SME
Štvrtok, 18. august, 2022 | Meniny má Elena, Helena

Tisíce eur za rande. Zoznamky pre milionárov majú úspech, sú v nej aj Slováci

Katarína Němcová založila agentúru, ktorá dáva dokopy len bohatých ľudí. Koľko musí mesačne zarobiť muž a koľko žena, aby sa mohli stať jej klientmi?

Peniaze sú pre nich výhodou a zároveň aj komplikáciou. (Zdroj: Fotolia)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Orientálny koberec na starých parketách pôsobí, akoby ste niekomu vošli do obývačky. Pritom je to len tajný bar v centre Bratislavy, kde sa schádzajú turisti zvyknutí na vysoké ceny a domáci, ktorí si na sedemeurový kokteil zarobia za pár minút. Nuž čo, peniaze medzi ich slabé stránky nepatria.

Slovenka Katarína Němcová vojde do podniku cez drevenú skriňu a rozhliadne sa. Všetky stoly sú obsadené, len pri pulte je osamote akýsi štyridsiatnik. Biela košeľa, zvrchu dva rozopnuté gombíky, musel to byť ťažký deň. Katarína sa nakloní k barmanovi s otázkou, či majú niečo voľné, pritom si len prezerá pánovu ruku. Žiadny prsteň. Prihovorí sa.

„Dobrý večer, pane. Prepáčte mi moju trúfalosť, ale nedá mi nespýtať sa. Ako to, že taký sympatický a charizmatický džentlmen sedí takto večer sám pri bare?” začne skúmavo a skromne sa na neho usmeje.

„Čo vás to zaujíma?“ zháči sa.

„Ach, prepáčte, ani som sa nepredstavila,“ hľadí mu priamo do očí a spomenie si na slová bývalého šéfa, ktorý tvrdil, že ak potenciálny klient povie nie, znamená to ešte nie. Pokračuje.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

„Moje meno je Katarína Němcová a som schopná nájsť vám presne takú partnerku, akú hľadáte a potrebujete. Keby ste mali obrúčku, nedovolila by som si osloviť vás. Také veci nerobíme. Ste zadaný?“ ide rovno na vec a podáva mu vizitku.

„Vyzerám nezadaný?“ spýta sa jej, kým ona premieta: ďalšia typická mužská hra s egom.

„Hm... Určite pôsobíte ako niekto, kto nebude dlho nezadaný,“ vyvlečie sa z odpovede, prisadne si k nemu a debata pokračuje ďalej.

Vstupenka za 1200 eur

Je streda deväť hodín večer a mladá Slovenka pricestovala do Bratislavy hľadať slobodných mužov.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu