Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Počiatkova kariéra sa skončila, následky trvajú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To nevadí, hlavne že Sulík si pováľal vládu, lebo chcel držať slovo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lebo

najlepšie vlády sú založené na klamstve a podvode?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najlepšie sú vlády odborníkov...bez politického zafarbenia. Ale akosi ich niet.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ktory odbornik by vymenil svoju karieru medzi rovnako vzdelanymi kolegami za to, aby z neho Blaha robil idiota, ktory vlastne nic neprecital a plebs ho denne titulkoval ako vlastizradca a zidoamericky kolaborant?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No...toto sa mi po dlhom čase páči.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To sľuboval aj Kollár.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to jednoduché. Sulík mal vládnuť a nepováľať si vládu pri prvej príležitosti, bez ohľadu čo sa potom stane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To skutocne este niekto veri tomuto nezmyslu?
Sulika sa potrebovali zbavit tak ho postavili pred rozhodnutie, kedy nemohol inac. Tak isto by to dopadlo ak by spojili hlasovanie o dovere vlade z Vatikanskou zmluvou. KDH by hlasovalo za zmluvu a nie za vladu. A podobne je to aj s inymi stranami. Ak by chceli schvalit euroval stacilo to nespajat s doverou vlade a bolo by vymalovane. Miklos velmi dobre vedel preco to takto spolu s Dzurindom a ostatnymi zinscenovali. Tento postoj je stale zivi aj teraz. Nazyvaju ho "Standardne politicke strany". To znamena prepojenie politikov so podnikatelmi a ekonomickymi skupinamy, ked za podporu a sponzorstvo sa plati statnymi zakazkami a funkciami. Inac tiez OLIGARCHIA. A presne tuto ulohu plmil aj PoJ&Tek. Zrejme uloha dostatocne splnena a moze ist tento "socialny" minister na dochodok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je mi jasné, že Sulík bude stále tvrdiť, že on vládu nepovalil. A tiež mi je jasné, že tá vláda by padla tak či tak, akurát možno neskôr. No faktom ostáva, že Sulík a jeho strana (+ pár ďalších) nehlasovali za dôveru svojej vláde a tým pádom ju povalili. Inak každý pád vlády je kontroverzný a plný zákulisných rokovaní, politických hier, podrazov, zmien názorov, ... no na konci dňa je to pre mňa vždy o tom kto ako hlasoval.
Inak čo dosiahol Sulík tým, že nezahlasoval za vládu a dočasný euroval? Len to, že povalil vlastnú vládu. Euroval bol do 1 hodiny (či do 1 dňa?) schválený už v bežnom hlasovaní.

PS: a táraniny o tom že sa nedá spojiť otázka o tom či mám rád klobásu a či som pedofil sú pre malé deti. Každému je jasné, že na takú otázku odpovie podľa toho, čo je pre neho dôležitejšie. Pre mňa je odpoveď jasne nie aj keď klobásu mám rád.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Len či by si takto odpovedal aj keby si potom už v žiadnu klobásu nedostal, keď tvrdíš, že ju nemáš rád. Spájanie vzájomne nesúvisiacich otázok je nezmysel, nech sa to snažíš zrelativizovať akokoľvek chceš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sulík vsadil na veľmi zlého koňa, keď sa rozhodol hlásať, že vládu si pováľala Radičova sama. Okrem toho, že je zradca, je aj smiešny. Len nech si sedí v Bruseli a exceluje v televíznych debatách, Na viac nemá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iste. A preto je SaS v parlamente a SDKU na smetisku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale vo vláde nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A? Čo to mení na fakte, že SaS je momentálne druhá najsilnešia strana a SDKU je história?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je tu aj hľadisko, čo dosiahol a čo mohol dosiahnuť. Uvedom si, že Sulík veľa ľudom bude stále na smiech, keď sa chváli "držaním slova" vo veci, ktorú nemohol ovplyvniť a kvôli tomu privodil politickú katastrofu.

Keby Sulík bol schopný, Fico sa k moci už nikdy nedostane. Sulík mal zaujať miesto vodcu pravice po Dzurindovi, vyzbierať trosky SKDU, zrušiť Matoviča a dosť odčerpať maďarom a KDH. Namiesto toho sedí v Bruseli a kecá v televízore. A ešte nasiera ľudí vyhlasovaním, že vládu pováľala Radičová, hoci v televízore každý videl, že váľal on. Navyše je tu vyhlásenie Miškova, že presviedčal Sulíka, aby vládu neváľali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dodržanie slova je na smiech len ľuďom, pre ktorých je osobná integrita čisto abstraktný pojem. A spojenie hlasovania bola zákulisná hrá Dzurindu a Mikloša s cieľom odstaviť unavenú Radičovú (ktorá sa ani veľmi nebránila). Ak by sa týmto dvom pánom nepodarilo položiť vládu spojenim hlasovania tak by sa to podarilo inak.

Miškov je obyčajný bezcharakterný šašo, ktorého vážne berú len jedinci podobných kvalít.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Držanie slova je veľmi žiadúce. Slovo robí muža. Prvé slovo platí, druhé letí z gatí. Lenže treba uvážiť, na čo sa dáva slovo. Čo je to za politika, ktorý dá ultimatívny sľub vo veci, ktorú nemôže ovplyvniť? Okrem toho Sulík a SAS dali mnoho iných sľubov, ale z tých nesplnili nič. Takže nehovor o integrite. Držanie slova vo veci nepomôcť grékom je doslova ako keď sa topiaci chytá stebla.

Tú povedačku o Miškovoi som už tu počul viac krát. V SAS zrejme k nej dospeli podobne ako ku hlásaniu, že vládu povalila IR. Miškov bol SAS dobrý ako minister, a zrazu je bezcharakterný šašo? Alebo ste už ho menovali ministrom ako bezcharakterného šaša? Alebo sa ti len rozpadá integrita osobnosti?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Miškov je bezcharakterný šašo, pretože sa správa ako bezcharakterný šašo. A zjavne to ľudia dokázali oceniť na 0,83%.

Držanie slova, je držanie slova. A o akej pomoci grékom to prosím ťa hovoríš? To vážne ešte existuje niekto, kto si myslí, že euroval grékom pomohol?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dovoľ, aby som sa zasmial. Hovoríš, že euroval grékom nepomohol? Nám je to fuk. Pre nás je to na 256-tom mieste dôležitosti. Preto je tragikomické, keď kvôli tomu Sulík pováľa vládu a zaplavil Slovensko červenými krysami.

Čo sa Miškova týka, nejdem ho obhajovať. Ten nápad urobiť vlastnú stranu, x-tú v poradí, bol streščený. Ale zaujímalo by ma, kedy ste prišli na to, že minister SAS je bezcharakterný šašo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prišiel som na to v momente, keď začal blúzniť o ospravedlnení sa za pád Radičovej vlády.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?