Podľa štúdie Európskej únie majú absolventi s medzinárodnými skúsenosťami oveľa lepšie kariérne vyhliadky, je menej pravdepodobné, že sa stanú dlhodobo nezamestnanými a rozšíria sa im obzory. To je len niekoľko dôvodov, prečo sa zaujímať o program Erasmus+
Žiť tak v jednom byte so šarmantnou Francúzkou, temperamentným Talianom, chľastajúcim Rusákom, sexi Brazílčankou a vôbec s celým svetom, baviť sa o živote, o knihách, sem-tam si dať s nimi panáka...
Sen mnohých študentov sa pred rokmi splnil mladému Francúzovi Xavierovi, ktorý strávil niekoľko mesiacov na študijnom pobyte v Barcelone v príjemnej spoločnosti svojich siedmich spolubývajúcich. Teda aspoň vo filme.

Keď sa v roku 2002 dostala do slovenských kín francúzska komédia Erasmus alebo Priatelia po španielsky, mnohým našincom pripadala ako veselé sci-fi. O programe Erasmus tu vedel málokto. Dnes už môžu tisíce Slovákov hovoriť o tom, že im Erasmus zmenil život.
Projekt Európskej únie, ktorý nesie meno holandského mysliteľa Erazma Rotterdamského, funguje už tridsať rokov. Za ten čas pomohol deviatim miliónom osôb študovať, odborne sa vzdelávať, získať profesijné skúsenosti či pôsobiť ako dobrovoľník v zahraničí.
Pôvodný Erasmus spustili v roku 1987 ako výmenný program pre vysokoškolských študentov a pedagógov, jeho dnešná podoba Erasmus+ ponúka oveľa viac príležitostí vycestovať do zahraničia.
Od roku 1998, keď sa do programu premiérovo zapojilo aj Slovensko, využilo možnosť výmenného pobytu alebo stáže viac než 108-tisíc účastníkov zo Slovenska.