SME
Nedeľa, 26. marec, 2023 | Meniny má Emanuel

Pásikavé tričká. Ako vyzerá biznis hyperaktívnej mamy Farkašovej

Herečka a moderátorka Kristína Farkašová si užíva materstvo a popri ňom rozvíja vlastnú značku odevov Koláčová.

Kristína Farkašová. (Zdroj: KOMPOT)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Autor: Marek Legéň / Trend

Kolobežka a sprievod dvoch malých človiečikov. V takejto zostave si to namierila na stretnutie s reportérom. Ako inak, aj jej dvojčatá si to šinuli každé na svojej malej farebnej kolobežke. Rozoznať ich navlečené do rovnakých letných šatočiek dokáže azda len ich mama.

Popri debate, ktorá sa točila najmä okolo jej podnikateľských a publikačných aktivít, si dopriala výdatné anglické raňajky a trpezlivo riešila časté požiadavky svojich malých „živých“ pokladov. Kristína Farkašová prepadla po narodení detí materským témam, z ktorých ťaží aj pri zlepšovaní rodinného rozpočtu. Prvé husle v jej podnikaní hrajú tričká pod vlastnou značkou Koláčová.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mamy na materskej dovolenke zvyknú zvoľniť pracovné tempo a primárne sa starajú o deti. Vás materstvo akoby skôr nakoplo.

Som hyperaktívna. Od začiatku som bola rozhodnutá, že chcem byť s deťmi doma do troch rokov, kým nepôjdu do škôlky. Dokonca som si na to od dvadsaťpäťky po „korunke“ šetrila. Som s nimi veľkú väčšinu času doma a robím večer, keď zaspia.

No stíhate toho celkom veľa.

Všeobecne idú viac po cene ako po kvalite. Ja s tým nesúhlasím. 

Kristína Farkašová

Som vyštudovaná dramaturgička, písanie mám v podstate v pracovnej náplni, len mi chýbala dobrá téma. Tak som si ju porodila. Herecká dráha bola skôr náhoda. Moderovanie a stand-upy mám maximálne dvakrát do mesiaca, aj to až posledný rok. Všetko môžem robiť len vtedy, keď je doma môj muž. Nechce sa mi k deťom nasilu niekoho zháňať. Som zástankyňa toho, že mama má byť s deťmi doma. Ak mi má práca výrazne obmedziť čas s deťmi a mám byť nervózna z toho, že nemajú kde byť, tak ju radšej neprijmem.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Odmietate veľa pracovných ponúk?

Niekedy viac, niekedy menej. Napríklad kampaň na Zlatú studňu človek neodmietne. Keď si vypočíta, že za to bude môcť ísť na prázdniny, tak si to premyslí a radšej to zoberie. Navyše mám šťastie na úžasných empatických ľudí, ktorí moju prioritu byť s deťmi chápu. Aj zo seriálu Tajné životy ma púšťali domov dojčiť.

Nosievate deti so sebou na pracovné stretnutia. Dá sa plnohodnotne skĺbiť starostlivosť o ne a práca?

Dá sa, ale práca musí byť koníčkom. Písať som začala preto, lebo keď deti večer zaspali, naraz mi ostalo tak prázdno. Tričká som začala opäť intenzívnejšie maľovať, lebo som chcela zarobiť na kurz plávania pre bábätká. Stretla som cieľovku zvanú matky, klepla som klinec po hlavičke a začalo to ísť zhurta. Ale ak by som mala popri deťoch robiť účtovníctvo, tak sa asi zbláznim.

Ako ste sa dostali k vyrábaniu tričiek s vtipnými textami?

Mám blízky vzťah k odevnému dizajnu. Vždy mi chýbali bláznivé tričká. Som pomerne infantilná, tak som ich začala vyrábať bývalému mužovi na rôzne sviatky. Najprv to bola záľuba, no potom nás oboch neobsadili do inscenácie v divadle a zostali sme takmer bez príjmu. Vykrývala som to tak, že som chodila po jarmokoch a predávala som tričká na Sashe.sk. Už vtedy bola na ne dosť čakačka. Túto moju činnosť som vždy vytiahla, keď som nemala prácu a potrebovala som peniaze

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Ako vznikla značka Koláčová?

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu