SME

Nedeľa, 7. jún, 2020 | Meniny má RóbertKrížovkyKrížovky

Ako sa zo Smeru stala štátostrana a sme preto šťastnejší? (najlepšie zo SME+)

Ako sa naozaj žije ľuďom na Slovensku? Ako sa stal Smer takým úspešným? A čo by sa stalo s príchodom boha? Výber najlepších textov zo SME+.

Funkcionári politickej strany Smer sa podľa obvineného právnika vraj podieľali na podvodoch s vracaním nadmerných odpočtov dane z pridanej hodnoty. (Zdroj: SME/Tibor Somogyi)
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Chcete ako prví vedieť, že na SME+ pribudol nový článok?

Prihláste sa do nášho týždenného newslettra.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skúmali sme kvalitu života. Sme krajinou šťastných ľudí?

Ste šťastní? Zmenil sa váš život za posledné roky k lepšiemu či k horšiemu? A o čo z toho ste sa pričinili sami a v čom sa zmenila krajina, v ktorej žijeme? Vo veľkej téme oddelenia domáceho spravodajstva a ekonomiky analyzovali, ako sa na Slovensku naozaj žije.

>ČITAŤ VIAC

Viac podobných článkov nájdete na SME+. Vznikajú vďaka vašej podpore. Ďakujeme.

Tenisky, kebaby a nechty: prečo prišelci nekradnú prácu našincom

Zoberú nám prácu, poškodia nám, nebudeme mať zamestnanie. Aj keď to znie paradoxne, príchod nových ľudí - trebárs utečencov - v skutočnosti spôsobí opak. Prišelci nekradnú ľuďom prácu, naopak, s ich príchodom vznikajú nové pracovné miesta, vysvetľuje Zuzana Kepplová.

>ČITAŤ VIAC

Kedy bude katolícka cirkev hodná svojho pápeža?

Chcú všetkým nanútiť svoj spôsobom života? Alebo je to len obyčajný populistický predvolebný boj? Nie je totiž úplne jasné, o čo nešťastníkom z aliancie a pridružených križiackych organizácií ide, priznáva Michal Havran.

>ČITAŤ VIAC

Smer: taká jedna strana predstieranej identity

Možno to na začiatku mysleli s ľavicovou politikou vážne. Dnes sa však Smer, najsilnejšia slovenská politická strana správa čisto pragmaticky. Aby sme však pochopili jej úspech, musíme sa spolu s Mariánom Leškom vrátiť do minulosti - na samotný začiatok jej vzniku.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

>ČITAŤ VIAC

Čo by sa stalo, keby vedci naozaj objavili boha (päť dôsledkov)

Predstavte si situáciu, že sa zrazu zjaví. Zostúpi z domnelého oblaku, vedci experimentálne potvrdia jeho existenciu, bude jednoznačných dôsledkom matematických rovníc. Jednoducho, boh bude naozaj existovať. Čo by sa stalo? A aké následky by to vyvolalo v spoločnosti, pýta sa Tomáš Prokopčák

>ČITAŤ VIAC

 

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Strana SMER-SD

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Už ste čítali?