SME

Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Všetko zdravotníctvo zadarmo, chcú počuť voliči. Smer im to hovorí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Za odpovede typu "ziadne preslapy" a "neviem" by sa malo automaticky odoberat volebne pravo.
 

keby sa to dalo,

to by bolo fajn.
 

to by bolo fajn,

keby to tak bolo. No.
 

S...

... tym sa da iba suhlasit...
 
Hodnoť

 

Smer má šancu prekonať 40 %-nú hranicu vo voľbách. Prajme si, aby sa zachovala kontinuita vo vládnutí a Slovensko sa mohlo viesť na staronovej vlne populizmu.
 
Hodnoť

 

Tu sa práve ukazuje, že žiaľ, demokracia funguje. A že keď je polovica národa totálne sprostá, trpia (takmer) všetci.
 

 

Sprosta je aj druha polovica, lebo to nevie tej prvej poriadne vysvetlit
 

 

Blbcovi tazko vysvetlis, ze je blbec.
 

 

fica nevolí sprostých 40% ale sprostých 20%.
zvyšné hlasy do 40% ma od sprostých 50% čo mu svojim nevolením daju 40% svojho hlasu.
 

 

fica nevoli sprostch 40%, ale len sprostých 20 %.
ostatne hlasy do 40% ma od sprostých 50%, čo mu svoim nevolenim daju 40% svojho hlasu
 

 

Čiže tých sprostých je 50 + 20 = 70 % zo všetkých voličov, pokiaľ dobre počítam.
 

presne tak

20% je spokojných sprostých a su ako tak pochopitelní
a potom je 50% sprostých nespokojných a tí si za to svojou nečinnostou možu sami.
 

 

Funguje to tak, ze k volbam chodi pravidelne cez milion oviec, ktore volia smer a sns (predtym meciara), nejakych 700 tisic voli opoziciu vratane ficovych trojskych koni (kdh, siet, most) a zvysok len prezuva je mu vsetko jedno - to je ta masa nevolicov ktori rozhoduju volby.

K teme - najvtipnejsie na zdravotnictve je, ze prave volici smeru - dochodcovia a luza - na rozkradnute zdravotnictvo doplatia najviac a to ked budu skapinat v nemocniciach z prvej svetovej bez sance dostat sa bez znamosti k specialistovi. Kedze ti su v kazdej oblasti mediciny na celom slovensku tak dvaja-traja, tak good luck ficoovce.
 

no ale prepac ..

a aka je alternativa na volbu ??

sa im divis ????
 

 

len ma to taky hacik ze u nich to nie je alternativa, FICO im nezabezpeci ani lepsie zdravotnictvo, ani vyssie dochodky, za im pekne serviruje marketingove balicky pretoze on zistil ze ti ludia absolutne nechapu o co to cele je.
 

alternatíva je

ČOKOĽVEK iné, ešte aj ten priblblý šašo zmatkovič... lenže na dinosaurov voliacich prvou signálnou sústavou sa nejakými argumentami nechytáš, tých môže zasa len niekto zblbnúť keď sa oligarchovia rozhodnú prepriahať
 

Ak je

polovica národa totálne sprostá, tvrdiť to môže iba totálne múdra polovica o ktorej to tvrdí tá druhá, že je totálne sprostá.Po voľbách je polovica hrdá na výhru a polovica za totálne sprostú. V skutočnosti to však môže byť aj naopak.No vždy tu bude jeden najmúdrejší. ktorý vie vždy, že polovica národa je totálne sprostá.
 

Gaussova krivka nepustí

Podľa normálneho rozdelenia inteligencie v populácii je jasné, že väčšina je podpriemerne inteligentná (čiže je sprostá). Zhora totiž nie je žiadne obmedzenie, aj vysoko inteligentný človek môže žiť, ale zdola také obmedzenie je, lebo pod istou úrovňou inteligencie nie je človek schopný prežiť.
Tým, že krivka nie je symetrická, medián je posunutý pod priemer.

(Je to ako s príjmom - zo supervysokého príjmu sa dá prežiť, zo supernízkeho nie. Preto má väčšina ľudí podpriemerný príjem.) A preto je všeobecné volebné právo zlá vec.
 

Gaussová krivka

je dobrá vec, no so všeobecným volebným právom bude mať spoločného dosť malo aj keď nám to neustále predhadzuješ na oči v mylnej osobnej predstave,že si niekde pri jej vrchole.Hovorenie o Gaussovej krivke to nezaručuje. O volebnom práve väčšinou rozhoduje väčšina a o jeho obmedzení nerozhodne ani Sosimmple ani IQ ale zas len dohoda väčšiny.Ja mám iba obavu, že tu raz bude väčšina sosimplovcov.
 

1 2 3 > >>

Už ste čítali?