SME
Nedeľa, 3. júl, 2022 | Meniny má Miloslav

Je z trinástich detí a nikto mu neveril. Dnes láme rekordy

Hovoria o ňom ako o novom Matejovi Tóthovi. Sedemnásťročný Daniel Kováč však musel dokázať, že nie je feťák a so športom to myslí vážne.

Denne nachodí desať kilometrov a ročne zoderie osem párov tenisiek. (Zdroj: Gabriel Kuchta - SME)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Na tréning chodcov prišiel v deravých teniskách. Trčali mu z nich prsty a tréner sa uškrnul, že je oblečený ako do záhrady. Inak sa nedalo.

Sedemnásťročný Daniel Kováč bol rád, že si mal vôbec čo obuť. Jeho príbeh je skoro ako z filmu. Budúcnosť mal takú neistú, že nevedel ani len to, či neskončí na ulici. Šanca na úspech bola minimálna.

Keď mal Daniel tri roky, zomrel mu otec a keď mama nezvládala výchovu, na pár mesiacov sa ako deväťročný ocitol v detskom domove.

Pochádza z trinástich detí a niekedy mu neostávalo ani na autobus. Viackrát si preto musel od trénera požičiavať 3,50 eura na cestu zo Šale do Nitry a späť, aby sa vôbec dostal na tréning. Tým trénerom je Peter Mečiar, ktorý kedysi formoval aj Mateja Tótha.

Problémový chlapec

Daniel Kováč sa s trénerom prvýkrát stretol v Košiciach a rozhodol sa, že práve on je tým, kto ho bude viesť. Odvtedy mu viackrát volal, písal na facebooku a pýtal sa, kedy môže prísť na tréning. Odpovede však prichádzali zamietavé, podľa trénerových zistení totiž nepôsobil ako prototyp budúceho úspešného športovca.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

„Zisťoval som si o ňom čo najviac informácií, no nedostal som dobré referencie. Dozvedel som sa, že je problémový a nespoľahlivý, pričom bol neslušný aj v škole, kde sa bíjaval a nadával,“ vysvetľuje Mečiar. Vraj bude do pol roka piť, fajčiť a fetovať, hovorili mu.

K tomu sa pridala aj štyridsaťkilometrová vzdialenosť medzi Šaľou a Nitrou, v čom tréner nevidel perspektívu. Daniel sa však nenechal odradiť a písal a volal mu až dovtedy, kým nepovedal áno.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

V charkovskom kryte žijú stovky ľudí. Mnohí sa nemajú kam vrátiť.

Reportáž z ukrajinského Charkova.


1. júl
Do gulagov odvliekli vyše 7-tisíc obyvateľov Slovenska.

Išlo o tisíce nevinných ľudí, ktorým na príkaz z Moskvy prišili vymyslené obvinenia.


1. júl
Onkologička Zuzana Pribulová.

Problémové sú aj u žien populárne slimky.


29. jún
Zničený dom v Lysyčansku.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 4 ďalší 4 h
SkryťZatvoriť reklamu