SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

John Oliver: Raz budem vtipkovať s jadrovým hríbom za chrbtom

Ako rozmýšľa celosvetová hviezda -moderátor show Last Week Tonight.

John Oliver. (Zdroj: Profimedia)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Autor je komentátorom webu Seznam.cz.

Stretnutie so skutočnou celebritou vyzerá asi nejako takto.

Do banálnej miestnosti s luxusným výhľadom na úžasný Bryant Park a stále ohromujúci mrakodrap Empire State Building vchádza chlapík, ktorý pripomína zo všetkého najviac ľahko roztržitého, no srdečného profesora angličtiny.

A tiež tak trochu „karikatúru Harryho Pottera“, ako o sebe sám hovorí. Obehne stôl a so všetkými si potrasie rukou: „Ahoj, som John“. Potom si sadne a čaká na prvú otázku. Žiadni PR poradcovia, ochranka, manažér, nik iný. Len on.

Viac podobných článkov nájdete na SME+. Vznikajú vďaka vašej podpore. Ďakujeme.

Úprimne povedané, je to trochu zvláštna situácia. Pretože toto nie je žiadny profesor angličtiny, ktorú, mimochodom, skutočne vyštudoval, ale globálna superhviezda. Volá sa John Oliver, má štyridsať rokov a každý týždeň sa na jeho show Last Week Tonight pozerajú milióny ľudí po celom svete.

Americký týždenník Time ho vďaka tomu zaradil už v roku 2015 medzi sto najvplyvnejších ľudí sveta. Jeho príhovor o Donaldovi Trumpovi z februára 2016 videlo na YouTube 80 miliónov ľudí. Ide o najsledovanejší obsah, aký kedy televízna spoločnosť HBO za 45 rokov svojej existencie vyprodukovala.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Čo tu, do hája, robím?

V nedeľu 18. februára sa začala na americkej HBO, v ktorej newyorskom ústredí na rohu 41. ulice a 6. avenue teraz sedíme, piata séria LWT, za ktorú získal už šesť prestížnych televíznych cien Emmy.

„Čo by bola prvá otázka, ktorú by ste položili Donaldovi Trumpovi?“ pýtame sa na úvod. Logicky, pretože takmer každý diel uvádza Oliver slovami „musíme, bohužiaľ, opäť začať prezidentom Trumpom, onou útechou pre každého, kto zomrel v roku 2015" - a nasleduje ironicky komentovaný zoznam nezmyslov, ktorých sa v uplynulých siedmich dňoch americký prezident dopustil. Vždy je z čoho vyberať.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu