SME

Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chobotnica v slovenskom zdravotníctve ctí rodinu a veľké peniaze (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Zavriet Pašku ..Fico vyhra voľby.
Ak by bol Fico ako spravny vodca ,tak zavre Pašku a vyhra voľby na 100 percent.
G.Eichlerstein
<< < 1 2 3 4 > >>

To nejde,

lebo paska by zaspievala.
 
Hodnoť

Medzi ľubovoľnými dvoma ľuďmi na svete

je spojenie cez vzájomných známych, maximálne siedmich v rade.
Ale asi len na Slovensku sa tieto známosti využívajú takým ohavným spôsobom.
 
Hodnoť

výborný článok,milé sme.

aj s grafom.
ten graf dajte prečítať aj tomu hlúpemu kažigrafovi aby vedel komu by mal poslať tú svoju slávnu daňovú kobru.
stav štátu dnes pod správou vlády komunistu fica je katastrofálny a ešte takýto zlý nebol ani za vlády igelitkára.
miera a forma rozkrádania štátu vládou strany smer-sd je alarmujúca a krytie týchto zločinov štátnymi orgánmi je dokonalejšie u nás ako kdekoľvek inde v demokratickom svete.
a najväčší osobný podiel na krytí a obhajobe týchto rozkrádačiek má súčasný premiér slovenska-komunista róbert fico!!! boli sme toho svedkami včera pri odvolávaní čisláka.
hnev národa stúpa!
pripravený pre belize-chráni slovenskú oligarchiu!
 
Hodnoť

Poistovne nie su vyrobne podniky

Zelnik: Zdravotne poistovne nie su vyrobne podniku

Dlh v zdravotníctve narastá z dvoch dôvodov. Zdravotné poisťovne nezaplatia zdravotníckemu zariadeniu všetky náklady, spojené s liečbou pacienta. Pacienti s komplikovaným zdravotným stavom sú „drahší“ a úhrada za nich je nedostatočná. Po druhé treba aj otvorene priznať, že nie vo všetkých zdravotníckych zariadeniach sa s peniazmi nakladá hospodárne (ide napríklad o nákup prístrojov, predražené upratovacie služby či dodávku stravy a iné). 

 

Obrovské manažérske odmeny a mzdy v zdravotných poisťovniach pri súčasných zlých ekonomických pomeroch v zdravotníctve nepovažujem za primerané a morálne. Odmeny absolútne nezodpovedajú činnosti, ktorú títo ľudia vykonávajú. Zdravotné poisťovne nie sú výrobné podniky. Peniaze (povinné zdravotné odvody) by mali len prerozdeľovať poskytovateľom na základe odliečených pacientov. Vieme, že kladný hospodársky výsledok zdravotných poisťovní sa vytvára len na základe neuhradenia liečby za všetkých pacientov. Navyše platba štátu je nedostatočná. Viazať odmeny v zdravotných poisťovniach na hospodársky výsledok je výsmech! 

 

Agóniu nášho zdravotnictva, ktoré pacientom pripomína skôr chorého napojeného na prístroje ako fungujúci systém môže zastaviť odpolitizovanie rezortu. Peniaze, ktoré sa vyberajú na základe zdravotného poistenia, musí spravovať jedna nezávislá verejnoprávna inštitúcia - bez možnosti tvorby zisku. Do systému odmeňovania sa musí čo najskôr dostať platba tzv. DRG, ktorá zohľadňuje všetky náklady vynaložené na liečbu pacienta. Treba sa vrátiť k rajonizácii a typizácii nemocníc. Dnes je slobodná voľba lekára, čo v praxi často znamená - pacient, nájdi si špecialistu sám. Praktický lekár musí vedieť, ku ktorému špecialistovi má pacienta poslať.
 
Hodnoť

Ali Paska alebo Pentaci

Bývalý šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne z obdobia vlády Ivety Radičovej, predtým krajský riaditeľ poisťovne Dôvera, je novým expertom KDH pre zdravotníctvo. Marian Faktor aj v súčasnosti pôsobí v zdravotnej poisťovni Dovera, ktorá patrí do portfólia finančnej skupiny Penta, ako konzultant riaditeľa pre nákup zdravotnej starostlivosti. Jeho brat Pavol Faktor bol poradcom Pavla Hrušovského a zároveň expertom na špeciálne operácie pri financovaní KDH.

Marian Faktor poisťovni šéfoval a predsedal jej predstavenstvu do 19. apríla 2012. Nominant bývalej vlády, ktorý do funkcie nastúpil 11. septembra 2010, si približne za 19 mesiacov svojho pôsobenia polepšil celkovo asi o 220.000 eur. Poberal mesačný plat 6500 eur a odmenu 3220 eur za zastávanie funkcie predsedu predstavenstva VšZP.
Okrem toho dostal tri odmeny. Jednu, za 4. štvrťrok 2010 a 1. polrok 2011, vo výške 15.500 eur mu schválil v októbri 2011 exminister zdravotníctva Ivan Uhliarik, ktoreho poradcom bol Peter Pazitny (HPI) Tomas Szalay (HPI) a Angelika Szalayova (HPI). Szalay dostaval 3000 € mesacne. Tento team radil aj Rudolfovi Zajacovi. Ďalšiu vo výške 5850 eur dostal v januári tohto roka na základe manažérskej zmluvy, následne dostal spomínanú odmenu 14.229 eur v apríli. FAKTOR spolu zarobil od septembra 2010 do apríla 2012: 334 388 eur

Zdravotnictvo ovlada Penta prostrednictvom neziskoviek INEKO a HPI. Ich ulohou je vplyvat na verejnu mienku prostrednictvommedii a pripravovat prostredie pre zaujmy PENTY.
Najväčší sponzori INEKO a HPI sú Open Society Institute, Pontis, Mesa10 a Dôvera zdravotná poisťovňa, ktorá patrí finančnej skupine Penta. Ineko spoločne s Dôverou napríklad vytvorili webovú stránku i-Health sk, ktorá sa zaoberá súčasným systémom zdravotníctva a jeho možnými zlepšeniami vacsinou v prospech Penty.

Kto pracoval alebo pracuje pre Pentu
Ivan Uhliarik (KDH)
Zuzana Zvolenska (Smer) 
Marian Faktor (KDH)
Jan Gajdos (Smer)
Viliam Cislak (Smer)
a dalsi

Ak si Penta udrží vplyv na ministerstve zdravotníctva, zisky z povinnych zdravotnych odvodov jej porastú.

Odmeny VSZP

Zuzana Zvolenská (SMER) 
spolu zarobila od marca 2008 do septembra 2010: 222 011 eur

Marián Faktor (KDH)
spolu zarobil od septembra 2010 do apríla 2012: 334 388 eur

Marcel Forai (SMER)
spolu zarobil od apríla 2012 do decembra 2014: 331 545 eur
 

KDH nie je opozícia, ale farizeji.

Takže nič nové, áno aj oni kradli, ved potrebujú financovať stranu a svoje panstvá...Okrem toho vždy sa vravelo, že chceli ísť do koalície so SMERom, ale FICO radšej zobral Mečiara a SLOTU, lebo prvý bol už starý a druhý ochlasta. KDH je proste strana: kam vietor, tam plášť.
 
Hodnoť

 

Vidíte, já to napíšem vždy veľmi, ale veľmi stručne !!!!!!! Co komunista, to kmín a lump, vybíjaného rangu !!!! Ich arogancia a drzosť,nemá obdobu,samozrejme, že ani nikdy nemala !!!! Ale tupovoličstvu, to vôbec nevadí !!!! Je ale neuveriteľné, že ako držia pospolu, čo nie je u nich zvykom ! V nie dávnej minulosti, sa dokázali požierať ako krysy !! Túto pliagu, nám bol dľžny sám satan !!
 
Hodnoť

dokedy

sa necháme okrádať a dokedy si necháme klamať arogantne do očí ?
 
Hodnoť

Slova

Paška a k***t mají 5 písmen, slova Čislák a zlodej mají 6 písmen. Jeden kradl směrem z pojišťovny do soukromné firmy, druhý směrem ze soukromné firmy do pojišťovny. Je všechno jenom náhoda?
 
Hodnoť

Výborný článok, gratulujem SME.

Z neho mi vyplýva, že kým Paška je kráľ slovenského zdravotníctva, tá jeho krpatá blondína je cisárovnou, kedže tá má tie známosti zo školy...Podarený párik, len čo je pravda. Ten pán, čo odpojil svojho smrteľne chorého syna od prístrojov, by mohol ešte odpojiť týchto dvoch od kyslíka...Ved ked už má dostať 20 rokov za syna, nech ešte spraví niečo užitočné a hlavne spravodlivé.
 

To by tomu pánovi

odpočitali z trestu 2 x 20 rokov, čiže by vlastne mal 20 rokov k dobru. Ktovie, koľko by mu odpočítali za Frca? (Zákon o ochrane republiky, par. 3,14; písmeno ô, odsek €: kto sa výrazným spôsobom pričiní k záchrane republiky pred živelnou pohromou, vojnou, meteoritom (alebo meteorizmom?), epidémiou odmení sa sadzbou 10-20 rokov navyše; odsek €€: kto zachráni republiku pred seriálmi z južnej pologule a Turecka a pred hudbou typu 'repete' odmeni sa sadzbou 20-30 rokov života navyše; odsek €€€: kto odstráni politikov, ktorí kradnú ako napr. Paška a Počiatek, odmení sa sadzbou 50 rokov navyše za každý kus ***** nepodmienečne na úplnej slobode bez ostrahy.
 

Si prvy!

Si prvy, komu som za ta léta co tu vypisujem, klikol na k+ :)
 

:-)

veď by si poniektorým ľuďom zobral všetko
 
Hodnoť

...

Skvela praca!!!! Skoda ze sa to neda dat cele na bilboardy a oblepit tym SK :)
 

to by chcelo

letacik k dochodku a k vyplatnej paske vsetkych statnych zamestnancov. Jasne, ze myslim tych s platom pod 600€ v hrubom.
 

 

Myslíš tú tretinu štátnych zamestnancov, ktorí sú prebytoční?
 

ti nadbytocni

praveze sa podielaju na volebnom uspechu Smeru. Mnohi tam boli prijati v poslednych dvoch rokoch v ramci uspornej agendy s nazvom ESO.
 
Hodnoť

 

Hanba Slovakom, ze takyto styl vladnutia dopustili.
 
Hodnoť

 

Oceňujem prácu redaktorov. Pevne dúfam, že nezostane bez odozvy.
 

Nezostane, neboj

Trestne oznamenie uz pisu.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Už ste čítali?