SME
Pondelok, 4. júl, 2022 | Meniny má Prokop

Fico o hlupákoch. Ale kto ním je naozaj? (najlepšie články týždňa)

Ktoré firmy najviac znečisťujú našu planétu a kto znečisťuje verejný priestor v našej politike? Prečítajte si najlepšie články týždňa.

Robert Fico. (Zdroj: SME - Jozef Jakubčo)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Odhalili, ktoré značky najviac znečisťujú prírodu

Mala by to byť úplná samozrejmosť. Firmy by sa mali zaujímať, kde a za akých podmienok vznikajú produkty, ktoré napokon predávajú ľuďom. Mali by chcieť vedieť, akú záťaž svojou činnosťou tejto planéte spôsobujú. Aktivisti teraz ukázali, ktorým firmám je to jedno. A ktoré značky najviac znečisťujú našu planétu.

Prečítajte si tiež: Greenpeace ukázal, ktoré značky najviac znečisťujú prírodu. Máte ich v šatníku? Čítajte 

Klame, straší, nadáva. Vitajte, Robert Fico

Je to profesionál. Ale to je asi jediná dobrá vlastnosť, ktorú dokážete na Robertovi Ficovi nájsť. Politik, ktorý vedome klame a straší verejnosť len preto, aby získal krátkodobé politické body – a riskuje pritom budúcnosť celej krajiny – je nebezpečný. A nie, skutoční hlupáci nie sú tí z kaviarne, hlupákmi sú takíto politici.

Prečítajte si tiež: Divadlo jedného herca: Fico zožne, čo zasial Čítajte 

Keď sa v Bratislave zrútilo lietadlo

Nie panika, strach ani hrôza. Len neskonalý smútok, opisuje svedkyňa leteckého nešťastia spred štyridsiatich rokov pád lietadla na bratislavských Zlatých pieskoch. Zuzana Uličianska sa rozprávala s pamätníkmi a vysvetľuje, čo sa vtedy stalo.

Prečítajte si tiež: Pád lietadla na Zlatých pieskoch: Ticho. A potom vyplával kufor či topánky Čítajte 

Videli sme nového Harryho Pottera

Anita Ráczová mala šťastie. Ocitla sa na predpremiére nového, tento raz divadelného Harryho Pottera. V svojom texte prezrádza, čo sa stane vo svete čarodejníkov, aké budú mať Harry a Hermiona deti a čo ich čaká. Ale neprezrádza všetko – ako to celé skončí, to sa dozviete v knižnom scenári alebo v divadle.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Ukázali nám, o čom bude nový Harry Potter Čítajte 

V Smere sa rozhoduje zhora

Anton Martvoň sa sťažuje, že vedenie Smeru mu stále nepovedalo, prečo nebol na volebnej kandidátke. A že niekedy prišli rozhodnutia zhora. V rozhovore s Luciou Krbatovou naznačuje, že za jeho (ne)nomináciu môžu oligarchovia.

Prečítajte si tiež: Martvoň zo Smeru: Niekedy prišlo rozhodnutie zhora, boli aj slovné konflikty Čítajte 

 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu