SME

Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chobotnica v slovenskom zdravotníctve ctí rodinu a veľké peniaze (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nezostane, neboj
Trestne oznamenie uz pisu.
TychoDe
<< < 1 2 3 4 > >>

to je tak asi jediné

čo majú dočasne isté - trestné oznámenia, s ktorými lezú ľuďom na nervy a šíria cez ne strach. akonáhle im ale človek ukáže, že sa ich nebojí, spravidla brblú niečo o tom, že oni to tak nemysleli a že veď sa nejako dohodneme....je mi z nich na zvracanie !
 
Hodnoť

Táto chobotnica

rovnako ako všetky ostatné, ktoré v súčasnej garnitúre fungujú s takým obrovským úspechom a profitom, používa rovnaké meródy, ako všetky podobné zločinecké organizácie na celom svete. Má však neoceniteľnú výhodu - nemusí dodržiavať zákon "omerta", pretože je - tak ako všetky ostatné mafie u bás - obklopená nepriestrelným kord=onom polície, vyšetrovateľov, prokurátorov a celej justície pod záštitou (alebo nemohúcnosťou) precedu.
Takže podobné dianie, ktoré sa na Sicliii a inde vo svete skrýva, môžme u nás sledovať ako beztrestné a nepotrestateľné panoptium naživo.
 
Hodnoť

skutočnosť

Autorovi článku ušlo že aj syn Pašku pracuje vo firme Macha
 
Hodnoť

ZAJAC CHOBOTNICIAM OTVORIL DVERE

KTO "REFORMOVAL" ZDRAVOTNICTVO?
KTO UMOZNIL POISTOVNIAM Z POVINNYCH ZDRAVOTNYCH ODVODOV TVORIT ZISK?

Z troch zdravotných poisťovní na našom trhu mala v uplynulých piatich rokoch najvyšší zisk Z POVINNYCH ZDRAVOTNYCH ODVODOV Dôvera - 619 miliónov EUR. A najviac si z poisťovní vyplatili jej majitelia – skupina Penta a cyperská spoločnosť Prefto Holding Limited. Zisk súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera sa vlani prepadol o desiatky miliónov eur. Minulý rok ukončila hospodárenie s plusom 2,26 milióna eur. Paradoxne sieť nemocníc SVET ZDRAVIA patriaca taktiež finančnej skupine Penta v roku 2014 zvýšila zisk o neuveriteľných 3061% na 7,4 mil. € a tržby jej narástli o 659% na 36,8 mil. €.

Poskytovatelia kazdorocne osetria viac pacientov, ako si poistovne objednali - ide o tzv. nadlimitne vykony, ktore poskytovatelia vykazali, poistovne uznali ale poskytovatelom neuhradili. Za 8 rokov islo o NEUHRADENE vykony v celkovej vyske 546 mil. Eur!
 
Hodnoť

ZDRAVOTNICTVO PO REFORMACH

1. Rakúsko, Nemecko a Dánsko dávajú až o cca 130% viac financií na zdravotníctvo ako SR. Na popredných miestach správy OECD Health at a Glance skončilo Nórsko (6 142 USD) a Švajčiarsko (6 082 USD), ktoré dávajú v porovnaní so Slovenskom až o cca 190% financií na zdravotníctvo viac. Priemer EÚ28 (2012) je 2 922 USD. Slovensko dáva 2105 USD, čo je necelých 39% pod priemerom EÚ28. Slovensko tak zaostávalo výdavkami na jedného obyvateľa za priemerom o 817 USD. Cena techniky a liekov je na Slovensku porovnatelna s ostatnymi krajinami EU.

2.Slovensko ma jeden z najhorsich programov, co sa tyka prevencie, patria nam prve priecky v srdcovocievnych a onkologickych ochoreniach a v ramci krajin EU28 mame takmer najnizsiu priemernu dlzku zivota.

3.Slovensko je len tretou krajinou, ktora ma pluralitny system zdravotnictva s moznostou tvorby zisku (Svajciarsko, Holandsko, Slovensko). Len v troch krajinách (Slovensko, Švajčiarsko a Holandsko) z 29 analyzovaných umožňuje legislatíva možnosť tvorby zisku z verejného zdravotného poistenia. Unitárny systém má 16 krajín a pluralitný bez možnosti tvorby zisku 10 krajín.

4. V počte zdravotných sestier na 1000 obyvateľov patri Slovensku takmer najnizsia priecka - 5,8 (2012) Rakusko 7,8 (2012) Nemecko 11,3 (2012) Dansko 15,4 (2012). V prepocte chyba na Slovensku 15.000 sestier.

5. Od takzvanej Zajacovej reformy zdravotníctva uplynulo už desať rokov. Pacienti v roku 2002 neboli spokojni so zdravotnickym systemom uviedli v prieskume Eurobarometer. Nespokojnost Slovákov s kvalitou zdravotnej starostlivosti oproti Eurobarometru z roku 2002 po reformach klesala.

6.Poskytovatelia kazdorocne osetria viac pacientov, ako si poistovne objednali - ide o tzv. nadlimitne vykony, ktore poskytovatelia vykazali, poistovne uznali ale neuhradili. Za 8 rokov islo o vykony v celkovej vyske 546 mil. Eur

7. Podľa štatistiky (Health expenditure by financing agent) OECD má Slovensko vysoký podiel priamych platieb obyvateľstva na celkových zdrojoch zdravotníctva. Podľa aktuálnej štatistiky OECD predstavujú priame platby približne 27% na celkových zdrojoch zdravotníctva, pričom priemer krajín OECD je 18%. Slovensko je v tejto štatistike na treťom mieste.
 

 

takze este stale malo penazi sa tam mina :)))
 
Hodnoť

 

ach noviny ktoré spoluvlastní skupina PENTA sa snaží zasa o zlikvidovanie vládnucej strany, ktorá veľkolepo financuje stranu SIEŤ a ešte k tomu financuje aj niektorých ľudí z KDH, aby mala komplet pod palcom celé zdravotníctvo.
 
Hodnoť

Opäť špina?!

Opäť sa tu objavuje pre mňa úplne bezvýznamný článok o tom ako sa jedna strana snaží nahádzať špinu prostredníctvom "distribútora informácií" na druhú stranu. Ak idete riešiť takéto nezmysli, aspoň sa zamyslite nad tým, keby jedno z tých mien bolo Vaše, ako by ste sa tam správali!!! Opäť ste sa vyznamenali
 

Marko, Marko,

to máš tak, keď riešiš iba "nezmysli"
 
Hodnoť

Že by voľby

Ach. Áno. Opäť sa zvolebnieva. A tak tu zrazu máme hotovú mafiánsku sieť v zdravotníctve. Celkom náhodne odhalenú priamo pred blížiacimi sa voľbami. Bezpochyby veľmi agilne rozpútaná hra opozície s cieľom ovplyvniť verejnosť a démonizovať vládnucu stranu. Pričom najkomickejšie je, že túto hru rozpútava periodikum patriace finančnej skupine, ktorej významné záujmy v zdravotníctve sú nepopierateľné.
 

Nemáš argumenty proti článku, tak trepeš

frázy ako boľševik v 50. rokoch. Už len veta
"veľmi agilne rozpútaná hra opozície s cieľom ovplyvniť verejnosť a démonizovať vládnucu stranu" je ako cez kopírák podobná výplodom z komunistických plátkov.
Každý, čo trochu pozná Košice, vie, že fakty a mená uvedené v článku sú pravdivé. Paška a tí ostatní smeráci- teda spolužiaci jeho ženy vládnu v slovenskom zdravotníctve, a preto to v ňom takto vyzerá.
Ja ani neverím, že by si bol tak hlúpy a nevidel to. Myslím si, že si buď platený diskutér alebo nejaký straník. A zaregistrovaný čírou náhodou len dnes.
 

Takže to nie je

pravda?
 
Hodnoť

 

Hmm zaujímavé, ako sa všetko pred voľbami vyťahuje na povrch, táto špinavá hra je stará treba prísť s niečim novým aby to divákov bavilo ;)
 
Hodnoť

Ďalšia osoba do chobotnice

Myslím, že do chobotnice patrí aj meno MUDr Mária Grüllingová a jej postavenie vo viacerých spoločnostiach súvisiacich so zdravotníctvom.
 
Hodnoť

...

čo ešte treba, aby orgány činné v trestnom konaní začali konať? tu to majú na lopate aj so svojim prezidentom, ak sú nezávislé už spomínané osoby mali byť vo väzbe. Alebo sú tie orgány závislé?
 
Hodnoť

CHOBOTNICE A PIJAVICE

KTO UMOZNIL TVORIT ZISK POISTOVNIAM Z POVINNYCH ZDRAVOTNYCH ODVODOV?

KTO UMOZNIL LEKAROM VYBERAT POPLATKY BEZ PRAVIDIEL?

KTO UMOZNIL POISTOVNIAM VYTVARAT CENOTVORBU, KTORA NEPOKRYVA SKUTOCNE NAKLADY?

KTO UMOZNIL POISTOVNIAM PREPLACAT NADLIMITNE VYKONY KOEFICIENTOM?

NEBOL TO NAHODOU ZAJAC?

ZAJAC OTVORIL DVERE CHOBOTNICIAM A PIJAVICIAM A SMER NA CELE S FICOM ICH NECHALI OTVORENE.
 

ad. Koalícia kradne........

...no a hlupáci ich dookola bezrozmyslu a kritického myslenia volia, s výhovorkou, "že niet koho,"... a potom sa čudujú, a najlepšie osočovať opozíciu po desiatich rokoch vlády, pane Koalícia...nie je vám to blbé ich obhajovať, ste asi volič "tých NAŠICH."
 
Hodnoť

 

Niekedy to malo názov KSČ, dnes sa to volá SMER. Názov sa zmenil, fungovanie absolútne nie. Strana má vedúcu úlohu a vždy pravdu.
 
Hodnoť

 

THE END
 
Hodnoť

Epitaf: "Vyhraj voľby môžeš všetko,"

Ecce homo. Epilóg:Nesmrteľnosť nikomu neprinesú, silnejšia je vôľa a spravodlivosť Božia...Memento mortis.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Už ste čítali?