Ficových kamošov.
 

 

To je tá tragédia... Dôchodky sú úboho malé, 100€ je pre bežného človeka 1/10 čistej mzdy (mimo dobrých platov vo veľkých mestách). Pre dôchodcu je to 1/4 mesačnej renty.
Reálne normálni ľudia 45+ (Skoro polovica volebných hlasov) nemajú šancu na 2 piliér, musia sa teda riešiť dôchodky. Ale to už odbočujem k iným témam...
Pokiaľ si chce nejaká iná politická strana prevziať časť voličov Smeru, musí riešiť otázku terajšich seniorov. Ak nie dôchodky, tak opatrovateľstvo, zdravotníctvo, e-vzdelanie...
 

Dôchodky nie sú úbohé. Úbohé sú

mzdy. A pre úbohé mzdy nemôžu byť vyššie ani dôchodky.Medián hrubej mzdy je okolo 700 EUR to je okolo 500 čistej. Medián dôchodku je okolo 370 EUR. Lenže dôchodca sedí doma na zadku a má už všetko nakúpené. Platí len inkaso a stravu....

Dôchodcovia si musia uvedomiť, že ak budú voliť zlodejov, ich deti a vnuci budú živoriť.
 

Ešte lepšie by bolo, keby

si vašu, nepochybne pravdivú myšlienku uvedomili "tí ostatní občania". Dôchodcovia si už nič uvedomovať nemusia, tí sú už na odstrel - pardón, na dožitie. Tí svoje životy prežili v inej dobe a svoju budúcnosť v starobe si organizovať nemohli. A dnes už vôbec nie. Ešte k tomu večne omieľanému songu o sile dôchodcovskej lobby, ktorá vraj svojim hlúpym prístupom k voľbám, dnešný marazmus spôsobuje. Dodnes ich nie je toľko (a nemilosrdne ubúdajú), aby svojimi hlasmi mohli prehlasovať mladšie generácie a naviac množstvo ich voliť nechodí vôbec. To, že sa tu dnes máme tak, ako sa máme, sú na vine všetci občania, ktorí sa nechávajú permanentne opíjať suchým rožkom v nádeji na šťastnú budúcnosť. Občania si predovšetkým sami musia uvedomiť, že zlou voľbou, volia zlo, ale aj nevolením volia to zlo pre seba a tiež pre svoje deti budúcnosť, na akú upozorňujete hlúpych dôchodcov. Poukazovanie na to, že niet koho voliť, je hlúpa výhovorka žiaka základnej školy za nespravenú domácu úlohu, na ktorú mu mačka prevrátila pohár s mliekom. Ak si aspoň 51% občanov s volebným právom neuvedomí odkiaľ a kam fúka vietor a prečo tak fúka, si lepší život ani nezaslúžime. Bez ohľadu na to, koľko dôchodcov si volí/nevolí, koho chce.
 

 

Tak vážení diskutujúci, zase nás dôchodcov tak nepodceňujte. Na rozdiel od tých z čias Mečiara máme iné skúsenosti. Nemyslím si, že väčšina terajších dôchodcov by volila Smer. Mnohí nezamestnaní z vidieka volia Fica a čiastočne prechádzajú teraz ku Kotlebovi. Poznám viacerých štyridsiatnikov z východu, ktorí chodia prakticky stále na roboty do zahraničia, ale do krvi by sa bili za Fica. Aj SNS volia mnohí mladí a bohužiaľ veľa mladých sa o politiku nezaujíma a nechodí voliť. Ak má Smer teraz 28% tak ho volí pri volebnej účasti ca. 14% všetkých voličov.
 

1 2 3 4 5 > >>

Už ste čítali?