SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Štát v službách smerákov: najprv prídu hrubokrkí, po nich grófka Rošková

Farmári z východného Slovenska hovoria o bezpráví a o strachu. Šíriť ho má organizovaná skupina za asistencie policajtov a štátnych úradov.

Ilustračné foto. (Zdroj: Krošlák, SME)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Autor: Ján Kováč / Trend

Na farme v Ruskom Hrabovci je pekný slnečný deň, ale dusná atmosféra. Policajti sem prišli riešiť konflikt Ladislava Fediča a Patrika Šuchtu, ktorý je medzi farmármi v okresoch Sobrance a Michalovce považovaný za predĺženú ruku političky Ľubice Roškovej.

P. Šuchta si vyberá veci z auta, vedľa si ťuká do mobilu muž, ktorého L. Fedič identifikuje ako Roškovej syna Pavla. Podľa predvolania, ktoré má TREND k dispozícii, bol súčasťou konfrontácie aj človek s menom Pavol Roško.

P. Šuchta na videozázname po celý čas L. Fedičovi vulgárne nadáva a napokon sa mu aj vyhráža. „Keď ma naserieš, tak uvidíš, dám ťa k zemi.“ A to všetko za prítomnosti policajtov, ktorí na Šuchtovu agresivitu vôbec nereagujú.

L. Fedič s P. Šuchtom sa sporia o užívanie bývalého družstva v Ruskom Hrabovci, kúsok od štátnej hranice s Ukrajinou. L. Fedič má nájomnú zmluvu s vlastníkom pozemku. Na Šuchtovu sestru by mali byť napísané schátrané budovy.

V marci 2018 prichádza na scénu Ľubica Rošková. Jej firma Agro Porúbka sa stáva prevádzkovateľom farmy v Ruskom Hrabovci, ktorú predtým oficiálne spravovala Šuchtova sestra. Vyplýva to zo záznamov v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Zobrali si aj psa

Podobný scenár mal konflikt o hospodárske nehnuteľnosti v obci Porúbka v okrese Sobrance. Zo svojej perspektívy ho opísal farmár Marián Mičko v relácii Braňo Závodský Naživo na Rádiu Express.

Viac podobných článkov nájdete na SME+. Vznikajú vďaka vašej podpore. Ďakujeme.

Skupina „podivných“ ľudí mu mala rozbiť zámku a vniknúť do areálu výrobnej haly. Medzi „hrubokrkými“, dohola ostrihanými mužmi mal byť aj P. Šuchta, bratia Michala a Marián Pečeňákovci a pes bojovej rasy. Pečeňákovci sú aktuálne v inom prípade obžalovaní z trestného činu vydierania a nebezpečného vyhrážania.

Marián Pečeňák má v súvisiacej kauze na krku trestné stíhanie. Mal sa vyhrážať konkurznej správkyni, ktorá rozhodovala o majetku jeho dlžníka.

„Zavolal som políciu s tým, že ide o ohrozenie zdravia a života,“ povedal v Rádiu Express M. Mičko. Polícia prišla, no potom aj odišla. Nepozvaní hostia mali potom s pomocou psa M. Mička vyhnať z pozemku.

Ten bojoval o svoje užívacie právo na okresnom, krajskom aj Najvyššom súde. Všetky súdy vraj vyhral, no napriek tomu ho na jeho pozemok nechceli pustiť.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ľudia sa opaľujú na pláži na španielskom ostrove Malorka.

Počet nakazených rastie, niektoré štáty chcú návrat covid pasov.


4 h
Peter Tkačenko

Štát má možnosť vybrať si, komu pomôže.


2 h
Mesto Rab z vrchu Kamenjak.

Ostrov si obľúbili nudisti.


27. jún
Hadí ostrov po útoku ukrajinským dronom.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 6 ďalší 18 h
SkryťZatvoriť reklamu