Béčko Prešova prehralo, Sabinov remizoval, Bardejovská N. Ves uspela

Momentka zo zápasu v hornom Šariši. Bardejovská Nová ves v emotívnom dueli.
Momentka zo zápasu v hornom Šariši. Bardejovská Nová ves v emotívnom dueli. (Autor: P. C.)
Ján Jacoš, Juraj Ščerbík|20. sep 2016 o 00:00

Návraty k poslednému kolu 3. futbalovej ligy.

Veľký Horeš zdolal 1. FC Tatran Prešov jun. 2:0

V zápase 9. kola tretej futbalovej ligy prehrali juniori 1. FC Tatran Prešov vo Veľkom Horeši 0:2.

Vývoj súboja ovplyvnil rýchly gól – v 2. min. domáci trafili žrď, lopta sa od nej odrazila do Pavlyča a od neho do siete.

Bol to pre Šarišanov nešťastný moment, lebo prvý polčas mal potom vyrovnaný priebeh. Hralo sa medzi šestnástkami, ani jedno mužstvo si nejakú väčšiu šancu nevypracovalo.

V druhom polčase platilo nedáš-dostaneš. Hirka nepremenil brejk, domáceho brankára len nastrelil a to prinieslo zlom v tomto stretnutí.  V 79. min. Kotľar spečatil výhru Veľkého Horeša.

Prešovským juniorom, aj keď podali lepší výkon ako v zápase doma proti Giraltovciam, opäť chýbala kvalita v ofenzívnej časti.

Prešovskú omladinu čaká na zlepšovaní finálnej fázy poriadny kus roboty. Bez gólových zápisov navnivoč vychádza solídny herný prejav aj ďalšie herné aspekty.

Plavnici nadelili štyri góly

V 9. kole bolo gólov neúrekom a prispela k tomu v 3. lige aj Bardejovská Nová Ves po výhre nad Plavnicou 4:0. Pomer hráčov na ihrisku sa menil, no využili to len domáci hráči.

Hornošarišania začali úvodným gólom po štvrťhodine Piľarom. Po faule hosťujúci Kuľanda išiel pod sprchy a Macečko z bieleho vápna zvyšoval.

Lenže Piľar po druhej ŽK vyrovnal počet hráčov na trávniku ešte do polčasu a hostia si po prestávke verili.

Aj keď boli častejšie pri lopte, mali viac príležitostí na zakončenie, domáci ich prekvapili a v koncovej desaťminútovke pridali ďalšie dva góly.

Kormidelník domáceho ŠK Milénium František Šott ml.: „Vedeli sme o kvalitnej defenzíve hostí a nechceli sme inkasovať ako prví. Z prvej šance sme išli do vedenia a nahralo nám aj vylúčenie súpera. Len škoda ľahkovážneho zákroku mladého Piľara, ktorý ponúkol šancu súperovi. Hostia prebrali iniciatívu a my sme čakali na brejky. Aj keď nám chýbali Kiseľ s Knapom, do otvorenej súperovej obrany v hre desať na desať sa nám darilo. Boli sme ponaučení z minulosti, hrali sme umne a pridali sme ešte dva góly.“

Sabinov neprerušil sériu Vyšného Opátskeho

Po minulotýždňovej prehre v Plavnici hostili futbalisti MFK Slovan Sabinov súpera z Vyšného Opátskeho.

Sabinovskí priaznivci boli zvedaví, či sa hráčom domáceho MFK podarí pretrhnúť tridsať zápasovú šnúru hostí bez prehry.

Aj keď zverenci trénera Ľubomíra Puháka od toho neboli ďaleko, predsa sa im to nepodarilo.

Nedeľňajší duel začali lepšie hostia. Už v 3. minúte sa ocitol pred domácim brankárom Zeher, ale jeho strela smerovala iba nad bránu. Odpoveď domácich na seba nenechala dlho čakať.

O tri minúty neskôr otvoril skóre zápasu po Vrankovej prihrávke Lapoš, no jeho radosť zmarila zástavka postranného rozhodcu, ktorý zamával ofsajd.

O niekoľko minút sa zopakovala rovnaká situácia. Tentokrát Fekete našiel nabiehajúceho Lapoša, ktorý sa znovu radoval z gólu. Opäť zbytočne.

Na počudovanie všetkých bolo aj v tomto prípade odpískané postavenie mimo hry.

Po neuznaných zásahoch prišla ďalšia sporná situácia, ktorá vo výraznej miere ovplyvnila toto meranie síl.

Domáci Vranko sa rútil sám na bránu hostí, ale v poslednej chvíli ho zozadu fauloval Vilčko, ktorý mal vidieť červenú kartu. Avšak hlavný arbiter Ondrášek vytiahol za zákrok iba žltú kartu.

Hostitelia potom utrpeli ďalšiu facku, pretože Čekan po vlastnom góle otvoril skóre duelu. Stav sa do konca polčasu už nezmenil a do kabín odchádzali v lepšej nálade hostia.

Do druhého dejstva nastúpili Sabinovčania ako vymenení, a to sa pretavilo do vyrovnávajúceho gólu. Po faule na Vranka ukázal rozhodca na pokutový kop a Dominik Bašista z penalty vyrovnal na 1:1.

Vyrovnanie vlialo domácim hráčom množstvo energie. Tí si vypracovali aj viaceré príležitosti, ale šance Lapoša či Lukáča ostali nepremenené a súboj sa tak skončil deľbou bodov.

Ľubomír Puhák, Sabinov: „Ak mám byť objektívny, tak v prvom polčase bol lepší súper a v druhom dejstve zasa my. Prvých dvadsať minút si hostia vytvorili nejaké šance. Pripisujem to tomu, že sme mali pred nimi veľký rešpekt, keďže niektorí moji hráči v tejto lige ešte stále zbierajú skúsenosti. Dali sme si vlastný gól, a to nami otriaslo. Rozhodca nám tiež neuznal dva zásahy, údajne z ofsajdu, ale nebudem robiť unáhlené závery. V druhom polčase sme boli lepším tímom už my. Chlapci bojovali, za čo im chcem poďakovať. Protivníka sme pritlačili, vytvorili šance, dali gól a v nadstavenom čase sme mohli strhnúť vedenie na našu stranu. Síce to skončilo remízou, ale v závere sme mohli prerušiť dlhú sériu hostí bez prehry. V kútiku duše som dúfal, že to budeme práve my, ktorí pretrhnú ich šnúru, ale nepodarilo sa nám to. Je to kvalitné mužstvo, ktoré má dobrých hráčov. Nie je náhoda, že neprehrali tridsať zápasov v rade. Čo sa týka výkonu rozhodcov, dnes arbitri pískali úzkoprso. My sme už na to zvyknutí, ale čo predvádzali dnes v niektorých momentoch, tak nech sa na mňa nehnevajú.“

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 37/2016, v predaji od 20. 9. do 26. 9.

Domov»Sportnet na východe»Béčko Prešova prehralo, Sabinov remizoval, Bardejovská N. Ves uspela