SME

Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
NAJLEPŠIE ZO SME+

Tvrdíte, že nie je koho voliť? Ste alibista a klamár (najlepšie zo SME+)

Ako (ne)voliču klamú samých seba, čo hovorí Sulík na obvinenia z xenofóbie a prečo budeme žiť vo svete bez banánov. Výber článkov zo SME+.

Ilustračné foto. (Zdroj: SME - Jozef Jakubčo)
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Chcete ako prví vedieť, že na SME+ pribudol nový článok?

Prihláste sa do nášho týždenného newslettra.

Nemáte koho voliť? Klamete

Že nie je koho voliť – a preto voliť nepôjdete? V skutočnosti klamete a ste alibistom. My totiž nevolíme politické strany. Voľbami v prvom rade vyberáme myšlienky, ktoré majú v našej spoločnosti dlhodobo prežiť a ktoré ju postupnými, vývojovými krokmi niekam posúvajú, vysvetľuje Ondrej Podstupka.

>ČÍTAŤ VIAC

Môžeme len tak zmeniť DNA ľudského embrya? (čo si myslia odborníci)

Prvý vedecký tím dostal legálne povolenie meniť DNA ľudského embrya a sledovať, čo sa bude diať pri zapínaní a vypínaní jednotlivých génov. Slovenskí vedci a bioetici Peter Celec, Peter Sýkora a Jozef Glasa diskutujú, či to je dobrý nápad.

>ČÍTAŤ VIAC

Sulík: Nerobte zo mňa xenofóba, na kandidátke máme troch moslimov

Nepripúšťa, že by bol zodpovedný za povalenie vlády a nepovažuje sa ani za xenofóba s extrémistickými myšlienkami, v strane má sám moslimov. S Richardom Sulíkom s SaS sa pred voľbami rozprávali Katarína Ragáčová a Roman Cuprik.

>ČÍTAŤ VIAC

Zabudnime na valašku a kukuričné šúpolie, fotografka ukázala krásu slovenských čepcov

Strhujúce fotografie Petry Lajdovej rozprávajú príbeh o slovenských tradíciách, ktoré ukrývajú staré skrine po babkách a starých mamách. Nielen ako sa z módnej fotografky stane fotografka folklóru, sa pýtala Erika Litváková.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

>ČÍTAŤ VIAC

Banány môžu zmiznúť, opäť im hrozí vyhynutie

Banány naozaj bývali lepšie. Dôvodom však nie sú supermarkety, ale iná odroda, ktorá pred polstoročím vyhynula. Dnešné banány tak, paradoxne, pochádzajú z Veľkej Británie – a znovu im hrozí vymretie. Čo sa s banánmi deje? pýta sa Dominik Holič.

>ČÍTAŤ VIAC

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Strana Sloboda a solidarita

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Už ste čítali?