SME

Sobota, 20. apríl, 2019

V Smere vládne strach, smrť milujeme naživo (najlepšie články týždňa)

Prečo v Smere nik nemá odvahu vzoprieť sa? A prečo sa chceme pozerať na smrť iných? Prečítajte si najlepšie články týždňa.

Robert Fico. (Zdroj: SME - Jozef Jakubčo)

Smrť naživo, v priamom prenose

Je to to malé zlo v nás. Živočíšne, primitívne nutkanie „pozrieť sa“, dívať sa a čumieť. A práve na ňom parazitujú všetky tie média, ktoré predávajú svojim čitateľom ľudské nešťastia. Je to zvrátené? Nepochybne áno, píše Márius Kopcsay a pýta sa, komu a prečo sa tým v prípade Daniela Lipšica najviac prospelo?

Prečítajte si tiež: Smrť naživo. V priamom prenose. Aké dno nás ešte čaká?

V Smere je strach

Je to mafia. Alebo sekta, to je možno lepšie označenie. Bývalá členka Smeru Renáta Kolenčíková odkrýva v rozhovore s Luciou Krbatovou fungovanie bývalej štátostrany a dnes stále strany, ktorá sa musí existenčne udržať pri moci.

Prečítajte si tiež: Kolenčíková: Ľudia v Smere sú lojálni, boja sa o miesta na úradoch (rozhovor)

Česi našli stratený film otca kinematografie

Je možné, že vzácny film Súťaž kúzelníkov kedysi zahodil sám zdeprimovaný režisér, opisuje osud strateného filmu od Georgesa Méliesa Kristína Kúdelová. Naši susedia tak akoby našli stratenú maľbu od Lenarda da Vinci, akurát v kinematografii.

Prečítajte si tiež: Česi majú v rukách obrovský objav. Našli film priekopníka sci-fi

Sagan, skutočný fenomén

Čerstvý dvojnásobný majster sveta, fenomén a budúca športová legenda. Sagan dáva cyklistike živočíšnosť amerických športovcov, opisuje nášho cyklistu v rozhovore Andreja Kuzmányho jeho český kolega Leopold Konig.

Prečítajte si tiež: König: Sagan dáva cyklistike živočíšnosť amerických športov

Neočkujeme? Už jednoducho neumierame na tetanus

Aj ony chcú svojim deťom autenticky a dobre. Akurát spôsobujú katastrofu. Psychologička Mária Hatoková teraz v ďalšom z rozhovorov so šikovnými ženami vedkyňami Renáte Zelnej opisuje, čo sa deje v hlavách rodičov, ktorí odmietajú očkovanie. 

Prečítajte si tiež: Psychologička: Strach z očkovania? Ľudia už nepočujú, že niekto umrel na tetanus

 

Téma: Daniel Lipšic


Článok je zaradený aj do ďalších tém Strana SMER-SD

Už ste čítali?