Tour de Vranov: Dušan Kozel a Zuzana Malachovská vyhrali

Dušan Kozel a Zuzana Malachovská. Víťazi Tour de Vranov.
Dušan Kozel a Zuzana Malachovská. Víťazi Tour de Vranov. (Autor: KTJ)
Ján Meričko|21. sep 2016 o 00:00

Pekné predjesenné cyklistické podujatie pripravili vo Vranove.

DOMAŠA/HUMENNÉ. Pekné predjesenné cyklistické podujatie za ideálneho počasia pripravil na začiatku druhej septembrovej dekády Klub otužilcov OZ Vranovské vydry.

Preteky s názvom Tour de Vranov merali 65 km a ich trasa viedla z Domaše – Dobrej cez Sedliská, Vranov n./T., Hanušovce n./T., Detrik späť na Domašu – Dobrú. Štartovalo na nich viac ako dvesto pretekárov, v cieli bolo klasifikovaných 195.

Dominantné postavenie medzi cyklistami východu Slovenska, ale aj v konkurencii ostatných štartujúcich zo Slovenska a zahraničia ukázal pretekár Kriwo teamu Jantex Humenné Dušan Kozel.

Nedávny majster východného Slovenska a absolútny víťaz Východ Road Ligue vyhral s prehľadom za 1:38:10,6 pred Košičanmi Ľ. Valkom a L. Stachurom s takmer 50-sekundovým náskokom.

Zaujímavosťou bolo, že štyri pozície z piatich v celkovom poradí získali pretekári z kategórie muži B (30 – 39-roční). Hodnotených bolo deväť kategórií.
Muži A (19 – 29 r.): 1. Ľ. Valko, Košice, 1:38:58,7; ...6. T. Gerboc, Snina, 11. T. Zelinka, Jantex, 22. M. Kostelník, Jantex, 28. K. Dunaj, Snina.
Muži B(30 – 39 r.): 1. D. Kozel, Jantex Humenné, 1:3810,6; ... 33. N. Marton, Jantex.

Muži C (40 – 49 r.): 1. I. Saloň , Bike Pro, 1:40:02,5; 2. D. Well, 3. M. Ivančo, 6. V. Kráľ, všetci Jantex, 19. P. Behún, Ptičie, 21. P. Pšeničňák, Humenné, 35. J. Fedič, Topoľovka.

Muži D (50 – 59 r.): 1. J. Javorka, Ružomberok, 1:38:59,0; 8. Z. Gerboc, Snina, 13. V. Polakovič, Koškovce.
Juniori do 18 rokov: 1. 1. L. Očipa, Prešov, 1:40:40,6; 4. A. Bič, Jantex, 6. D. Aľušík, Snina, 7. D. Chripák, Jantex, 8. S. Kepič, Snina.
Súťaž žien a junioriek prebiehala na rovnakej trati dlhej 65 km. Očakávaný bol najmä súboj dvoch najlepších „východniarskych“ cyklistiek – Zuzany Malachovskej z Jantexu Humenné a Anny Mikelovej z Košíc.

Suverénne lepšia bola tentoraz Humenčanka, ktorá bola v cieli v čase 1:45:00,7 s takmer štyri a polminútovým náskokom pred súperkou. Prekvapilo celkové tretie miesto najlepšej juniorky Kristíny Olívie Lelkovej z Dlhého n./C. Jej čas bol 2:17:29,6 hod.

Domov»Sportnet na východe»Tour de Vranov: Dušan Kozel a Zuzana Malachovská vyhrali