Ako žijú slovenskí skauti?
Nejedia veveričky, nepredávajú sušienky. Prvému zákazu čelili skauti v Tisovom slovenskom štáte, neskôr za komunistického režimu.

Po útlme, ktorý pretrvával aj v 90. rokoch, dnes slovenský skauting zažíva renesanciu. Má vyše sedemtisíc členov.
Táborenie v lese v sebe nesie prvky romantiky aj dobrodružstva, no nevyhnutnou súčasťou sú aj prozaické veci ako hygiena, ktorá môže byť pre slabšie povahy problém.
Skauti sa v tábore varia sami a tvrdia, že z roka na rok je to náročnejšie. Každý správny skaut podľa neho nosí so sebou krabičku poslednej záchrany. Viete, čo v nej nesmie chýbať?
O aristokratke čítajú aj v psychiatrickej liečebni

Evžen Boček je takmer tridsať rokov kastelánom na zámku v Miloticiach neďaleko česko-slovenských hraníc a zároveň predal stotisíce humoristických kníh z prostredia aristokracie.
Za román Posledná aristokratka dostal v roku 2012 cenu za humoristický román roku. Do kín sa chystá už aj film na základe jeho kníh.
Nerád sa fotí a najradšej nikam nechodí. Na úspechu ho najviac teší, že pomáha zviditeľniť zámok, hoci v ňom návštevníci márne hľadajú bizarné postavy z jeho knižiek, tvrdí v rozhovore.
Keď si čierny, schytáš dosť hejtu, tvrdí raper

Má 23 rokov a narodil sa aj vyrastal v Námestove. Rodičia sa zoznámili kedysi na vysokej škole. Otec pochádza z Angoly, mama je rodená Oravka.
Aký je život na konzervatívnom Slovensku pre človeka inej farby pleti?
Zvlášť ak vyrastáte na hornej Orave, kde mnohí v živote nevideli cudzinca?
Fobia Kid je zjavom medzi dnešnou mládežou. Už niekoľko rokov rapuje s mikrofónom v ruke a spieva o svojich pocitoch a skúsenostiach.