SME

Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Kde (ne)vládnu ilumináti a čo chce Európa robiť s konšpiráciami?

Ako sa utečenci dostávajú do Grécka, čo s konšpiračnými webmi a ako dopadla Kyberia.sk? Víkendový výber tohto najzaujímavejšieho zo SME+.

Ilustračné foto. (Zdroj: WIKIMEDIA/CC)

Nemáme na hotel, ledva na čln, hovoria utečenci na tureckom pobreží

Rovno z tureckého pobrežia na grécke ostrovy. To je jedna z ciest, po ktorej sa utečenci vydávajú za vysnívaným životom v západnej Európe. Reportérka Petra Procházková sa za nimi vybrala.

>ČÍTAJTE VIAC

Slovenská scéna konšpiračných webov je rozdelená

Ich cieľom nie je presvedčiť ľudí, že majú pravdu. Účelom existencie rôznych konšpiračných webov v hybridnej informačnej vojne je stav neistoty: jednoducho pocit, že už niet komu veriť. Dnes v tejto vojne prehrávame, Európa sa preto s nezmyslami na internete rozhodla bojovať. Otázka je, kto bude bojovať s nezmyslami v hlavách ľudí.

>ČÍTAJTE VIAC

Ako vybrať šport, ktorý by bol vhodný pre vaše dieťa

Dve hodiny telocviku nestačia. Podľa niektorých pedagógov by viac hodín telesnej výchovy a kvalifikovaní telocvikári i na prvom stupni škôl pomohlo odhaliť mladé talenty. Už len deti presvedčiť, že šport je rovnako zábavný ako rodičovský tablet.

>ČÍTAJTE VIAC

Zakladateľ Kyberie: Nehľadajte iluminátov, vládnu ajťáci

Trochu sekta, trochu rodina a, najmä, miesto, kde si komunita pomáhala. Ak je Facebook megapolis, Kyberia bola kedysi malá dedinka, kde sa takmer všetci poznali. Ako dopadla?

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

>ČÍTAJTE VIAC

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?