SME
Nedeľa, 3. júl, 2022 | Meniny má Miloslav

Dizajnérka: Vzhľad vibrátora ovplyvňuje funkciu viac ako pri kanvici na čaj

Preslávila sa vibrátorom aj električkou.

Venušine guľôčky fungujú aj na posilnenie panvového dna. (Zdroj: Anna Marešová designers)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Keď sa priemyselná dizajnérka ANNA MAREŠOVÁ rozhodla navrhnúť ako diplomový projekt erotické pomôcky pre ženy, ťažšie než v škole bolo povedať to rodičom. Nakoniec jej pri výrobe prototypov pomáhali mama aj otec a dnes má úspešnú vlastnú značku.

Model jej ocenenej električky je v Národnom technickom múzeu a v uliciach Prahy je najnovšie aj výletná električka T3 Coupé, ktorú navrhla.

Má rada staré veci, lokálnu výrobu a plytvanie ju privádza do nepríčetnosti. V rozhovore približuje, aký majú Slováci a Česi zmysel pre krásu, v čom sú naše národy iné, aj to, ktorý európsky národ má podľa nej najlepší vkus.

Keď ste robili ako diplomový projekt na vysokej škole súpravu erotických pomôcok pre ženy, nebáli ste sa, že sa už táto téma s vami ponesie celú kariéru?

To mi naozaj nenapadlo. Myslela som si, že po obhajobe je to ukončené. Nikdy by som nepovedala, že po šiestich rokoch to bude mojím denným chlebíčkom.

Aká bola prvá reakcia v škole na to, že ich chcete robiť?

Pozitívna. Mala som dve témy, jednu záložnú, zásuvky a spínače, a druhú, erotické pomôcky pre ženy, ale s tým, že to myslím vážne. Profesor, ktorý mi to schvaľoval, sa pozeral na zem a povedal mi: Anna, tie zásuvky nerob.

Dlho som to zvažovala a nakoniec som si povedala, že je to posledný rok v škole, keď si môžem tú tému vybrať a robiť niečo úplne bláznivé. Potom som zistila, že je to dosť dôležitá téma, pretože napríklad Venušine guľôčky pôsobia na posilnenie panvového dna.

Robila som si historický rešerš, mala som aj spätnú väzbu od lekárov a zistila som, že tá téma ľudí zaujíma aj v širšom kontexte.

Predtým ste vytvorili projekt pražskej električky, ktorý získal množstvo ocenení, neskôr veternú elektráreň. Ako vám napadlo navrhovať práve erotické pomôcky?

Predtým, keď som obhajovala ako semestrálnu prácu veternú elektráreň, v porote sedeli samí muži a všetci mi hovorili, že takto nemôže fungovať. Ja som to mala spočítané z Akadémie vied a sporila som sa tam s nimi.

Kamarát mi vtedy povedal, že robím také pekné veci, že by som mohla navrhnúť pomôcky pre ženy. Povedala som si, že to je výzva, lebo tá oblasť je taká dôležitá a tak zle spracovaná.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Predstavila som si aj obhajobu so samými chlapmi, kde nikto nebude môcť povedať, že to nemôže fungovať. A vlastne to tak aj bolo.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

V charkovskom kryte žijú stovky ľudí. Mnohí sa nemajú kam vrátiť.

Reportáž z ukrajinského Charkova.


1. júl
Do gulagov odvliekli vyše 7-tisíc obyvateľov Slovenska.

Išlo o tisíce nevinných ľudí, ktorým na príkaz z Moskvy prišili vymyslené obvinenia.


1. júl
Onkologička Zuzana Pribulová.

Problémové sú aj u žien populárne slimky.


29. jún
Zničený dom v Lysyčansku.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 4 ďalší 4 h
SkryťZatvoriť reklamu