SME
Pondelok, 4. júl, 2022 | Meniny má Prokop

Aké problémy trápia ľudí viac ako reči Smeru? (najlepšie zo SME+)

Aké problémy naozaj trápia Slovákov, čo hovorí v rozhovore pre SME šéf SETI a prečo matky takmer nepracujú? Výber z čítania na SME+.

Ilustračné foto. (Zdroj: TASR)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Viac podobných článkov nájdete na SME+. Vznikajú vďaka vašej podpore. Ďakujeme.

Riaditeľ SETI: Ak nájdeme mimozemšťanov, budú to inteligentné stroje

Seth Shostak je riaditeľom hľadania mimozemskej civilizácie. Šéfuje Inštitútu SETI a jeho astronómovia počúvajú vesmír a snažia sa zachytiť stopy inteligencie. „Signál od inej civilizácie môžeme nájsť kedykoľvek,“ tvrdí v rozhovore pre SME.

>ČÍTAJ VIAC

Nastúpila do autobusu a zmenila dejiny

Na začiatku bol obyčajný protest jednoduchého unaveného človeka. Rosa Parksová, afroamerická občianka USA sa odmietla postaviť v autobuse a prepustiť svoje miesto belochovi. Stala sa ikonou v boji amerických černochov za ich práva.

>ČÍTAJ VIAC

Sedem faktov, ktoré ovplyvnia výsledok volieb (v grafoch)

Čo ľudí na Slovensku naozaj trápi a čím ich manipuluje strana Smer? Agentúra Focus vykonala pre SME rozsiahly prieskum verejnej mienky, ktorý ukázal, aké nálady v našej krajine naozaj prevládajú.

>ČÍTAJ VIAC

Dajte matkám prácu! Alebo prečo sa ženám na Slovensku ani neoplatí pracovať

Byť s dieťaťom doma počas troch rokov sa na prvý pohľad javí ako výhoda. Lenže, nikto nikdy nepovedal, že popri tejto starostlivosti by ženy nemali pracovať. Pretože, pracujúce matky sú pridanou hodnotou každej vyspelej spoločnosti.

>ČÍTAJ VIAC

Samovražedný atentátnik býva nenápadný

U vodcov teroristických skupín môžeme predpokladať rysy patologickej sebalásky, narcizmu, podozrievavosti a nezmieriteľnosti, a tiež nezvládnuté pocity menejcennosti, hovorí v rozhovore so Svetlanou Kolesárovou psychiater Jozef Hašto

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

>ČÍTAJ VIAC

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu