SME

Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Slovenský hokej je katastrofa a prečo to lepšie nebude (najlepšie články týždňa)

Prečo slovenskí hokejisti dopadli zle? A prečo si Drucker volá do zdravotníctva pravičiarov? Prečítajte si naj texty minulého týždňa.

Možno len ten hokej nevieme hraťMožno len ten hokej nevieme hrať (Zdroj: Mandor)

Prečo slovenský hokej skončil katastrofou, vysvetľuje Sekera

Nedisciplinovanosť, dezorganizácia, mentálne zlyhanie. Slovenský hokej momentálne na lepšie výsledky nemá a ak sa nič zásadné nezmení, ani dlho mať nebude.

Kapitán hokejovej reprezentácie Andrej Sekera v úprimnom rozhovore s Marošom Szücsom vysvetľuje, prečo naši hokejisti skončili na majstrovstvách sveta tak, ako napokon skončili. Minister mu kedysi sľuboval veľké veci, no dopadlo to akurát jedným štadiónom, no žiadnou podporou mládeže.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Sekera: Pamätám sa, ako som sedel u ministra a počúval sľuby Čítajte 

Nový minister zdravotníctva volá k sebe pravičiarov

S Tomášom Druckerom sa na ministerstvo vrátil duch zajacových reforiem. Otázkou je, dokedy mu v Smere strpia túto reformnú úchylku - pýta sa Peter Schutz.

Ak by však v Smere trochu premýšľali, vedeli by, že to je win-win situácia. Buď nový minister opraví naše zdravotníctvo a oni si pripíšu zásluhy za výber ministra, alebo sa mu to nepodarí. A potom budú ľavičiari kričať, že takto to s tou pravicou vždy vyzerá.

Prečítajte si tiež: Duch Zajaca u Fica Čítajte 

Slovensko už nepatrí do hokejovej špičky, hovoria osobnosti

Zaspali sme hokejovú dobu. Takéto tvrdé slová zvolil Žigmund Pállfy na opis slovenského hokeja.

Trojica hokejových osobností hodnotila pre SME výkony našich športovcov na majstrovstvách a sú to celkom tvrdé slová. Postup do štvrťfinále sa totiž stáva skôr výnimkou ako pravidlom - a to je stav, v akom sa naozaj nachádza náš hokej.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Známe osobnosti o slovenskej reprezentácii. Pálffy: Zaspali sme dobu Čítajte 

Bratislavčania musia na bývanie robiť dlhšie ako ostatní

Bratislavčan musí robiť na byt dvakrát toľko ako obyvateľ Nitry. Ak to prerátame na metre štvorcové a priemerný mesačný plat v kraji, nakupovať nehnuteľnosti sa v okolí hlavného mesta naozaj nevypláca.

Analytici pritom hovoria, že tieto rozdiely sa budú naďalej prehlbovať a obrovské budú aj rozdiely medzi regiónmi. A to je podľa odborníkov cenový rast iba na začiatku, keďže úvery sú lacné.

Prečítajte si tiež: Koľko musia robiť Bratislavčania a koľko ostatní, aby si zarobili na bývanie? Čítajte 

Bez mäsa budete žiť dlhšie, až o pár rokov

Ako by  sme sa mali stravovať? Vedci sa pozreli na rôzne spôsoby a zistili, že ak ste dlho vegetariánom (alebo vegánom), môžete sa dožiť až o niekoľko rokov viac než pravidelný konzument mäsa. Otázkou však je, kto by chcel žiť dlhšie, ak si nemôže dopriať potešenie z dobrého jedla.

Skryť Vypnúť reklamu

Problémom tohto metavýskumu však môžu byť rôzne korelácie. Napríklad, vegetariáni a vegáni sa môžu o svoje zdravie starať v priemere viac, než ľudia, ktorí zjedia hocičo. No faktom tiež je, že minulý rok zaradila Svetová zdravotnícka organizácia spracované mäso medzi možné karcinogény.

Prečítajte si tiež: Jedzte menej mäsa, odporúčajú experti Čítajte 

 

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?