SME

Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Naša SIS. Sama sa dokázala dekonšpirovať na internete (najlepšie články týždňa)

Ako si nájdete budovy SIS na internete, aj našský spôsob, ako (ne)pritiahnuť šikovných ľudí domov. Prečítajte si najlepšie články týždňa.

Ako tajní utajujú svoje vlastné tajomstvá? (Zdroj: SME/Jozef Jakubčo)
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

SIS sa sama odhalila na internete

Tie isté krycie organizácie, tie isté budovy. Ak sa raz budete história pýtať na nekompetentnosť SIS, jej symbolom sa môže stať investigatívny text Adama Valčeka. Len z obyčajných, verejne prístupných zdrojov vypátral päť možných krycích organizácií slovenských tajných a sedemnásť ich budov - napriek upozorneniu s tým SIS nič neurobila ani po jedenástich mesiacoch. Ak toto dokáže novinár z otvorených zdrojov, čo by potom dokázal nepriateľ štátu?

Prečítajte si tiež: Sklady, byty aj satelity SIS sú na internete, nik to nerieši Čítajte 

Návod pre otca, ako získať peniaze

Boli by to peniaze pre rodinu navyše. Stačí, ak sa rodičia na materskej vystriedajú. Čo by teda mohol urobiť otec, ak chce dostávať materskú? Krok za krokom vysvetľuje Martina Raábová.

Prečítajte si tiež: Ako môže otec dostať materskú, krok za krokom Čítajte 

Profesor v cudzine, na Slovensku nula

Nápad pritiahnuť späť na Slovensko šikovné mozgy, je dobrý. Lenže, ako to už u nás býva, robili sme čo sme mohli, dopadlo to ako vždy. Profesori z prestížnych zahraničných univerzít tak u nás začínajú prakticky od nuly. O náročných návratoch matematikov Roberta a Tatiany Jajcayovcov sa rozprávala Jarmila Horáková.

Prečítajte si tiež: V Amerike bol profesorom, na Slovensku začína od piky Čítajte 

Prežijú len tí, ktorí sa vedia prispôsobiť

Igor Minar je v americkom Silicon Valley už desať rokov. Dnes pracuje v Googli, kde vedie tím vývojovej platformy Angular. Na konferencii ReactiveConf sa o živote a práci v špičkovom technologickom svete rozprával Ondrej Podstupka.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Slovák z Googlu: Prežijú len tí, ktorí zvládajú zmeny Čítajte 

Chce Beblavý vlastnú stranu?

S Procházkom sa pokojne pozdraví, ale o čom by sa už len mali rozprávať? Miroslav Beblavý v rozhovore s Jánom Krempaským vysvetľuje svoje rozhodnutie opustiť Sieť, ale aj ako funguje naša opozícia a prečo táto vláda nie je pre krajinu dobrá. Nevylúčil pritom, že možné je aj založenie novej politickej strany.

Prečítajte si tiež: Beblavý: Nikdy som nevylučoval, že založím stranu (rozhovor) Čítajte 

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Google

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Už ste čítali?