V Trnave vyčínal Craig Bellamy

Slovenskí futbalisti po nečakanej prehre 2:5 uhasili aj poslednú iskierku nádeje postupu na EURO 2008.

Marek Mintál strieľa jeden zo svojich gólov. Akciu sleduje zľava Stanislav Šesták, Marek Čech a Craig Morgan. Zo zápasu Slovensko – Wales 2:5.Marek Mintál strieľa jeden zo svojich gólov. Akciu sleduje zľava Stanislav Šesták, Marek Čech a Craig Morgan. Zo zápasu Slovensko – Wales 2:5. (Zdroj: SME – PETER ŽÁKOVIČ)

TRNAVA. Po remíze s Írskom (2:2) sa slovenskí futbaloví reprezentanti nedočkali víťazstva ani proti relatívne slabšiemu Walesu. V Trnave na štadióne Antona Malatinského prehrali prekvapujúco a zahanbujúco 2:5 a obrali sa tak aj o teoretickú nádej ešte nejakým spôsobom vzkriesiť postupové šance na EURO 2008. Kocianov tím na víťazstvo čaká už pol roka, od marcového triumfu nad Cyprom.

Prevaha len v úvode

Slováci oproti sobotňajšiemu súboju na Tehelnom poli s Írskom vybehli na trnavský trávnik s jedinou zmenou. Chorého Krajčíka na pravej strane obrany vystriedal Peter Petráš. Návšteva bola sklamaním, tribúny zívali prázdnotou, no Kocianov výber napriek tomu našiel v sebe v úvodných minútach chuť útočiť. Odmenou im bola Mintálova paráda po Greškovom centri. Sprvu mal bližšie k lopte urastený Collins, no slovenský kapitán mu ju šikovne zobral a z otočky poslal loptu pod brvno. Naši ešte chvíľu vydržali v nápore, no Čechovu ranu spoza šestnástky Hennessey vyškriabal na roh a slovenský nápor ustával.

Tri strely tri góly

Trestom bol vyrovnávajúci gól už desať minút po Mintálovom góle. Bellamy sa pohral s Petrom Petrášom, vysunul za našu obranu Ledleyho a po jeho prihrávke už Eastwood nemal problém prekonať Seneckého. Aj preto, že ho Marek Čech nedôrazne kryl.

Nikto netušil, že sa útočník West Hamu ešte len rozbieha. V 34. min. predviedol Ďuricovi, akú rýchlosť jeho nohy dokážu nabrať. Ricketts po tom, čo waleská obrana ukradla otáľajúcemu Greškovi loptu, ho nádherne vysunul a Bellamy ponad Seneckého dostal Wales do vedenia. Sektor fanúšikov súpera vybuchol znovu o sedem minút a znovu nás zarmútil Bellamy. Tentoraz ho šikovne vysunul Gabbidon a jeho prudká rana s pomocou hornej žrde skončila opäť v našej sieti. Tretia strela Walesu v prvom polčase znamenala tretí gól! V závere polčasu mohol znížiť Klimpl, lopte sa však do cesty po prudkej strele postavilo brvno.

Na kopačke mal hetrik

Nádej svojím druhým gólom v zápase vykresal až Marek Mintál, keď po akcii Hološka a Čechovej prihrávke po zemi prekvapil Hennesseyho. Dovtedy naši doplácali na zbytočnú snahu ťahať takmer všetky akcie cez prehustený stred pred súperovou šestnástkou. Bellamy mal na kopačke hetrik, v 73. min. z nemožného uhla však trafil len do brvna. Bol to najlepší hráč zápasu, akoby túžil trénerovi Toshackovi oplatiť sobotňajšiu neúčasť v kvalifikačnom zápase s Nemeckom, keďže bol v nemocnici s manželkou pri čerstvo narodenej dcérke. Po jeho akcii sme inkasovali aj štvrtý raz. Vyškolil Klimpla a donútil Jána Ďuricu dvanásť minút pred koncom ku vlastnému gólu. Pečatil tak prekvapivé, ale zaslúžené víťazstvo Walesu. Vôbec prvé na pôde súpera v prebiehajúcej kvalifikácii, ktoré piatym gólom v poslednej minúte pečatil Simon Davies.

Slovensko - Wales 2:5 (1:3)

Góly: 12. a 57. Mintál - 34. a 41. Bellamy, 22. Eastwood, 78. Ďurica (vlastný), 90. Davies.

Slovensko: Senecký - P. Petráš, Klimpl, Ďurica, Greško (64. Žofčák) - Šesták (46. Obžera), Sapara, Hamšík, Čech - Hološko, Mintál. Wales: Hennessey - Morgan, Gabbidon, Collins - Rickets, Davies, Robinson, Ledley (85. Vaughan), Bale - Eastwood (73. Fletcher), Bellamy. Pred 5486 divákmi rozhodoval Duhamel (Fr.), žlté karty Obžera - Bellamy.