SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky

Richard Rybníček: Múdri ľudia by sa mali zapojiť do zmeny tohto štátu

Trenčiansky primátor chce svoju stranu predstaviť začiatkom zimy

Richard Rybníček. (Zdroj: SME - Vladimír Šimíček)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Text pôvodne vyšiel v magazíne Trend

Zareagoval bezprostredne po zverejnení výsledkov parlamentných volieb, prípravu novej pravicovej strany však nechce unáhliť. Richard Rybníček zhruba po mesiaci od zverejnenia svojho zámeru hovorí o prvých kontúrach svojej konzervatívnej strany a najdôležitejších prioritách. Zároveň tvrdí, že nejde o to, kto bude líder novej alternatívy, ale či nová garnitúra politikov posunie krajinu ďalej. 

Avizovali ste založenie vlastnej strany. Už sa tak stalo? 

Vyústením mojej aktivity má byť založenie strany. Ale postup je iný. Stranu začnem zakladať až vtedy, keď budem mať pripravený obsah, za ktorý sa budú môcť postaviť ľudia, ktorých chcem osloviť, aby tento obsah so mnou išli presadzovať. Keď získam ľudí, ktorí do toho so mnou pôjdu, tak okamžite začnem registračný proces. Toto celé by malo byť dokončené tak, aby som začiatkom zimy, niekedy v priebehu októbra alebo novembra, túto stranu s novým programom a novými ľuďmi predstavil a začal jej oficiálnu púť. V tejto chvíli je to otázka prípravy obsahu. 

Máte už vymyslený názov? 

Mám jeden názov v hlave, ale ešte ho nemám s nikým odkonzultovaný. Je to názov, ktorý nie je úplne bežný, ešte o ňom bude veľa diskusií. 

Avizovali ste, že by to mala byť konzervatívna kresťanská strana. Mala by to mať aj v názve? 

Nie, nemala. Filozofia je taká, že o program a zmysel tej strany by sa mali vedieť oprieť kresťansky založení občania, ale aj konzervatívci, ktorí majú v niektorých veciach liberálne myšlienky. Mali by sa v nej nájsť ľudia, ktorí dokážu fungovať v jednom zoskupení vedľa seba. Nemuseli by byť členmi, stačí, keď sa k strane prihlásia, že chcú presadzovať jej hodnoty. 

Bude to pravicová strana? 

Určite. Z programu automaticky vyplynie to, čo ľavicová strana nikdy robiť nebude. 

Máte už vymyslený model, ako bude strana financovaná? Aby ste sa vyhli prešľapom, ktoré sa udiali v iných stranách a ktoré ich stáli hlasy voličov, lebo sa zdiskreditovali.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu