SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky

Ako sa zo Smeru stala štátostrana a sme preto šťastnejší? (najlepšie zo SME+)

Ako sa naozaj žije ľuďom na Slovensku? Ako sa stal Smer takým úspešným? A čo by sa stalo s príchodom boha? Výber najlepších textov zo SME+.

Funkcionári politickej strany Smer sa podľa obvineného právnika vraj podieľali na podvodoch s vracaním nadmerných odpočtov dane z pridanej hodnoty. (Zdroj: SME/Tibor Somogyi)
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Chcete ako prví vedieť, že na SME+ pribudol nový článok?

Prihláste sa do nášho týždenného newslettra.

Skúmali sme kvalitu života. Sme krajinou šťastných ľudí?

Ste šťastní? Zmenil sa váš život za posledné roky k lepšiemu či k horšiemu? A o čo z toho ste sa pričinili sami a v čom sa zmenila krajina, v ktorej žijeme? Vo veľkej téme oddelenia domáceho spravodajstva a ekonomiky analyzovali, ako sa na Slovensku naozaj žije.

>ČITAŤ VIAC

Viac podobných článkov nájdete na SME+. Vznikajú vďaka vašej podpore. Ďakujeme.

Tenisky, kebaby a nechty: prečo prišelci nekradnú prácu našincom

Zoberú nám prácu, poškodia nám, nebudeme mať zamestnanie. Aj keď to znie paradoxne, príchod nových ľudí - trebárs utečencov - v skutočnosti spôsobí opak. Prišelci nekradnú ľuďom prácu, naopak, s ich príchodom vznikajú nové pracovné miesta, vysvetľuje Zuzana Kepplová.

>ČITAŤ VIAC

Kedy bude katolícka cirkev hodná svojho pápeža?

Chcú všetkým nanútiť svoj spôsobom života? Alebo je to len obyčajný populistický predvolebný boj? Nie je totiž úplne jasné, o čo nešťastníkom z aliancie a pridružených križiackych organizácií ide, priznáva Michal Havran.

>ČITAŤ VIAC

Smer: taká jedna strana predstieranej identity

Možno to na začiatku mysleli s ľavicovou politikou vážne. Dnes sa však Smer, najsilnejšia slovenská politická strana správa čisto pragmaticky. Aby sme však pochopili jej úspech, musíme sa spolu s Mariánom Leškom vrátiť do minulosti - na samotný začiatok jej vzniku.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

>ČITAŤ VIAC

Čo by sa stalo, keby vedci naozaj objavili boha (päť dôsledkov)

Predstavte si situáciu, že sa zrazu zjaví. Zostúpi z domnelého oblaku, vedci experimentálne potvrdia jeho existenciu, bude jednoznačných dôsledkom matematických rovníc. Jednoducho, boh bude naozaj existovať. Čo by sa stalo? A aké následky by to vyvolalo v spoločnosti, pýta sa Tomáš Prokopčák

>ČITAŤ VIAC

 

Chcete dostať upozornenie na najnovší článok tohto autora?
Objednajte si notifikáciu priamo na váš e-mail.
Odoberať autora na email
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu