SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Nebyť prísneho Slováka, Dakota Johnson by nikdy nezarobila toľké milióny

Richard Tóth robí s celebritami.

Richard Rikki Tóth s Dakotou Johnsonovou. (Zdroj: archív R.T.)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

S Bradleym Cooperom chodí hrávať tenis, trénuje Elizabeth Olsenovú, formoval telo Dakoty Johnsonovej a s Aaronom Taylor-Johnsonom žil štyri roky v jednej domácnosti. Teraz ho na slovo poslúchajú Jude Law a Djimon Hounsou.

Hollywoodsky zoznam štyridsaťročného Richarda Rikkiho Tótha z Košíc by mohol pokračovať. V Los Angeles žije už päť rokov a z mnohých celebrít sa stali jeho priatelia. A z neho sa za ten čas stal vyhľadávaný osobný tréner, ktorý pripravoval hercov na také filmové trháky ako Godzilla, Päťdesiat odtieňov sivej, Avengers, Captain America či Wind River.

„Je to dobrý pocit vidieť herca na plátne,“ hovorí Richard, ktorý si chodí výsledok skontrolovať aj na filmové premiéry. Červený koberec tak patrí aj jemu.

Jeho pracovné začiatky pritom nemali so športom nič spoločné.

Z Košíc do Los Angeles

Richard to po osemročnom športovom gymnáziu vzdal a z Košíc odišiel pracovať do Grécka. Od reprezentanta Slovenska v atletike sa tak dostal k práci čašníka a namiesto šprintu na sto metrov behal medzi stolmi dovolenkárov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Vážnejšiu prácu začal robiť až v Anglicku, kde sa posunul od čašníka na manažéra hotelového baru. Stretával tam členov tamojšieho fitness centra a niektorých začal trénovať. Viackrát to bol aj niekto z Hollywoodu, keďže hotel si obľúbili aj ľudia z filmovej brandže. Práve tak sa dostal k svojmu prvému hviezdnemu klientovi Aaronovi Taylor-Johnsonovi.

Talentovaný mladík mal za sebou už zásadnú rolu. Vo filme Nowhere Boy si zahral mladého Johna Lennona a okrem pochvalných recenzií získal aj originálny bonus. Manželku. Sam Taylor, ktorá film v roku 2009 režírovala, sa stala jeho životnou partnerkou a matkou jeho dvoch detí. Detí, ktoré čoskoro spoznal aj Rikki Tóth.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu